Kataliina
15.12.14,17:24
Zdravím, poprosím niekoho, kto sa vyzná, aby ma nasmeroval a poradil mi.Ešte v máji minulého školského roka bola na mňa- učiteľku, podaná na štátnej školsk. inšpekcii sťažnosť. Od začiatku som tvrdila, že tá sťažnosť je vymyslená. Vyšetrovanie k ničomu neviedlo, lebo nič sa nedalo dokázať, keďže sa nič nestalo. Avšak rodičia žiaka mi vyhlásili tak hroznú vojnu, že som kvôli zhoršenému zdravotnému stavu dala v škole výpoveď a išla som pracovať na inú školu. Riaditeľ ma oboznámil v októbri so zápisnicou a záverom vyšetrenia. Nesúhlasím s dvoma bodmi, pretože viem, že riaditeľ ich uzavrel tak, ako uzavrel len kvôli strachu z vplyvu týchto rodičov. Písala som sťažnosť na inšpekciu proti spôsobu prešetrovania a aj záveru. Avšak prišla mi odpoveď, že nakoľko pracujem už na inej škole, oni sa tým zaoberať nebudú. Nemám právo na vyriešenie? Bolo poškodené moje meno, aj keď už mám novú prácu, nemám právo na očistenie mena? Ako mám postupovať? Ďakujem
IIla
16.12.14,12:22
Možno Vám pomôže toto... http://www.governance.sk/ecosoc/akosabranit.pdf
Užitočné informácie nájdete od strany 10.
Na odvolanie je už neskoro, sú však iné prostriedky. Sama si však zvážte, či Vám to za to stojí...
Vebi34
18.01.15,20:12
Áno, ŠŠI to nerieši, keď spor sa týka napr.žiaka, ktorý už nechodí na danú školu, takže je to i v tomto prípade. Kolegynka prežívala dačo podobné, na PN bola asi 1/2 roka, žiačka ju fyzicky napadla, tak dostala od triednej zápis a 2 zo správania, rodičia podali sťažnosť na inšpekciu a inšpekcia im dala za pravdu, lebo vraj nebol presne dodržaný postup ako mal byť- od informovanosti rodičov (boli pozvaní, ale neprišli) a pod. Môžeš podať sťažnosť na prešetrenie zo strany riaditeľom na zriaďovateľa obce (starosta, primátor, VÚC). Ale asi by som to nerobila, Budeš sa mazať s prepáčením "sračkami" s neistým koncom. Aby si si nepoštvala proti sebe ostatných a nepokazila meno na novej škole. Buď rada, že máš nové pracovné miesto, sťažnosť sa založí a postupne sa na ňu zabudne. Mnoho učiteľov či kňazov bolo obvinených z niečoho, čo neurobili... držím palce, aby si mala skoro pokoj v duši.