zaclony
02.05.06,15:29
Dnes som spadla z nôh.Som živnostníčka.Mám učet v Sk v ČSOB. Platila som dve faktúry do Čiech v cenach do 1500 Kč a zaplatila som okrem hrozného kurzu ešte aj 300 Sk polatok za finančnú transakciu za každú faktúru zvlášť, čo je navyše 600 SK.Doteraz som z toho v šoku.Prosím poraďte!!!!
Mám si založiť v banke učet v CZ mene a z neho platiť platby ?Na 90% platím ja ,takže české koruny musím nakupovať.
Alebo by nebolo najlepšie kúpiť ceské koruny na čierno,dať ich ako vklad podnikateľa do CZ pokladne a previesť na CZ učet v banke ? Veď to nie sú miliony.Dá sa to? A v akom kurze by som ich vložila do pokladne, alebo do banky. Prosím poraďte mi......
bendži
02.05.06,14:13
Aj keď si založíš účet v banke v českých korunách, to nič nemení na tom, že vo chvíli, keď ich pošleš ako platbu do čiech, pôjde naďalej o platbu do zahraničia a výška poplatkov sa asi príliš nezmení... Ak ti môžem odporúčať, my robíme platby do Čiech cez Akcentu (Akcenta CZ)... majú výhodnejšie kurzy a samotné poplatky za prevody sú tiež omnoho nižšie než pri platbe priamo cez banku
zaclony
03.05.06,07:46
Čo je Akcenta? Banka?
Viera123
03.05.06,07:52
No možno je to u živnostníka iné, ale fakt nechápem, prečo napr. keď ja, ako súkromná osoba (mám účet v ČSOB tu na SK a syn v CZ) a robím prevod peňazí na jeho účet, stojí ma to 7 sk, a teba 300? Katastrofálne poplatky si banky účtujú, to je pravda, vraj je to pätina ich zisku! (aspoň písala denná tlač). Nedá sa ti to uhradiť cez internet-banking? Ja vtedy platím tuším 2-3 Sk. poplatok.
Ale aj keď napríklad len priamo vkladám na jeho účet peniaze cez ČSOB, čiže svoj účet obchádzam, tiež tam ide o poplatok tuším max. 30 Sk.
zaclony
03.05.06,18:42
Uhrádzala som z interbankingu a predsa za platbu 1 400 Sk bol fakt poplatok 300 Sk.Ale aj šéf jednej českej firmy mi odporučil tú Akcentu. Tak to skúsim
Chobot
04.05.06,09:51
Zaclony, je bežné, že predtým, než si niečo kúpiš, tak sa opýtaš na cenu. Neviem, prečo to ľudia nerobia aj pri službách, vrátene bankových služieb.

Je dostupný aj sadzobník poplatkov CSOB na internete:
http://www.csob.sk/data/mark/cb_121_sadzobnik_3_5.pdf

takže neivem prečo si prekvapená, že to toľko stojí. Je to primeraný poplatok za zahraničný platobný styk, ale o tom neskôr. Najprv k Tvojmu problému, ako znížiť tie poplatky.

Tú Akcentu nepoznám, takže neiviem, či je to výhodnejšie. Pozeral som trochu ich stránku, im ide skôr o nápup a predaj devíz, ale tiež to nie je jednoduché.

Tým, že si otvoríš na Slovensku účet v CZK problém nevyriešiš, lebo stále to bude zahraničná platba. Jedine keby si si otvorila CZK účet v Čechách a z neho realizovala platby do CZ cez český clearing, tak by si nemala také poplatky za platby. Pri pár platbách mesačne sa to asi neoplatí (poplatok za vedenie účtu, homebanking alebo internetbanking), ale keby si ich mala desiatky, tak to má význam o tom pouvažovať.

Čo napísala Viera123 :"No možno je to u živnostníka iné, ale fakt nechápem, prečo napr. keď ja, ako súkromná osoba (mám účet v ČSOB tu na SK a syn v CZ) a robím prevod peňazí na jeho účet, stojí ma to 7 sk, a teba 300?" má po prezretí sadzobníka CSOB veľmi jednoduché vysvetlenie.

Pes je zakopaný v tom, že jej syn má účet tiež v CSOB v CZ. Ak by Tvoji obchodní partneri mali tiež účet v CSOB, tiež by siplatila len 9 SKK za prevod (neviem, prečo platí 7 SKK, keď v sadzobníku je 9 SKK, asi dvihli ceny:rolleyes: ) , lebo vtedy to banka neposiela ako zahraničnú patbu, ale vysporiada si to na vzájomných účotch. Zároveň podporuje propagáciu, aby si klienti vzájomne otvárali účty v CSOB (robí to každá banka, že zvýhodňuje platby do svojej prtnerskej banky v zahraničí - UniBanka/Živnobanka, VÚB/VÚB Praha, Komerčná banka/Komerční banka, Tatra Banka/RZB Praha,...).

Tým, že to platíš do iných bánk, tak je ten poplatok 300 SKK. Navyše ak dáš inštrukcie OUR, tak môžeš niekedy rátať s výlohami aj zahraničnej banky. Pretoje lepšie dávať inštrukciu BEN, aby výlohy zahr. banky platil príjemca.

Ak si porovnáš poplatky za zahraničné platby aj v iných bankách, tak CSOB má zhruba rovnaké poplatky za prevod ako iné banky (skoro všetky majú od 300 do 1200 SKK).

Chápem, že ľuďom sa to zdá byť príšerne veľa, ale treba si uvedomiť, že je sakramentský rozdiel medzi tuzemským a zahraničným platobným stykom. Tuzemský prebieha prostrednícvtom medzibankového clearingu, za ktorý klient neplatí poplatok. Poplatok platí iba za pohyb na účte.

Pri zahraničnom platobnom styku ide platba cez viac ľudí v oddelení zahraničných platieb, kde musí byť dvojitá kontrola. Ďalšie nemalé náklady má banka za členstvo v systéme SWIFT, čo je niekoľko desiatok tisíc EUR ročne plus nejakých tých pár EURo centov za každú správu. Musí mať otvorené účty v zahraničných bankách, kde si zahraničná banka vypýta za každú transakciu 1-2 EURá. Keď sa to naráta, tak skutočne za každú jednu plabu sú náklady aj niekoľko sto korún.

Jasné, že čím väčší počet platieb banka prevádza, tým sú niektoré náklady na jednu platbu nižšie a má z toho vyšší výnos.

Prirovnal by som to k prepočtu, či sa Ti oplatí chodiť do práce autom alebo MHD. Povieš si, za MHD lístok zaplatím tam a späť 36 SK, keď idem autom, tak prejdem tam a späť 5 km, spotreba je 7 l/100 km, čiže stojí ma to len 14 SKK. Skutočne? Mala by si do toho zarátať nákupnú cenu auta, ročné poistenie, havarijné poistenie, ročný servis, náhradné súčiastky, všetky poplatky za STK, emisnú kontrolu, ... a zrazu tá jedna jazda stojí aj 15000 SKK. Tiež keď jadzíš občas, tak tá jedna jazda vyjde viac, ak jazdíš veľa, tak na jednu jazdu to bude nižšia čiastka.

Obdobne je to aj v bankách. Každý by bol rád, keby tie poplatky boli čo najnižšie, najlepšie žiadne (vrátane mňa:) ), ale to je nereálne. Treba uznať, že aj s tými platbami majú určité náklady fixné aj variabilné. A čím viac platieb majú, tým sú tie fixné náklady na jednotku (prevod, platbu,..)nižšie a pracujú teda efektívnejšie.

Preto sú niektorí väčší klienti, ktorí robia väčší obrat, poplatkovo zvýhodnení.

Ale dosť bolo filozofovania, treba aj pracovať.:)
Lila
04.05.06,11:55
Akcenta je obchodník s devízami, ibaže tu na Slovensku nemá nato povolenie od NBS. Je to český obchodník- s miestom podnikania v ČR a bank. účty má založené v slovenských pobočkách.

Ak by ste chceli nakupovať väčšie množstvo devíz kvôli úhrade faktúr do zahraničia, viem poradiť, ktorý obchodník s devíz. hodnotami a s licenciou od NBS Vám výhodnejšie predá devízy a aj pošle priamo do zahraničia s minimálnym poplatkom. Tým šetríte dvakrát. Na kurze i na poplatku.
Nakoľko, ak robíte vyššiu úhradu do zahraničia /povedzme v prepočte na Skk nad 1,2 mil.Sk/, tak tu by Vám banka vyrúbala oveľa vyššie poplatky.
Tuším 1200 Sk TB, 1500 Sk VUB, 1800 SLSP... . A to hovorím len o obyčajných - nie zrýchlených platbách.
Ak máte záujem ozvite sa.


Ešte odpoveď pre záclony:
Určite by som si založila devíz. účet, nakoľko uhrádzať CM do zahraničia zo slovenského účtu je NAJNEVÝHODNEJŠIE.
Žiaľ kupovať v "malom množstve" sa neoplatí. Ešte skúste zistiť, či môžte priamo v ČSOB vložiť Vášmu českému dodávateľovi CM v hotovosti na jeho účet. Ak áno, tak si na takéto drobné faktúry kupujte valuty u zmenárnikov, ktorí majú tiež oveľa lepšie kurzy než banky. A dev. účet si neotvárajte.
Chobot
04.05.06,21:00
Katastrofálne poplatky si banky účtujú, to je pravda, vraj je to pätina ich zisku!

Nedá mi nevrátiť sa k tomuto tvrdeniu - resp. mýtusu, ktorý je zakorenený v ľuďoch. Iste existuje priestor na zníženie niektorých poplatkov, ktoré sú neúmerne vysoké k nákladom banky, ale tými vysokými poplatkami si banky kryjú výpadky v iných oblastiach. Aby som bol kokrétny, tak napr. vo VUB (a nielen tam) poplatok za vedenie úverového účtu je 80 SKK (inde je to od 50 do 100 SKK), na oplátku môže banka propagovať nížšiu úrokovú sadzbu.

Ale čo sa podielu poplatkov na celkovom zisku banky týka, tak si myslím, že tá pätina je primeraná, pretože banka má výnosy z len poplatkov, úrokových rozpätí, výnosov z devízových operácií na medzibankovom trhu a možno nejaké iné mimoriadne výnosy (opravte ma, ak som na nejaký výnos zabudol). Ak nejaká záložňa bude mať výnos len z provízií, tak celý zisk bude tvorený z provízií. Ak sú hlavnou príjmovou časťou banky poplatky a úroky, tak tie poplatky a úroky budú tiež tvoriť podstatnú časť zisku.
zaclony
05.05.06,05:50
Milá Lila, reagujem zatiaľ na tvoj príspevok. Ja by som chcela opäť vysvetliť tú možnosť, že si budem bez dokladu od niekoho nakupovať cudziu menu. Tú si ale musím vložiť buď do valut.pokl.alebo na dev. účet. Môj dodavateľ má účet v ebanke, ktorá na Slovensku nie je. Tak čo vlastne mám spraviť? Nepochopila som variante, aby som sa v banke spýtala, či sa to dá uhradiť mojimi českými korunami bez existencie devíz.účtu.
A ešte by ma zaujímalo, či sa mi teda oplatí využiť služby Akcenty, nakoľko spočiatku sú faktúry od 1 000-5 000Kč, ale v prípade rozbehu firmy môžu narastať, takže v dnešnej dobe ten obrat v CZ nie je utrasený.
A vďaka za vaše názory, aj Chobotovi ,aj tebe Lila
Viera123
05.05.06,07:26
Nedá mi nevrátiť sa k tomuto tvrdeniu - resp. mýtusu, ktorý je zakorenený v ľuďoch. Iste existuje priestor na zníženie niektorých poplatkov, ktoré sú neúmerne vysoké k nákladom banky, ale tými vysokými poplatkami si banky kryjú výpadky v iných oblastiach. Aby som bol kokrétny, tak napr. vo VUB (a nielen tam) poplatok za vedenie úverového účtu je 80 SKK (inde je to od 50 do 100 SKK), na oplátku môže banka propagovať nížšiu úrokovú sadzbu.

Ale čo sa podielu poplatkov na celkovom zisku banky týka, tak si myslím, že tá pätina je primeraná, pretože banka má výnosy z len poplatkov, úrokových rozpätí, výnosov z devízových operácií na medzibankovom trhu a možno nejaké iné mimoriadne výnosy (opravte ma, ak som na nejaký výnos zabudol). Ak nejaká záložňa bude mať výnos len z provízií, tak celý zisk bude tvorený z provízií. Ak sú hlavnou príjmovou časťou banky poplatky a úroky, tak tie poplatky a úroky budú tiež tvoriť podstatnú časť zisku.
Chobot, nedá mi zareagovať na ten tvoj "mýtus". Mýtus (ako ho charakterizuje Slovník cudzích slov - výmysel, blud, viera v dačo neskutočné, vybájené) to určite nie je... Stačí sa pozrieť na naše výpisy z účtov a tie ťa vyvedú z omylu.
A že banka má výnosy LEN Z POPLATKOV, ÚROKOVÝCH ROZPATÍ atď... no ďakujem pekne. Aj mne by stačili LEN také výnosy a neviem koľko generácií mojich potomkov by bolo finančne zabezpečených...:)

Je neskutočné!!!, ak si banka účtuje za jednu položku 10 Sk, ak ideš dať príkaz do banky napríklad za prevod peňazí za stravu. Tú istú sumu zaplatíš trebárs za trvalý príkaz, ktorý každý mesiac odchádza k tej istej inštitúcii od desaťtisícov občanov do elektrární, plynární či ďalších...
Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale na čo mi je taký trvalý príkaz?? Len, aby som nezabudla? No drahé nezabúdanie! To si môžem napr. internetom poslať každý mesiac a výjde ma to na 3 Sk. Lenže, milý občan plať.. Nevadí, že si si pred nejakým rokom zakúpil balík služieb, ktorý banka ponúkla. Teraz už ten balík neplatí, lebo banka si zmyslela, že vymyslí iný a mňa, ako klienta sa nespýtala ani nedala podpísať novú zmluvu, či s tým súhlasím... Môžem sa ísť sťažovať aj na lampáreň.

Už aj poplatky na pošte sú lacnejšie a ak je to platba do 1000 Sk, tak mi zaúčtujú 7 Sk. A to vôbec nie som nejakým dlhoročným klientom pošty ako som napr. dlhoročný klient banky. Banka žije a požičiava iným moje peniaze!!!! tak by som čakala, že sa bude ku mne ako ku klientovi správať korektnejšie a nebude ma doslovne zbíjať. Ak si chcem moje!! vlastné peniaze osobne vybrať v banke, tak mi zaúčtuje 35 Sk, čo je nehoráznosť. A že ťa nechá čakať v rade ako na žobračenky, to tiež o niečom svedčí, napr. o tom, ako si ctí svojich zákazníkov.
Treba sa pozrieť za hranice, aké poplatky si účtujú v bankách tam. Osobne som ich služby nevyužívala, ale minulý týždeň som sa rozprávala s paňou, kt. syn robí v Nemecku a povedala, že on má účet v jednej z nemeckých bánk a tam poplatky za vedenie účtu nepoznajú a pritom si ich určite môže nemecký občan dovoliť zaplatiť skôr ako Slovák.
O platoch najvyšších "hodnostárov" v banke ani nehovorím.
P.s. Ospravedlňujem sa všetkým radovým pracovníčkam a pracovníkom bánk, oni vedia, že som svojou reakciou na tv. príspevok nemierila na nich.
bepo
05.05.06,08:38
Milá Lila, reagujem zatiaľ na tvoj príspevok. Ja by som chcela opäť vysvetliť tú možnosť, že si budem bez dokladu od niekoho nakupovať cudziu menu. Tú si ale musím vložiť buď do valut.pokl.alebo na dev. účet. Môj dodavateľ má účet v ebanke, ktorá na Slovensku nie je. Tak čo vlastne mám spraviť? Nepochopila som variante, aby som sa v banke spýtala, či sa to dá uhradiť mojimi českými korunami bez existencie devíz.účtu.
A ešte by ma zaujímalo, či sa mi teda oplatí využiť služby Akcenty, nakoľko spočiatku sú faktúry od 1 000-5 000Kč, ale v prípade rozbehu firmy môžu narastať, takže v dnešnej dobe ten obrat v CZ nie je utrasený.
A vďaka za vaše názory, aj Chobotovi ,aj tebe Lila
Škoda že si v utajení a v profile nemáš odkiaľ si,ak by si bola blízko hraníc s ČR tak si otvor účet v ČR.Druhá možnosť je ak dodávateľ umožňuje platbu platobnou kartou tak to plať kartou.A tretia možnosť je nájsť si dodávateľa zo Slovenska,1500 korunové faktúry sú o ničom,škoda sa tým zaoberať.
bepo
05.05.06,08:48
K poplatkom v bankách- vnútroštátny platobný styk ide cez NBS,banky platia len za odoslané platby,prijaté sú bez poplatku- nie však u klienta a 1 platba stojí v závislosti od času kedy prebehne od 25 hal po 2,50 Sk. K tomu ešte majú banky fixné poplatky voči NBS ale tie sú zanedbateľné vzhľadom k množstvu transakcií.
zaclony
05.05.06,13:50
Ako platobnou kartou. Asi som pako. Ja mám platobnú kartu, ale predsa v Sk. No ale stále ste mi neodpovedali, či si môžem kúpiť u veksláka cz koruny, s nimi ísť do banky a rovno v okienku povedať"potrebujem uhradiť túto faktúru a mám vlastné valuty", alebo ich vložiť do môjho dev.učtu a z neho hradiť. Je mi jasné, že mi zaučtujú poplatok možno nie 300 Sk, ale 250 Sk. Ale u vekslaka mám aspoň valuty stred.
Či nie??? Veď poznám ľudí, ktorí nakupujú vonku a nekupujú od banky peniaze a nemajú devíz. účet. Tak ako to účtovne urovnajú. Ja len začínam, tak tých vecí, ktoré treba vedieť je tak veľa,že nebyť vás na PORADE, už by som dávno plakala niekde v lese.
Viera123
05.05.06,14:12
Ako platobnou kartou. Asi som pako. Ja mám platobnú kartu, ale predsa v Sk. No ale stále ste mi neodpovedali, či si môžem kúpiť u veksláka cz koruny, s nimi ísť do banky a rovno v okienku povedať"potrebujem uhradiť túto faktúru a mám vlastné valuty", alebo ich vložiť do môjho dev.učtu a z neho hradiť. Je mi jasné, že mi zaučtujú poplatok možno nie 300 Sk, ale 250 Sk. Ale u vekslaka mám aspoň valuty stred.
Či nie??? Veď poznám ľudí, ktorí nakupujú vonku a nekupujú od banky peniaze a nemajú devíz. účet. Tak ako to účtovne urovnajú. Ja len začínam, tak tých vecí, ktoré treba vedieť je tak veľa,že nebyť vás na PORADE, už by som dávno plakala niekde v lese.
Zapojím sa do diskusie, stále nechápem, prečo chceš pri 1500 sk platbe riskovať a kupovať cz u vekslákov. Veď ten rozdiel - nákup/predaj nie je viac ako pár desiatok halierov. Pýtala som sa pracovníčky banky, keď som synovi uhrádzala internát, a to sú väčšie položky ako píšeš alebo keď som posielala peniaze na účet, ako mi je výhodnejšie platiť, či v českých alebo v slovenských korunách. Pracovníčka mi hovorila, že ak nemám české koruny, neoplatí sa mi ich kupovať, pretože je to jedno. Syn ich vyberie (ak to teda nie je zrovna platba za internát, lebo tú si internát priamo inkasuje z banky) a prepočítajú mu pri výbere stred. Preto v čechách nemení slov. koruny na české v zmenárni, takto to má výhodnejšie... Možno sa mýlim a niekto ma opraví a ja sa aspoň poučím, ale zatiaľ som dostala takéto info..
bepo
05.05.06,19:42
Ako platobnou kartou. Asi som pako. Ja mám platobnú kartu, ale predsa v Sk.
Pri platbe kartou je dôležité či ten dodávateľ prijíma karty a nie či ty máš v kartu v korunách.Ak prijíma a máš kreditnú alebo embosovanú / majú vystúpene čísielka nad povrch karty a nepoužíva sa PIN pri platbe/ tak sa nimi dá platiť bez toho aby ich obchodník mal fyzicky v ruke.Toto je druhý najlacnejší spôsob,prvý je mať účet v Českej republike.Tretí-nákup hotovosti v zmenárni,nie od vekslákov a vklad na účet v CZK v SR.Ak sa budeš trochu jednať s majiteľom tak vyjednáš kurz blízky kurzu NBS-stred aj keď pri takom malom množstve to bude trochu namáhavejšie.Pri bezhotovostnej platbe sa vždy berie kurz Devíza čo je o trochu horšie ako NBS-stred.
Chobot
06.05.06,20:30
Ako platobnou kartou. Asi som pako. Ja mám platobnú kartu, ale predsa v Sk. No ale stále ste mi neodpovedali, či si môžem kúpiť u veksláka cz koruny, s nimi ísť do banky a rovno v okienku povedať"potrebujem uhradiť túto faktúru a mám vlastné valuty", alebo ich vložiť do môjho dev.učtu a z neho hradiť. Je mi jasné, že mi zaučtujú poplatok možno nie 300 Sk, ale 250 Sk. Ale u vekslaka mám aspoň valuty stred.
Či nie??? Veď poznám ľudí, ktorí nakupujú vonku a nekupujú od banky peniaze a nemajú devíz. účet. Tak ako to účtovne urovnajú. Ja len začínam, tak tých vecí, ktoré treba vedieť je tak veľa,že nebyť vás na PORADE, už by som dávno plakala niekde v lese.

U vekslákov určite nenakupuj. Nedostaneš výhodnejší kurz, len Ťa šikovne okradnú. Poznám veľa trikov, ktoré používajú títo ľudia, ani si nevšimneš, kedy z kôpky vytiahnu peniaze.

Ak už chceš nakúpiť valuty, obehaj legálne zmenárne. Tam budeš mať valuty za výhodnejší kurz než v banke, ale vždy to bude nevýhodnejšie, než Ti banka predá devízy kurzom predaj. Kurz NBS stred je referenčný, za tú cenu devízy ani valuty nikde nedostaneš.

Ak vložíš hotovosť na účet a potom prevedieš, si zase tam, kde na začiatku - pri zahraničnej platbe, akurát zdrojom nebude banka, ale hotovostný vklad. A v hotovosti nemôžeš vložiť v našej banke na účet Tvojho partnera, ktorý je v zahraničnej banke. Musela by si ísť do pobočky jeho banky a tam vložiť v hotovosti.
bepo
07.05.06,06:22
Ak už chceš nakúpiť valuty, obehaj legálne zmenárne. Tam budeš mať valuty za výhodnejší kurz než v banke, ale vždy to bude nevýhodnejšie, než Ti banka predá devízy kurzom predaj. Kurz NBS stred je referenčný, za tú cenu devízy ani valuty nikde nedostaneš.

No keďže mám známeho majiteľa zmenárne tak viem že nakupovať valuty za kurz blízko alebo priamo NBS-stred nie je výnimočné aj pre neznámych klientov,len to treba trochu vyjednať.
Lila
09.05.06,07:32
Súhlasím so všetkými odpoveďami. Určite nekupujte CM
načierno, pretože v účtovníctve budete mať riadny "hokej".
A nehovoriac o tom, že tie bankovky môžu byť poškodené a v banke Vám ich nezoberú.
GaborM
21.05.06,16:31
A nebolo by možné na takéto platby použiť službu PayPay?
www.paypay.sk (http://www.paypay.sk)
Mienim túto službu použiť u pripravovaného e-shopu, z pohľadu účtovníctva by nemal byť poblém. Na moju otázku:

Idem spustat internetovy obchod a ako jednu z moznosti platieb by som rad pouzil PayPay. Ako je to s dokladmi pre uctovnictvo, kedze Vas v nom budem musiet, najpravdepodobnejsie, viest ako banku?

odpovedali toto:

Po prihlaseni sa do PayPay je mozne si zobrazit vsetky pohyby na vasich
PayPay uctoch.
Tieto pohyby sa daju fitltrovat podla poziadavky a vyfiltrovane aj vytlacit
ako vypis pre vase uctovnictvo.

Výsledne sú to dva prevody (prevod na paypay a následný prevod do ČR), ale cenovo je to zaujímavé.
alaya1
08.10.12,10:07
Potrebujem previest zo SLSP do banky v cesku na bezny ucet 14 eur, neviete, aky je tam poplatok?
tictac7
08.10.12,10:17
Potrebujem previest zo SLSP do banky v cesku na bezny ucet 14 eur, neviete, aky je tam poplatok?

http://www.slsp.sk/downloads/sadzobnik_poplatkov/sadzobnik-po-15092012-dodatok.pdf

0,15 € cez IB alebo 1,20 € papier na pobočke...
ivka70
08.10.12,10:18
Potrebujem previest zo SLSP do banky v cesku na bezny ucet 14 eur, neviete, aky je tam poplatok?


Do akej banky v CR?
Aj SLSP ma zvyodnene poplatky v ramci skupiny bank Erste bank.
http://www.slsp.sk/ActiveWeb/Page/sk/profil_erste/erste_bank.html

Inak si najdi v cenniku banky cenu za prevod.
alaya1
08.10.12,10:19
dakujem pekne.
yvica
15.01.13,09:15
prosím vás viete mi poradiť, homebanking v čsob. V slsp aj vub exportujem priamo z programu money s3 ale v čsob treba niečo inštalovať z banky alebo viete poradiť? dík