jojoooo
16.12.14,06:01
Zdravím Vás.
Potreboval by som pomôcť v Exceli (openoffice). Potrebujem aby mi v bunke vždy zobrazovalo najnižšie zobrazovanú hodnotu v stĺpci (okrem nuly)
Pre lepšie pochopenie pripájam daný súbor.
Ďakujem..:-)
Jedná sa o bunky E27 a I27. Pri dopísaní ďalšieho riadku potrebujem zobrazovať hodnotu z posledného riadku v danom stĺpci.
ivka70
16.12.14,06:10
Nie celkom rozumiem tvojmu zadaniu, ved zobrazovat sa ti ta najnizsia hodnota zobrazuje vzdy :)
Predpokladam, ze ju chces niekam prenasat.

Kazdopadne vzorec suctu z x riadkov mozes dat aj nieakm do hlavicky, fixne, nemusi byt iba pod riadkami.

Ak ide o knihu jazd a prenosy na druhu stranu, my sme mali Excelovsku knihu jazd rozdelenu na 12 lisotv, pre kazdy mesiac jednu, kde na novy list prenasalo vsetky udaje v hlavicke zp redchadzajuceho.

Tlacil sa vzdy na zaciatku mesiaca predchadzajuci mesiac (tedal en jeden list) a vypisanali sa fixne udaje na zaciatku roka - teda v januari - ostatne mesiace uz prenasalo cez bunky v Exceli.
jojoooo
16.12.14,07:49
áno...potrebujem preniesť hodnotu...problém je v tom že napr. v bunke E27 mám teraz zadaný "vzorec" =E20....no pri dopísaní ďalšieho riadka potrebujem mať v bunke E27 už hodnotu E21....A tie prázdne riadky tam potrebujem mať kôli iným operáciam v Exceli.
Viem si predstaviť nejakú podmienku že ak je napr. bunka E21 prázdna tak prenáša hodnotu bunky nad ňou (E20)...len to neviem zadať...
Ďakujem zatiaľ..:-)
marjankaj
16.12.14,08:03
Nechápem, prečo dávaš to číslo do spojených stĺpcov(I+J). To sa ti akože do jedného nezmestí????
jojoooo
16.12.14,10:20
No neviem...asi si zabudol pripojiť opravenú prílohu...hmm
marjankaj
16.12.14,10:24
Nezabudol, len som si pomýlil témy a pridal som to sem omylom.
jojoooo
16.12.14,10:38
ahaa....nechcem otravovať, no ak by si mi helfol aj s týmto tak by bolo super..:-)
marjankaj
16.12.14,10:39
Musím zarábať bubáky, nemám čas na každú prkotinu.
marjankaj
16.12.14,22:06
Tak to by som rád vedel, aké iné operácie tam chceš strčiť.
Ivka má pravdu, lepšie je prispôsobiť tabuľku, ako potom vymýšľať vzorce.
Excelom si máš prácu zjednodušiť a nie komplikovať.
PaloPa
17.12.14,10:07
Pre stĺpec E takto:




=INDIRECT("E" & (10+MATCH(MAX(E11:E26)+1;E11:E26;1)))



Pre I analogicky.

Vysvetlenie celej logiky je tu:

http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=2979

P.