fortunka
17.12.14,17:46
Podarilo sa mi fajne natrhnúť dve 50 EURovky... vymenia mi to v banke? Alebo ako sa postupuje... sú skoro úplne pretrhnuté na okraji... (ako som otvarala obálku, natrhla som aj tie 50tky :( )
misoft
17.12.14,16:47
Vymenia. Ak z nich nič nechýba - bez problémov.
sosak
17.12.14,16:55
V NBS poškodené bankovky vymenia bez poplatku, dá sa poslať aj poštou.
http://www.nbs.sk/sk/bankovky-a-mince/vymena-penazi/vymena-poskodenych-eurobankoviek-a-eurominci
misoft
17.12.14,16:59
Vymenia aj v komerčných bankách - natrhnuté - ak niečo z nich chýba - tak NBS - robí sa výpočet, koľko chýba v % a z toho potom odvodia, koľko dajú ako náhradu.
expeeert
17.12.14,17:09
náhradu dajú plnú, nie? nevymenia len ak chýba viac ako polovica bankovky - čo je logické.
misoft
17.12.14,17:13
Veď píšem - koľko chýba v % a podľa toho dajú náhradu. :D - ak 51% = môže byť náhrada aj 0€
sito
17.12.14,17:23
Joj, za partizánov sa dve rozpadli. Mi, sa mne. Mi vrátili v plnej výške, 1 000 Kčs.
viktorviktor
17.12.14,18:15
vyskúšaj biele lepidlo, funguje to, používam Herkules, ale zalepí aj iné biele kancelárske
sito
17.12.14,18:44
Čo bolo, to bolo! Bez problémov, zadarmo ani kura nehrabe, ani nebude. Že by niekedy hrabalo? Ale, hrable? Každe k sebe, teda k tomu , čo ich drží, a hrbe. Ale, hrabať sa dá aj bez hrabli, že? A veľkosť nahrabaného? Veľká, vysoká výška ... sa dá nahrabať ... báť ... báť ... báť. Netreba sa nechať ..., netreba sa báť, treba sa ..., ako na Ukrajine ......

Ale, každý deň sa netrhajú dve 50 €. No nie každý deň sa bojuje, trhá niekto o eurovky, tobôž prečo nie o dve eurovky o hodnote 50 € ...

A len tak v obálke? 100 € ?
Mila123
17.12.14,18:56
úplatok to bol??????
sito
17.12.14,19:39
Že u dochtora boli murári, spravili pomurovali i plácu dostali, i flašku do cesty, dostali. Vlakom išli z fušky. Čo čert nechcel, smäd ich postihol. I šak máme, Jano, šak rozbaľ, tú pekne zabalenú. Rozbaľuje, papierom, ťahom, škubne, to čo smäd uhasiť má. A už keď flaška bola bez pyžama z pyžama vyskočilo osem partizánov. A zrovna , čo pes nechcel, sprievodca, videl. Tí majú len šťastie, oslavujú povstanie, a ani sa nepostavia, ešte sa pri tom nadojia.

Mila, kto bol úplatkár, kto úplatkárom? Sprievodca si myslíš? Ten, čo videl, zbadal? Dochtor, čo v dobrej viere ocenil, pomohol? Či ten, čo dochtorovi dal v dobrej viere, že jemu tí partizáni isto pomôžu?
fortunka
18.12.14,06:31
Ďakujem, nič nechýb... skúsim to dnes v banke nejak vybaviť :)
sito
18.12.14,06:32
Nooo, vtipné sú tie dve bankovky, roz... či nat...
fortunka
18.12.14,06:34
Z klubu Mila123i ste? Nechajte si vtípky... áno, u nás sú bežne peniaze v obálkach a predstavte si.. niekedy ich mám na stole aj 15, ktoré musím len tak otvoriť a porátať ;) asi by ste to ani nerozdýchali :P nabudúce sem hodím aj foto :P Ach závisť je závisť.. alebo sa len po večeroch nudíte?
fortunka
18.12.14,06:36
No to ma napadlo, aj lepiaca paska na bankovky... ale myslím, že aj takby to bolo veľmi viditeľné.. :(
misoft
18.12.14,15:14
Obchod by sa ich zdráhal prijať....i keď by boli platné....
viktorviktor
18.12.14,15:32
lepidlo /herkules je po zaschnutí priesvitný/ naniesť napr. zápalkou na hranu /ale skutočne len na hranu, pretrhnuté miesta dať k k sebe, chvíľku počkať, prebytočné lepidlo zotrieť a hotovo,