persky
14.12.14,23:23
Mám väčší problém s Genertelom. V minulom roku som mal auto poistené v
Generteli. Ku koncu poistenia mi poslali tlačivo k ukončeniu PZP ak chcem ukončiť poistku. A v prípade že chcem pokračovať ďalší rok bol priložený šek. V novembri mi začala platiť nová poistka ale neprišla mi Biela a zelená karta. Všimol som si to až po desiatich dňoch. Tak som volal do poisťovne, síce mi sľúbili že hneď pošlú potrebné doklady. Po ďalších desiatich dňoch keď nič neprišlo som im písal mail a ten istý text som aj vytlačil a poslal doporučene poštou. Dnes mám 40-ty deň od začatia poistky a stále nemám potrebné doklady.

Vie mi niekto poradiť čo v takomto prípade???
buchač
15.12.14,05:37
Nezaplať poistné a uvidíš ten cvrkot... ;)

Alebo aj čítaj, čo je to za juchovinovú poisťovňu... http://www.porada.sk/t192288-poistovna-genertel.html
Stanislav 1975
15.12.14,06:11
Inak ľutujem toho prípadne koho poškodíš :-(, zase bol niekto hamtavý, aby priplatil pár eur a poistil si auto v normálnej poisťovni, katastrofa, čo sú ľudia schopní podstúpiť kvoli ušetreným pár eurám....
persky
16.12.14,21:37
Poistné je však už zaplatené.
persky
16.12.14,21:38
Dík za kvalitnú odpoveď. Po boji je každý generál !!!
NPeter
19.12.14,19:20
S Genertelom nemám dobré skúsenosti ani ja. Ja som s nimi zrušil zmluvu kvôli ich blbosti, nakoľko mi oni sami chceli zrušiť zmluvu a uzavrieť novú. Vyzval by som ich ešte raz a zároveň by som ich žiadal o zaslanie hoci aj mailom. Bežne sa to robí. Vytlačíš si ju a potom si vymeníš ak Ti príde riadna poštou.
Určite by som ale poistku uhradil, príp. zrušil zmluvu k výročiu (6 týždňov pred výročím) a uzavrel si PZP u normálnej poisťovni. Ak Ťa zastavia policajti máš problém a ak spôsobíš škodu, tak Ti nepreplatia nič.
pavol54
19.12.14,19:23
Neser !!!!! čo ja viem tak každý rok novú bielu kartu posiela len KP naša najväčšia normálna len prvý raz
misoft
19.12.14,21:39
No neviem, mal som auto poistené (postupne, nie naraz :D) v troch poisťovniach a všetky mi pred koncom roka zaslali bielu a zelenú kartu na ďalší rok.
Je potrebné kontaktovať poisťovňu. Biela karta totiž potvrdzuje uzavretie PZP (nejaký šek policajta nezaujíma) - poisťovňa je to povinná vydať,
pavol54
23.12.14,14:26
práve mi prišiel predpis na úhradu pzp, a žiadna nová biela karta neprišla len zelená, takže platí tá ktorá bola vydaná poisťovňou pri uzavretí zmluvy(policajtov nemá čo zaujímať či bola vykonaná úhrada, ale to či existuje zmluvný vzťah s poisťovňou, tá si už neuhradenie vymôže vo svojej kompetencii)
persky
05.01.15,04:00
Presne to som aj urobil, vytlačený mail nosím pri sebe. Len s takouto doma vytlačenou zelenou kartou nepochodím mimo SK. Dnes prešlo 60 dní od začiatku platnosti mojej PZP a stále nemám originál bielej a zelenej karty, aj napriek telefonátom mailom a dopisom na Genertel.
persky
05.01.15,04:03
Mne neprišiel nový predpis ale od 5.11.2014 do 4.11.2015 začala platiť nová poistka