Dasat
02.05.06,18:16
Pri samozdanení dodávky tovaru z EU vykonám samozdanenie. Účtujem výstup DPH. Pri vstupe sa riadim tým, či mám alebo nemám nárok na odpočet DPH? To znamená, že ak nemám nárok na odpočet DPH na vstupe (ide o neodpočítateľnú DPH) túto dávam do nákladov výstup však musím uviesť a odviesť? Poprosím o radu nakoľko mám aj takéto prípady, kedy si vstup nemôžem plne odpočítať.
Ďakujem
KEJKA
02.05.06,18:02
áno, výstup odvedieš povinne ako platiteľ DPH, vstup si uplatníš podľa charakteru prijatho plnenia.....
ALBO
02.05.06,19:01
Pri samozdanení dodávky tovaru z EU vykonám samozdanenie. Účtujem výstup DPH. Pri vstupe sa riadim tým, či mám alebo nemám nárok na odpočet DPH? To znamená, že ak nemám nárok na odpočet DPH na vstupe (ide o neodpočítateľnú DPH) túto dávam do nákladov výstup však musím uviesť a odviesť? Poprosím o radu nakoľko mám aj takéto prípady, kedy si vstup nemôžem plne odpočítať.
Ďakujem
Plne neodpocitatelnu DPH davate pri sluzbe a tovare do nakladov, ale pri hm, majetku zvysuje OC majetku.,nejde priamo do nakladov, cez odpisy. Priklad, ked neuplatnite DPH je ked to puzijete naoslobodene cinnosti. Napr. ked poistovna kupi pocitace pre svoju oslobodenu cinnost., alebo ak kupite vonku osobne auto.