peki1
18.12.14,23:01
Dobrý deň poraďáci,

Mám na Vás otázku, ako je to s používaním finančných prostriedkov v s.r.o. pred delením zisku na súkromné účely? Môžem ich využívať napr. na platenie zdravotnej poistky (ako samoplatca) a aj na iné účely, ako napr. platenie za byt (pozn: byt je ako sídlo s.r.o., ale nie je majetkom s.r.o.).

Prípadne môžem použiť finančné prostriedky na osobnú spotrebu s tým, že by sa to dodatočne zdanilo? (Ako napr. keď som bol živnostník, vedel som napísať k výberu účtu osobná spotreba, čo sa zdanilo a dalo používať. Pri s.r.o. som sa dopočul, že to nie je možné ?).

Pozn. v s.r.o. sú dvaja špoločníci, ktorí sú zároveň aj konateľmi (ja+manželka).

Ďakujem za odpovede,
Prajem Vám Šťastné a Veselé Vianoce
marjankaj
18.12.14,22:06
No ja naozaj netuším ako by mohla sro ísť na obed. Alebo na hokej. Alebo do erotického salónu.:eek:
marjankaj
18.12.14,22:11
A ak by sro šoférovala auto, tak to by sa policajti asi divili.
marjankaj
18.12.14,22:13
A ja by som tiež mohol používať peniaze z tej vašej sro?:---
Dáša_
19.12.14,05:04
no, niektoré výdavky len veľmi ťažko. Ale napríklad obedy s obchodnými partnermi, prečo nie?
Platenie zdravotnej poistky, za byt - to už je otázne, či by nepodliehalo aj odvodom... Na druhej strane, ak si vo firme zamestnaný, náš mzdu, tak túto mzdu si môžeš vylácať aj tak, že posielaš peniaze priamo na jednotlive účty
karakul
19.12.14,07:29
"keď som bol živnostník, vedel som napísať k výberu účtu osobná spotreba, čo sa zdanilo a dalo používať. Pri s.r.o. som sa dopočul, že to nie je možné ?"

Veru dobre si to počul. Na toto treba myslieť najmä vtedy, keď szčo prechádza na s.r.o. To už nie sú "tvoje" peniaze, ale peniaze firmy...
Totiž to ešte vždy platí "Spoločnosť nesmie vyplácať najmä úroky z vkladov do spoločnosti a preddavky na podiely na zisku" (viď obchodný zákonník). Peniaze použité na osobnú potrebu treba vrátiť do firmy, inak sa to môže klasifikovať ako nepeňažný príjem so všetkými jeho dopadmi (dane, odvody,...)