miriamgonosova
18.12.14,19:44
Moj zahradny pozemok susedi s verejne pristupnym, ale sukromnym pozemkom, ktory je v skutocnosti les a lesna cesta. V katastri je vsak tento pozemok vedeny ako orna poda. Majitel lesnych pozemkov odo mna ziada poplatok za pouzivanie mojej branky, ktoru mam zo strany jeho pozemku. Ak nezaplatim, vyhraza sa, ze mi zabrani pristupu k mojej brane. K mojmu pozemku sa mozem dostat aj inou cestou.
Tweety
18.12.14,18:46
Tak využi inú cestu a prekaz majiteľovi lesného pozemku biznis z vyberania vstupného.
buchač
18.12.14,19:09
Tvoja bránka, ale jeho pozemok. Je úplne jedno, že je to les...
Aj keby nič nechcel za ten prechod, tak nemusí strpieť to prechádzanie.
Keby aj, tak to je o iných podmienkach.
Ale najdôležitejší je fakt, že máš aj iný prístup na pozemok...a vôbec nie je podstatné, či ten druhý (Tvoj) prístup je (povedzme) na dlhšiu vzdialenosť.

Eventuálny prechod je na nejakej dohode...opýtaj sa na jeho predstavu o cifre a dáj následne svoju (50 % dole z jeho)...uvidíš reakciu a zachováš sa podľa toho.

P.S.:

Kedy si už jednotlivci uvedomia, že súkromné vlastníctvo je nedoknuteľné ???
MarcoM
18.12.14,19:29
Možno vtedy ak si to uvedomí aj štát. :)
miriamgonosova
18.12.14,19:48
uz sa tesim ako budeme vsetci platit za prechadzky po lese :-(
miriamgonosova
18.12.14,19:51
dik. no ved toto b-i-z-n-i-s.
buchač
18.12.14,19:53
Marco

Toto je síce trochu iná káva, ale súhlasím, nakoľko to spolu aj súvisí.
Pokiaľ štát uzákoní búranie čiernych stavieb, vtedy budem spokojný....aj keď mňa osobne sa to netýka.
arizona
18.12.14,20:17
Aku radu vlastne hladas? Pises,ze mas aj inu moznost pristupu,tak bud ju vyuzi,alebo sa s majitelom susedneho pozemku dohodni o cene,za prechod.

Keby tebe niekto spaciroval cez sukr.pozemok,tiez by sa ti to nepacilo...
buchač
18.12.14,20:26
POZOR !!!

Prechádzky po (určitom) lese sú aj v dnešnej dobe obmedzené-omedzené...
To len poniektorí obmedzení obmedzenci si myslia, že v dnešnej demokracii je všetko povolené...a vonkoncom tým teraz nemyslím na tých papalášov-tí sú iní level..
marjankaj
18.12.14,20:46
To by si každý mohol urobiť v plote svoju bránku k susedovým pozemkom a potom tam korzovať kedy sa mu zachce.:D
marjankaj
18.12.14,20:49
A keby tam ten les nebol, ale kukuričné pole, tak by si tam chodila na kukuricu? :D Jeden sa nestačí diviť, čo niektorí dokážu vypotiť.:eek:
miriamgonosova
18.12.14,20:49
je to les. chodi si tam kto chce, ale platit bdem len ja. asi je to ok?
marjankaj
18.12.14,20:51
Ale je to jeho pozemok a nie tvoj.
miriamgonosova
18.12.14,20:58
a cenu za prechod by si ako urcil?
marjankaj
18.12.14,21:01
No predsa dohodou.
miriamgonosova
18.12.14,21:05
kolko by si dal maximalne?
marjankaj
18.12.14,21:12
No jedno riešenie by som pre teba mal.
Zruš tú bránku. Predpokladám, že záhradu máš oplotenú. A potom môžeš chodiť po jeho lese presne tak ako aj tí ostatní. Teda naokolo. Ak sa mu to nebude páčiť, tak nech si oplotí ten les(alebo ornú pôdu, či čo to tam má). :cool:
marjankaj
18.12.14,21:16
Minimálne je 0 €, maximálne je veľké číslo. Toľko asi nemáš. Ja by som nedal nič. Ja tam cez tú bránku chodiť nepotrebujem.
buchač
18.12.14,21:43
Dalo by sa aj inak vyriešiť a aj zarobiť.

Suseedovi by som navrhol, aby chodil okľukou na svoj pozemok cez moju bránku a teda aj cez môj pozemok...

Samozrejme, že za adekvátnu odplatu...

...a aboslútne nevadí, že sused má prístup úplne voľný...proste nech platí.
marjankaj
19.12.14,07:00
Veď zo svojej strany ti to zakázať nemôže. Ťažko to vysvetliť niekomu bez právneho bezvedomia.
Na svojom pozemku si môže robiť, čo uzná za vhodné, tada aj pristaviť dvojmetrový múr pri "tvojej" bránke.