Osmicka
15.12.14,09:49
Dobry den Poradaci,

poprosila by som Vas o radu ako spravne postupovat pri zruseni s.r.o.,
resp. kam podat navrh zrusenie ..ci sa ma podat okrem navrhu na sud aj na okresny urad..pripadne ine organy/urady.

Spolocnost vykonavala cinnost do polovice roku 2014 (odvtedy uz nevykonava nakolko mala byt povodne predana). Zamestnanci boli v roku 2013 a boli odhlaseni (zdravotna, socialna poistovna).
Dakujem vopred za pomoc
Economic
17.12.14,20:33
Pozrieť § 68 Obchodného zákonníka
Osmicka
18.12.14,08:33
hladam konkretnu odpoved na to, ci sa to ma posielat aj na okresny urad...ano alebo nie ? dakujem
Economic
18.12.14,08:59
Na okresný úrad nie. Z akého dôvodu by sa to tam malo posielať ? Ak sa firma rozhodne, že nebude už podnikať, môže zrušiť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení.
Osmicka
18.12.14,14:05
pri hladani informacii tykajucich sa sro som nasla formular na ktorom bol adresat okresny urad..a nikde som sa nevedela dopatrat preco..este raz dakujem..uz som bola na pochybach :)
JankaO
18.12.14,14:20
zrušiť spoločnosť bez likvidácie môžte iba zlúčením, splynutím, alebo rozdelením...
Economic
30.12.14,18:17
Dá sa aj bez likvidácie. Je to bez súdneho poplatku, a trvá to o mnoho dlhšie. Nechráni tento spôsob pred platením licencie. § +68 Obchodný zákonník. Využívajú to klienti ktorí naozaj nemôžu vstúpiť do likvidácie, ako v jednom prípade dvoj osobová spoločnosť vklady 50:50 a jeden spoločník umrel, vklady v korunách nesplatené, prebehlo konkurzné konanie a dediči to nepoňali ani do dedičského. MVZ by nebolo ani uznášania schopné. Vtedy pripadá do úvahy iba § 68 zrušenie ex offo. :-)
JankaO
31.12.14,07:30
Áno, súhlasím, no o zrušení spol. v zmysle § 68 rozhoduje súd a ten podľa uváženia môže aj nariadiť likvidáciu.
Economic
31.12.14,07:36
Ak je nejaký majetok, áno, no poväčšinou sú to firmy, ktoré nemajú žiadny majetok ani na odmenu likvidátora. Pár týchto podaní som robila, tak viem, že to funguje. Len niekedy to dlho trvá.