Kabaka123
15.12.14,18:14
Mám najnovšiu veriu Mozzila Firefox 34.0, najnovšiu verziu prehrávača VLC media player 2.1.5, /stiahnutý z originálnej stránky./ MF detekje zásuvný modul VLC Web plugin vo verzi 2.1.3.0 a vykazuje stav zraniteľný, treba aktualizovať. Bude problém v samotnom programe? Pretože po nainštalovaní VLC media player som zistila, že sa vlastne jedná o verziu 2.1.3.0 a nie 2.1.5.0. Tento problém je už popisovaný na viacerých fórach, aj zahraničných, ale zatiaľ bez riešenia.
misoft
15.12.14,18:20
Jednoducho. Odtiaľto http://www.videolan.org/ si stiahni VLC. Potom klikni na inštalačný súbor (to čo si stiahla), daj inštalovať. Pretože už máš nainštalovaný VLC, inštalácia si to overí a spýta sa, či chceš prepísať starú verziu - preinštalovať. Potvrdíš a nová verzia sa nainštaluje na miesto starej. A pokiaľ si mala pri prvej inštalácii potvrdené inštalovanie VLC pluginu, tak ho nainštaluje tiež (vyskočí okno a tam by malo byť zaznačené Prídavné moduly pre web). Pri preinštalovaní sa ťa ešte spýta, či chceš vymazať/prepísať nastavenia VLC. Tie necháš tak (nastavenia) - teda nebudeš požadovať ich prepísanie.To vsjo. Celé to trvá cca 5 minút.
misoft
15.12.14,18:31
Ešte doplním. Pokiaľ máš FF (a to máš) - tak to môžeš urobiť i priamo vo FF.
Stačí - Nástroje - Doplnky. Malo by ti vyhodiť zoznam doplnkov vo FF a je tam možnosť Skontrolovať aktualizácie zásuvných modulov. FF si vyhľadá sám, ktoré treba aktualizovať. Ale tiež ta to navedie na originálnu stránku videolan.org.
P.S. s tým časom som sa sekol - trvá to cca 30 sekúnd.
P.S.2 - Hore popísaným postupom dostaneš poslednú verziu VLC. VLC plugin však stále zostáva 2.1.3 - nemusíš sa obávať - i ja to takto mám a nie sú žiadne problémy.
Kabaka123
15.12.14,21:03
VLC som stiahla presne tak z originálnej stránky, dokonca som odinštalovala starý a nainštalovala nový...VLC Web plugin som presne tak aktualizovala cez FF-nástroje-doplnky, skontrolvať aktualizácie zásuvných modulov. FF ma hodil na originál stránku VLC video lan. Stiahla a nainštalovala som verziu 2.1.5., ale web plugin je 2.1.3... a viem, že nie sú s tým žiadne problémy, len ma to trochu rozčuluje...
Kabaka123
15.12.14,21:04
ok
misoft
15.12.14,21:09
I ja mám VLC 2.1.5 a plugin 2.1.3 - nejako to neošetrili. Ale funguje, takže si nelám hlavu nad tým.