Bar Tolomai
17.12.14,22:14
Zdravím
Mám aj ja problém so susedmi aj keď z iného súdka. Zvuky sú v pohode(tehlovy, ibaže preklady sú dute), v tomto problém nie je aj keď bývame na prízemí.
Problém je v tom, že sme domovnikovi nepadli do oka, a dochodci nad nami majú rozvedenu dcéru s dvoma malými deťmi. Sprvu sme si so ženou mysleli, že sú na nás nabruseni kvôli dcérke, ktorá je dosť živá a vie byť aj hlučná. Dôvod prečo nás chcú vystvat je ten že dôchodkyňa chce ubytovať dcéru s vnucencami v našom byte. Obe deti spolu sú ale dokopy hlucnejsie aj živšie ako naša dcéra. Domovnikovi to je jedno, hlavne že sa nás zbaví(proste sme mu nepadli do oka avadime mu). Proste nepchame sa mu do zadku a relativne sa nad rámec slušnosti o nikoho nestarame(pritom v baraku nie je rodina na ktoru by sa niečo nedalo najsť).
Už boli aj nejaké defekty na mojom bicykli, neviem či aj to vypustené koleso na aute nebola jeho práca. Mám dokonca vážne podozrenie že nás aj odpočúva s nahravanim. Silnejší rozhovor sa dá normálne rozumieť.
V čase keď som šiel spať pred nočnou tiež vyhrávala vŕtačka. V iné dni keď vtedy nespim tak je akosi ticho. Spalnu mám vedľa jeho pivnice, chodí snáď asi 500 krát. Najprv ide dovnútra, po chvíľke akože odíde a po pár minútach sa snaží potichu zatvoriť plechove dvere. Aj trochu stenšil stenu. To zakaždým večer aby sa dcérke "lepšie" spalo.
Najhoršie je však to že neviem ako sa brániť. Všetci sme v nájomnom byte a určite nepatrím k tým čo majú na nový.
Človek je o to viac v strese, lebo neviem čo vymyslia a ako ďaleko pôjdu aby nás dostali z bytu(nemám dôkaz ale mam dojem že už bol niekto u nas a aj v našej komore na navštevu, neželanu samozrejme). Proste nerovny boj, lebo nerobia nič v rozpore so zákonom a viem že si na to dávajú pozor. Dosť musím aj ženu krotit(chceli ju vyprovokovat tým že jej povedali že boli na socialke, aby nám zobrali malú) a tiež čakám kedy mi prasknu nervy(najme ked pribuchne vchodove dvere ked mam ruky s taškami a zrovna nejdem so ženou či dcerou).

Ako, nie sme ziadni svati, takisto sa so ženou povadime, ale rozhodne nepijeme ani nefajčíme, snažim sa dceru upozorniť na hlučnosť, dvere mame posuvne takže tymi ani nemožme trieskať(ani inzmi vecami netrieskame). viacmenej zdravime susedov aj dcerku k tomu vedieme, aj ked domovnika mam osobne problem pozdraviť, lebo sa navonok usmieva a pritom viem čo voči nam robí(nehovoriac že rozpis služieb si nastavi tak aby on upratoval dva razy do roka a ostatni 4krat, či svojvolne si ponastavuje "bramo" aby si ludia nemohli nechať otvorene, hoci maju kočiky s detmi, či tiež tašky s nakupom).
buchač
17.12.14,21:20
Zdravím
Mám aj ja problém so susedmi aj keď z iného súdka.......

Ale inak si vcelku aj normálny......či ??? :eek::confused:
----------------------------------------------------

Radšej neriešim...komu niet rady (nevie si sám poradiť), tomu niet pomoci.
bjuty smis
18.12.14,05:56
najprv som myslel, že sú to bežné problémy....

ale ked píšeš, že vám stenšil stenu, aby sa vám horšie spalo.....mal by si to určite začať riešiť....čo najskôr......
ivka70
18.12.14,06:09
Mna by zaujimalo, co to znamena, ze stencil stenu.
Kedze vidime pohlad len jednej strany, moze to byt kludne aj paranoja autora ...
buchač
18.12.14,06:14
Veru tak...
Videl paranoik u suseda stenčenie steny ?
Veď by sused šiel aj proti sebe, ak by si otenčil stenu...

Aj by ma zaujímal technologický postup...to si dal dole omietku z tehál, aby lepšie mohol odpočúvať ?

Choré myslenie autora témy...za svojím príspevkom si stojím !
----------------------------------------
... a spálňa vedľa pivnice ?
To je ten byt v suteréne ???
ivka70
18.12.14,06:15
ako stencuje zakazdym vecer sused stenu?
ako sused vie, ze ides do nocnej a pred nocnou si lahnes, aby prave vtedy vrtal?
preco myslis, ze "brano" by ostat otvorene? to predsa sluzi prave na to, aby sa dvere same dovreli, ked ich nezavrie clovek manualne ...

chudak domovnik ....skoro za vsetko moze ....
sito
18.12.14,06:28
Hm ... bývajú domy vydarené, aj podarené. Ale, ten váš je najsamnajvydarenejší. Teda jeho obyvatelia, klasa!

"Domovnikovi to je jedno, hlavne že sa nás zbaví(proste sme mu nepadli do oka avadime mu). Proste nepchame sa mu do zadku a relativne sa nad rámec slušnosti o nikoho nestarame(pritom v baraku nie je rodina na ktoru by sa niečo nedalo najsť)."

Ak to robí pre peniaze, tak tie sú uňho na prvom mieste! A ostatné miesta v dome, aké máte, máta ma máta ta máta?

"Spalnu mám vedľa jeho pivnice"

Mate mezonety v dome, či na hauzbote bývate?

"Proste nerovny boj, lebo nerobia nič v rozpore so zákonom a viem že si na to dávajú pozor."

Zákon je vám na vylíž ...

" dvere mame posuvne"

Keby len dvere? Aj steny ...

"Aj trochu stenšil stenu."

Pridaj zo svojej strany tehlu - hly, ak bude sústavne, aj o tie tehly, svoje prídeš.

"Všetci sme v nájomnom byte a určite nepatrím k tým čo majú na nový."

A vlastník, čo na to? Hlavne, že to sype?

"Ako, nie sme ziadni svati,"

Že niet domu, kde nie je lomu. Zdá sa z uvedeného, že kameňolom je váš dom. Tam sa tiež, ak nie je opustený, každý deň lomí ako sa vy lomíte vo, no nie vo vašom dome meee, meee, meee ...

A anyčka, čo na to ...
Oliwa
18.12.14,07:20
Ako znie otázka? Čo očakávaš od Porady?
Ferdosondo
18.12.14,07:23
Bar Tolomai neber to v zlom. Myslím to dobre. Zbehni najprv za doktorom. Všetko čo si tu napísal, mu povedz. A až potom rieš ďalšie veci.
buchač
18.12.14,09:39
Predsa vyriešenie problému...presnejšie povedané, aby ten "PROBLÉM" za neho niekto vyriešil.
lujza.j
18.12.14,10:00
To stensenie steny mi pripomenulo pani....co podala oznamenie na neznameho pachatela,ktory jej v v noci ked je tma...... v byte ....vzdy premaloval steny na cierno....kradol plyn,teplu vodu,cukor....do kelu ked je v noci tma tiez mam cierne steny....aj u mna bol:D
Žabinka
18.12.14,10:23
jslancik
18.12.14,10:29
je tam viacero zaujímavých bodov :D
tom_i
18.12.14,10:47
Teraz neviem či sa zvianocevia a ľudkovia si robia srandičky, alebo to istí Chocholúšik.
kopretinka
18.12.14,10:49
a cez deň si to ona znovu premaľovávala na bielo :D
lujza.j
18.12.14,10:55
Cez den bola spoko...sak mala bielo:Deste "mala" na koberci od psacich pazurov "skrabance" no konecna:Dze ci to vidime....:eek::D
buchač
18.12.14,13:35
Si zabil !!!
;) :D
misoft
18.12.14,14:28
...a aby mu už nestenšovali stenu.....:D
misoft
18.12.14,14:29
"Vy nás ale zásobujete, pane Karfík...." :D:D:D
Anika61
18.12.14,17:00
Ja len čumím a žasnem....:-)