Poola
14.12.14,11:32
Z času ked sme ešte neboli rozvedení, som sa bohužial až teraz dostala k výpisom účtu z banky a zistila som že bývalý manžel bez mojho vedomia robil pravidelne mesačne aj viackrat výbery z účtu...a z výpisov je zrejme že mal aj nejakú pôžičku z banky podla toho čo je uvedené v tých výpisoch o istinách a úrokoch...Už sme teraz napokon rozvedení.
Neviem ako by som mohla napadnúť jeho počínanie? ked v minulosti robil poza moj chrbat rozne tranzakcie, asi neuspejem s ničim, lebo účet bol na jeho meno a moja výplata chodila na jeho účet a ako majitel účtu si mohol robiť čo uznal za vhodné aj ked v podstate realne okrádal mna aj deti..
misoft
14.12.14,10:33
misoft
14.12.14,10:35
V podstate: ak to bol spoločný účet (i keď písaný na jedno meno) - mohol bežné transakcie s účtom vykonávať i bez tvojho vedomia. Takže napadnúť môžeš, ale pochybujem, že dobre pochodíš. Tento účet totiž spadal pod BSM.
lujza.j
14.12.14,10:37
ja by som nemíňala energiu ...aj ked verím,že ťa to srdí......
Poola
14.12.14,12:40
mám problémy aj s vysporiadaním BSM, tvrdí že nemá ani fuka, že neni aké financie deliť..pritom tie zmiznuté sumy stoja za to za tie roky, neuveritelné! Nie je možné vypátrať kde to skončilo? však v banke môže mať iný účet a veľakrát robil transfer aj cez IB.
taiko
14.12.14,13:26
Nuz podla mna je teraz uz neskoro sa starat, kde sa podeli peniaze. Ked si si to nevsimala vtedy, nuz tak si to nevsimaj ani teraz. Usetris cas, peniaze energiu a nervy. Pokladaj tie peniaze za skolne, ktore si za tuto skusenost zaplatila.
buchač
14.12.14,14:04
Tai, ja to poviem na rovinu.

Za hlúposť sa platí !
misoft
14.12.14,16:20
Ak to budete robiť (vysporiadanie BSM) dohodou, malo by sa zohľadniť všetko a spísať, čo komu bude patriť.
Pokiaľ by to šlo cez súd, tak by si mohla poukázať na nezrovnalosti v účte (teda čerpanie prostriedkov na neznámy účel) i to, že ti zatajoval tieto "presuny" peňažných prostriedkov. Potom by sa on mohol dostať do stavu, že by mohol byť obvinený z nezákonného sa obohatenia. A výpisy? Aj pokiaľ je to cez IB - existujú od toho predsa záznamy v pohybe na účte, prípadne banka vydá i presný výpis kedy, kde, komu a koľko šlo.
taiko
14.12.14,17:19
nemusi to byt nutne hlupost, mozno to bola iba naivita, alebo mozno prilisna dobrota, ked zadavatelku ani nenapadlo, ze by ju mohol jej manzel tunelovat a pripravovat sa tak na rozvod.