IvetaH
17.12.14,18:48
Klient uhrádzal daň zo závislej činnosti na iný účet tiež jeho firma. Ale na jednej má nedoplatok a na druhej preplatok. Teraz prišiel papier z daňového, že ten nedoplatok na dani zo závislej činnosti si započítali s NO DPH. To sa mi moc nepáči, bolo by výhodnejšie, keby nám tu daň preúčtovala správne a DPH nech nechá DPH. Myslíte, že môžem o to požiadať alebo už to nechať tak?
Mishok
17.12.14,19:19
1. nikto nesleduje vypis kam tecu peniaze?
2. ked spravca uz pouzil preplatok (u vas nadmerny odpocet) !na uhradu nedoplatkov tak vam ho uz nevrati
3. urobte si poriadok vo svojej evidencii, odsledujte si kde ste kolko uhradili a tak mozete posiadat spravcu o preuctovanie platieb na spravne ucty (teda tych kt spravca este nepouzil)
veronikasad
17.12.14,19:21
Na aký účet ste uhrádzali daň zo ZČ ? Prvej vete nerozumiem ... Ak DU eviiduje nedoplatok na DzZČ, ktorý započítal s NO, kde sa teda stratila zaplatená DzZČ ?
IvetaH
18.12.14,05:39
Vôbec ma nenapadlo kontrolovať čísla účtov na ktoré idú platby. Na výpise mám úhrada dane a že klient použije daňový účet svojej druhej firmy to ma ani vo sne nenapadlo. On si myslel, že všetky dane zo závislej činnosti sa uhrádzajú na rovnaký účet.
IvetaH
18.12.14,05:42
Zaplatená DzZČ je na daňovom úrade evidovaná ako preplatok na jeho druhej firme. Obe firmy majú rovnaký názov líšia sa len prídavkom, tak aj správca dane musel vidieť na jednej firme vysoké plus a na druhej také isté mínus. No čo už.
Mishok
18.12.14,05:47
Po sebe treba skontrolovat robotu a po klientovy aspon 2x :)
veronikasad
18.12.14,07:17
Správca dane môže preúčtovať alebo vrátiť preplatok len na žiadosť daňovníka. Z nedoplatku na DzZČ čakajte penále.
veronikasad
18.12.14,07:18
O vrátenie preplatku z druhej firmy treba písomne požiadať.
IvetaH
18.12.14,13:27
No čo ti ja viem, či niekto kontroluje bankové čísla účtov na bankovom výpise? Veď to by som musela mať na to ešte jednu osobu.
Janiela
18.12.14,17:13
tiež si neviem predstaviť, že účtovník by mal kontrolovať aj čísla účtov, kam klient odosiela peniaze, to už kde sme??? No a tie idiotské ibany s nekonečnými nulkami, to ani radšej nespomínam :-(