Miloslav Bobocký
19.12.14,09:38
Ahojte,
poprosím o radu. Od 1.1.2015 začínam ako SZČO v oblasti služieb. Miesto výkonu činnosti nebude viazané na jedno pevné miesto (kamenná prevádzka), ale mobilná podľa požiadaviek zákazníkov. Teda by som potreboval prenosnú registračnú pokladnicu, ktorú chcem zakúpiť z druhej ruky nakoľko na novú nemám. A teraz k samotnému dotazu, pokiaľ viem tak takáto pokladnica musí byť odhlásená z Daňového úradu predchádzajúcim majiteľom a ja ju budem musieť nanovo prihlásiť, dobre hovorím? A ešte jedna vec, známy ma upozornil že takáto pokladnica musí mať nejaký fiškálny modul či čo. O čo vlastne ide?
Ďakujem.
Papierniková
19.12.14,11:13
Opoveď na 1 otázku áno, dobre hovoríš ...
Zákon č. 289/2008 Z. z. Zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice
§ 14
Povinnosti pri zmene vlastníka elektronickej registračnej pokladnice
Ak dôjde k zmene vlastníka elektronickej registračnej pokladnice, pôvodný vlastník elektronickej registračnej pokladnice je povinný zabezpečiť ukončenie prevádzky elektronickej registračnej pokladnice podľa § 15 a následne nový vlastník elektronickej registračnej pokladnice je povinný zabezpečiť uvedenie elektronickej registračnej pokladnice do prevádzky podľa § 7.

Fiskálny modul je elektronické zariadenie, ktoré fiskalizuje, t.j. spočítava kumulované obraty, zaznamenáva a archivuje údaje pokladničných blokov do fiskálnej pamäte, ktoré sú posielané z počítača a pokladničného softvéru do pokladničnej tlačiarne. Fiskálny modul tiež samostatne spracováva závierky a spočítava kumulatívne obraty. Podľa zákona 289/2008 Z.z. musí byť fiskálny modul súčasťou tzv. fiskálnej tlačiarne, a spracováva závierky údajov.