marmal
02.05.06,16:05
Ahojte poradaci,

potrebujem si overit, ked vyplacam konatelovi bez majetkovej ucasti podiely zo zisku po zdaneni za rok 2005 nevstupuju do vymeriavacieho zakladu na socialne ani zdravotne poistenie (ani ziadna dan).

Dakujem

Marta
:confused:
marmal
03.05.06,08:11
Mozete mi to niekto potvrdit ?

Marta
:confused:
LubenaK
03.05.06,08:40
Podiely na zisku po zdanení vstupujú na vym. základ pre Zdravotné poistenie
Arava
03.05.06,12:08
Prosím poraďákov o radu
Predsedovi dozorného orgánu, ktorý nemá majetkovú účasť na obchodnej spoločnosti, nie je zamestnancom ( má uzatvorenú zmluvu na výkon funkcie )
budú vyplatené podiely na zisku za rok 2005. Započítavajú sa tieto podiely , ktoré budú vyplatené v máji 2006 do vymeriavacieho základu pre odvod do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne? a je potrebné ich zdaniť? ( keď nie je naším zamestnancom )
Chobot
03.05.06,12:17
Prosím poraďákov o radu
Predsedovi dozorného orgánu, ktorý nemá majetkovú účasť na obchodnej spoločnosti, nie je zamestnancom ( má uzatvorenú zmluvu na výkon funkcie )
budú vyplatené podiely na zisku za rok 2005. Započítavajú sa tieto podiely , ktoré budú vyplatené v máji 2006 do vymeriavacieho základu pre odvod do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne? a je potrebné ich zdaniť? ( keď nie je naším zamestnancom )

Áno, vstupujú do základu pre daň a odvody. Iba zamestnanci sú oslobodení od týchto odvodov a dane z podielov na zisku.
ayya
03.05.06,12:19
vyzera to, ako keby som si robila reklamu, co nie je mojim umyslom... ale aj tak:
uplne pre istotu si pozri este aj tuto temu, aby pripadne nevznikli nejake problemy dodatocne

http://www.porada.sk/showthread.php?t=25331&highlight=podiely
Arava
04.05.06,08:07
vyzera to, ako keby som si robila reklamu, co nie je mojim umyslom... ale aj tak:
uplne pre istotu si pozri este aj tuto temu, aby pripadne nevznikli nejake problemy dodatocne

http://www.porada.sk/showthread.php?t=25331&highlight=podiely
Ďakujem všetkým, ktorí mi odpovedali. Prečítala som si všetky témy ktoré sa týkajú vyplatenia podielov na zisku, ale aj tak mi nie je celkom jasný rozdiel medzi členom dozorného orgánu ktorý je zároveň aj zamestancom a členom dozorného orgánu ktorý nie je zamestnancom spoločnosti ktorá tieto podiely vypláca. ( ani jeden z nich nemá majetkovú účasť tejto obchodnej spoločnosti):confused:
Arava
04.05.06,12:57
Ďakujem všetkým, ktorí mi odpovedali. Prečítala som si všetky témy ktoré sa týkajú vyplatenia podielov na zisku, ale aj tak mi nie je celkom jasný rozdiel medzi členom dozorného orgánu ktorý je zároveň aj zamestancom a členom dozorného orgánu ktorý nie je zamestnancom spoločnosti ktorá tieto podiely vypláca. ( ani jeden z nich nemá majetkovú účasť tejto obchodnej spoločnosti):confused:
Kedže sa nenašiel nikto kto by sa zapojil do diskusie, tak to urobím takto:
V prípade zamestnanca , ktorý nemá majetkovú účasť na spoločnosti, ale je členom dozorného orgánu podiely na zisku nevstupujú do vymeriavacieho základu pre odvod do Zdravotnej poisťovne ani sa nezdaňujú. A členovi dozorného orgánu, ktorý nie je naším zamestnancom podiely na zisku nezdaním ani neurobím odvod do Zdravotnej a Sociálnej poisťovne.:o