Tomáš Barica
17.12.14,10:00
voda z drezu mi asi pred dvoma dňami prestala odtekať, všetko som rozobral a vyčistil a stále neodteká, plný drez odtečie cez noc , cca 7 hodínvedel by mi niekto poradiť čo s tým? bývam v byte na druhom poschodí
ivka70
17.12.14,09:06
Asi je to upchate dalej ako priamo v dreze.
Skus SiFo gulicky (kupis v drogerii) a precistit cely odtok chemicky.
Ak nepomoze, tak niekoho s krtkovacom.
lujza.j
17.12.14,09:07
Skusal si prekrtkovat...teda dalej ako si vycistil
sosak
17.12.14,10:15
Příčiny ucpaného odpadu

potrubí zanesené organickými nečistotami (vlasy, zbytky jídel)
potrubí zanesené neorganickými nečistotami (písek, zbytky po malování apod.)
staré příp. zarostlé litinové potrubí
špatný sklon potrubí
potrubí zanesené tukem (stává se to, když vylijete tekutý olej do odpadu, ten pak tuhne a usazuje se na stěnách potrubí)
jiná závada (provrtané nebo rozsypané potrubí, vražený střep nebo prorostlé kořeny...)

Rozežírače nečistot

Chemické čističe mohou obsahovat např. sodný louh (hydroxid sodný) a hliník. Některé fungují na bázi tzv. tenzidů v kombinaci s alkoholy, louhem sodným, chlornanem sodným nebo speciálními organickými látkami. Pro vysvětlení: v zásaditých přípravcích reaguje hydroxid sodný s hliníkem ve vodě, vzniká při tom plyn a teplo, pomocí nichž se roztaví tuk, a tím se odpad v ucpaných místech uvolní. Samotným použitím těchto látek by však mohlo dojít k explozi, proto se do plynného vodíku přidává ještě určité množství dusičnanů či dusitanů. Ty se přemění v amoniak. Při kontaktu s vodou je to silně žíravý čpavek, takže je třeba při práci dávat velký pozor, chránit si oči a pokožku! U takových prací by rozhodně neměly být děti.

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/poradme-si/6545-jak-zatocit-s-ucpanym-odpadem
Chobot
17.12.14,10:25
Pomôže jedine krtko....
misoft
17.12.14,10:30
mahony1
17.12.14,14:01
Presne ako pise misoft. Treba kupit alebo pozicat krtka (aspon 10 m) - to je taka pruzina s rukovätou. Stoji asi 15 EUR. Pod dresom rozobrat sifon a cez otvor vlozit do potrubia tu pruzinu a tocit a tlacit donutra. Ked sa pretlacis az do hlavneho potrubia, mas vyhrate = odtekat bude zase tak ako nikdy predtym :-)
sito
17.12.14,17:16
Ako to myslíš? " nikdy pred tým" ??? Keď pred tým na 100 % odtekala? No isto je to aj, že vyhráte? Ba toj, a za pol roka znova, to toho krtka si potom treba kúpiť, ale záleží aj na tom čo tým, čo do odpadu pustíme. Alchýmia, chémia je v postate to isté, akurát, že vek a stredovek, rozhoduje, no postupné kroky sú mravenčia práca, pred tým, teraz a aj potom, že? Ak je dobrý spád a tuky nemajú možnosť stuhnúť, bordel, potom je príčinou do odpadu, odpad liatí, že?

Vždy predsa bolo ako už nebude, či? Či nikdy už so ...
Aanika
17.12.14,19:18
Nam sa tiez raz upchal odtok,bolo to presne 3.1. pred dvoma rokmi ,myslela som ze ma trafi....., nas pan to skusal s tou pruzinkou a potom som do odtoku nasypala syfo,ktore mi dal sused, zaliala vriacou vodou a ono to povolilo. Odvtedy syfo v domacnosti nikdy nechyba a raz za cas nasypem syfo do vsetkych odtokov.....kuchyna a kupelna a predidem tak upchatiu.Odvtedy som nemala upchate odtoky a dufam,ze ani nebudem mat.

Pri predstave, ze to nemalo povolit, ma oblieval studeny pot,myslela som , ze budeme musiet sekat stenu.
sito
17.12.14,20:25
Aanika, priaznivejšie by to vypadalo 1.3., že? Ale, v podstate je to jedno! V dátume isto nie je problém.

Sú veci, ktoré nepovolia. Skúsenosti tiež.

Prerobiť som si JADRO, kúpeľňu, dal. Pred X rokmi. Dali mi do kúpelne, pod umývadlo husí krk. Že bez problémov by mal byť. Máš ho vidieť. Ak nie raz - tak dva razy isto. Musel som ten krk odpojiť od umývadla a nasilu prečistiť, bez chémie.

Po rokoch som mal povinnosť zabezpečiť pripojenie K-liny k spoločnému rozvodu vody, vôd. V žiadnom prípade som si krk neodpísal. Aj, a keď dôrazne som krk, po krku odmietol. Funguje, už roky, skôr rôčky.

Dnes je to už troška inak. Kapitál, či kapitalizmus, či človek bez kože, tváre?
pankratz
17.12.14,20:31
Ak je sifón priechodný, tak je upchaté potrubie od vášho drezu nižšie , až do šachty. Treba sa opýtať susedov, ako to im steká. Niekto bude na vine.