microhyd
14.12.14,17:51
Ahojte,

Neviete mi poradit, ako nastavit excel tak, aby vzdy zobrazoval presne tie hodnoty v bunke, ktore su tam zadane?
Teraz mam kopirovane bunky v ktorych sa nachadza cislo - cislo
Cize napriklad 1-1
Ak 1-1 skopirujem do excelu, spravi sa z pomlacky bodka a cele to cislo sa zmeni na 1.1.2014, cize na datum.
Ak to dam prehodit na GENERAL, alebo NUMBER, hodi tam hodnotu "41640" a vec je hotova.
Z cisel 1-1 sa stal prve datum a potom dalsie nezmyselne cislo.

Neviete, ako tuto vec zfunkcnit?

Chapem, ze ak to napisem takto '1-1, budem mat proble vyrieseny, ale nie premna, pretoze ja tychto cisel potrebujem kopirovat stovky a keby som mal kazde cislo rucne prepisovat, zblbol by som z toho.

Dakujem za ohlasy, a zelam Vam pekny zvysok vecera :)
ivka70
14.12.14,17:23
Tak tie dáta nedávaj jednoducho kopírovať, otvor pôvodný súbor, ktorý zjavne nie je Excel, cez excel. Ponúkne ti možnosť aké dáta otváraš a aj formátovať jednotlive formáty stĺpcov. Tam si vyber text a nie všeobecný formát.
microhyd
14.12.14,18:04
Dakujem za reakciu :)
Problem je v tom, ze to nieje iny dokument v PC, ale info z webovej stranky , takze sa kopirovaniu nevyhnem.
Tak nic, asi to budem robit cez textovy dokument.
Ked to skopirujem prve do textaku a potom z .txt do excelu, tak uz je vsetko zobrazene v poriadku :)
ivka70
14.12.14,18:34
Ešte mas potom možnosť vložiť špeciálne a skúsiť niektorý z formátov, ktore ti Excel ponukne
microhyd
14.12.14,20:56
Ano!!! Tak toto uz je to ina rec, funguje to cez
"special paste" a mam to vlozene ako text !
Super, dik moc ivka! :)
dafy
15.12.14,21:50
Skús vyskúšať na karte Data načítať externé údaje z webu. tam sa tiež dá nastaviť ako má Excel chápať čo do neho strkáš. a nemusíš kopírovať, len dáš aktualizovať. možno ti to nebude vyhovovať, len aby si vedel že je aj taká možnosť.
microhyd
17.12.14,15:49
Este nez si to napisal, zacal som sa s tym hrat a hram sa s tym druhy den :D Uz to mam skoro hotove a idem cez to query, ktore odporucas, je tam tiez celkom zaujimavy pocet moznosti, ako to chcem v exceli zobrazit, takze som to vyladil a makro mam hotove :)
Dik za radu!