kevenina
17.12.14,11:12
Zdravím, prosím viete mi poradiť? Vlastním nebytový priestor 35m2 upravený developerom aj všetkými ostatnými na byt (nebytový je kvôli svetlotechnike). Chcela by som ho prenajímať na bývanie pre jednotlivca/dvojicu. No neviem, ako si poradit so zmluvou o prenajme tak, aby to bolo aspon ako-tak v pohode.
dakujem.
Chobot
17.12.14,10:29
A s čím konkrétne máš problém? Však to prenajmi tak, ako to máš uvedené v LV. Ak je tam napísané, že nebytový priestor, tak uzatvor zmluvu na prenájom nebytového priestoru.

Alebo nájomcovia nevedia, že to nie je byt? Nepovedal si im, že je to nebytový priestor? Radšej im to povedz hneď, lebo to si aj tak ľahko zistia na katastri.

Môže to byť upravené na byt, môže tam byť aj fontána, ale podľa LV to bude stále nebytový priestor. Kto má záujem, tak si to prenajme. Akurát tam asi nebude môcť mať trvalé bydlisko.
Oliwa
17.12.14,10:42
Je tam aj nejaké denné svetlo alebo len umelé osvetlenie?
kevenina
17.12.14,10:51
Dik za koment. ten problem mam s tym, ze nebytovy priestor nesmie byt na byvanie, tak sa snazim,no zatial marne, najst nejaky vzor alebo napad, ako naformulovat zmluvu, aby to nebolo byvanie, ale ani podnikanie. kedze v tejto zmluve musi byt uvedeny ucel.
kevenina
17.12.14,11:00
Su tam dve obrovské okna. Takze je to svetly priestor, len bez priamych slnecnych lucov.
bjuty smis
17.12.14,12:03
kludne ho prenajmi ako sklad., kanceláriu..

Kto by to mal ako kontrolovať ?
Numinoso
17.12.14,12:08
Prenajmi to ako kancelariu, ty to budes mat poriesene, nájomcom to je (resp. malo by byt) jedno, pokial ostatne body budu v zmluve pravdive (vymera, cena, prava a povinnosti, ...). Nikde nie je zakazane mat v kancli postel, kuchynku, ...
Oliwa
17.12.14,13:59
Napr. sused... A niektorí sú dnes veľmi všímaví... Rozdiel je napr. v platení dane z nehnuteľnosti, teda ak z toho bude platená...
bjuty smis
17.12.14,14:15
hej, ale kto alebo čo zakazuje prespávať v kancelárii ?
kto alebo čo mi zakazuje spávať trebárs aj v mojom kumbále na kompoty ??