janka cickova
19.12.14,08:00
Dobrý deň ,poradte mi čo mám urobiť zo susedom ktorý má pod našimi oknami cca 2metre hospodársky domček (taku búdu) v ktorej má prasa.inak tá budova je postavená na hranici nášho pozemku,stála tam už ked sme ten pozemok kupili ale prasa tam nebolo. ja ho neraz počujem kvíkať a smrdí to ked mu dlhšie asi nevyčistia.Ani dozadu za dom nechodím lebo to tam páchne.na obec nechcem ísť ,lebo on je s vedením jedna ruka.mám ho osloviť a ak to nepomôže obrátiť sa na súd?dakujem za odpovede.
Zdroj: http://www.poradte.sk/domacnost-a-byvanie/313-chov-hospodarskych-zvierat.html
Chobot
19.12.14,07:47
Pozri si stránku vašej obce, či existuje nejaké všeobecne záväzné nariadenie o chove hosp. zvierat. Ak je, ľahko porovnáš, či jeho chov je v súlade s VZN. Ak nemáte, tak nič neporušuje a ty bývaš na dedine, kde chov hosp. zvierat je historicky daný a s tým si musela rátať. Ešte sa môžeš skúsiť so susedom dohodnúť , že by ten chliev preložil dozadu.

Ak nič nepomôže, môžeš ešte postaviť medzi vami 2,5 metrový betónový plot a budeš to menej počuť aj cítiť.
janka cickova
19.12.14,08:12
niekde som vyčítala že stavba by nemala byť na hranici pozemku a táto je a keby som si tam chcela postaviť aj plot tak by mi to tam zavadzalo.a je určená dáka vzdialenosť od okien obytného domu?
Anika61
19.12.14,08:21
Pozri toto: Pravna uprava susedskych vztahov