zhv
17.12.14,08:55
Ahojte, prosím vie mi niekto poslať vzor?? Rozhodnutie jediného spoločníka s.r.o.
o vstupe do likvidácie" a menovanie likvidátora??
katastroofa
19.12.14,16:13
vsetko je na webe... tiez som riesila taky pripad, nasla som vzor na www.danovecentrum.sk, treba sa prihlasit ale su tam vsetky info.

Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti o zrušení spoločnosti a vstupe do likvidácie

Pán Blažej Mokrý, trvale bytom Ďatelinová 7, 854 00 Bratislava (ďalej len „spoločník“), jediný spoločník ‎spoločnosti X-TRADING s. r. o., so sídlom Zelenohorská 5, 017 01 Považská Bystrica, IČO: 12 345 678, ‎zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, oddiel: Sro, vložka č.: 4444/B (ďalej len ‎‎„spoločnosť“), vykonávajúci pôsobnosť valného zhromaždenia podľa § 132 Obchodného ‎zákonníka, týmto rozhoduje
‎1. o zrušení spoločnosti a o jej vstupe do likvidácie dňa 1. 7. 2012,
‎2. o menovaní p. Andreja Zeleného, trvale bytom Slnečnicová 7, 017 01 Považská Bystrica, dátum ‎narodenia 11. 4. 1971, rodné číslo: 710411/1111, občana SR, za likvidátora spoločnosti,
‎3. o spôsobe konania likvidátora tak, že likvidátor koná samostatne a robí v mene spoločnosti len úkony ‎smerujúce k likvidácii.‎
Vstup spoločnosti do likvidácie ku dňu jej zrušenia sprevádzajú nasledovné právne skutočnosti:‎
a) Vstup spoločnosti do likvidácie sa zapisuje do obchodného registra. Po dobu likvidácie spoločnosti ‎používa spoločnosť dodatok k názvu „v likvidácii“. Zápis do obchodného registra má len deklaratórny ‎účinok, pretože spoločnosť vstupuje do likvidácie dňom zrušenia zo zákona.
b) Zápisom vstupu spoločnosti do likvidácie v obchodnom registri prechádza pôsobnosť štatutárneho ‎orgánu na likvidátora, ktorý je zapísaný v obchodnom registri. Likvidátor môže vykonávať len úkony ‎nevyhnutné na vykonanie likvidácie.
c) Vstup spoločnosti do likvidácie je likvidátor povinný oznámiť všetkým známym veriteľom.
d) Vstup do likvidácie sa zverejňuje v Obchodnom vestníku s výzvou veriteľom, aby prihlásili svoje ‎pohľadávky a iné práva v stanovenej lehote nie kratšej ako tri mesiace.‎