Carsgirl
18.12.14,10:56
Zatiaľ sa žiaden sklad neviedol, ale po prejdení otázok/odpovedí na porade sa bude musieť začať viesť..
Keďže v rámci roka všetko dávame do spotreby (nejaké diely rovno do opravy ako náhradný diel, niektoré ostávajú na sklade), nemáme oficiálny/papierový prehľad čo sa kde nachádza (reálny áno, čo je na sklade). V účtovnom programe to viesť nechceme kvôli úplnej presnosti čo máme čo nemáme, najjednoduchšie by bolo cez excel, alebo tlačivá..
Vysvetlí mi niekto ako to chodí v takom skladovom hospodárstve menšom?
zlatica76
28.12.14,09:42
Ako sama vravíš, skladovú evidenciu vediete, hoci to nazývaš "neoficiálna". Ale základ máte dobrý, ak viete, čo máte aktuálne na sklade :) (niektorí to nevedia ani so softvéreom).

Osobne by som pokračovala vo vašom systéme, ak vám vyhovuje. Nemá zmysel za každú cenu sa hrabať do "inteligentnejšieho" systému, ak vám spôsobí len kopec problémov.

Môj názor na EXCEL - skvelý nástroj na vytváranie tabuliek, prehľadov, grafov, strašné na údržbu akejkoľvek databázy. Napr. preto, že excel štandardne nesleduje, či a kto vstupuje do súbur (nerobí tzv. log), omylom sa môžu prepísať vzorce, hodnoty a tak....

Skladová evidencia býva súčasťou účtovného systému (spravidla). Podľa mňa sa dá (vo väčšine softvérov) spraviť prístupy tak, že skladové pohyby sa nebudú prenášať do účtovníctvo - skrátka, bude to len systém na sledovanie pohybov. Ak teda chcete ísť do niečoho sofistikovanejšieho, išla by som do skladového systému, ktorý má priamo váš účtovný program. Príp. by som pohľadala na internete softvéry, ktoré sú priamo zamerané na skladové hospodárstvo, zopár z nich vyskúšala na demoverzii a podľa toho sa rozhodla.