uhliar
19.12.14,21:44
Asi týčdeň ma svrbí okolie členkov. niekedy sú mierne opuchnuté večer, ale do rána opuch sa stratí ale svrbenie ostáva. mierni sa na krátky pri studenom obklade.
Som dva roky po operácii srdca, 2x bypas. Angiovyšetrenie je negatívne.
avalik
19.12.14,20:51
neberies nove lieky? moze to byt neziaduci ucinok lieku

urcite ale konzultuj s lekarom, cez internet ti nikto diagnozu neurci ;)
buchač
19.12.14,21:21
Ja by som si dal ponožky s voľnejšími gumkami na kotníkoch...;)

----------------------------------------------------------------------------

Opúchanie končatín, presnejšie nôh, je jedným z dôsledkov problémov so srdcom.
...a možných príčin je viacero...
Len lekár bude vedieť zistiť a určiť z tých vyšetrení.
Katy a R
19.12.14,21:22
nuž - treba vyzistiť o čo ide, podľa toho sa zariadiť.
reagujem len preto (lokalita) - lebo ma veľmi zarazila skutočnosť, že sa vyskytuje svrab - a dokonca v nemocnici sa môžu ľudia nakaziť! - a zrejme je na vzostupe.. (asi aj lekári podcenili, kým zistili o čo ide - bolo už neskoro) . možno nejaká prevencia by nezaškodila! (pre istotu)
taiko
19.12.14,22:34
skus zistit pricinu, Podla mna je svrbenie len symptomom
BXLmiami
20.12.14,06:12
Svrab sa vyskytuje stále a nie zase a na členkoch asi nebude.Treba riešiť opuchanie nôh-čiže bud srdce alebo cievny systém.
lujza.j
20.12.14,07:04
mne puchnú nohy iba v robote...nejako to neriešim...pripisujem to tomu,že bud si to v robote odstojím a čo-to odsedím......alebo mala by som to?!riešiť....
uhliar
20.12.14,17:36
to rozhodne nie je svrab
uhliar
20.12.14,17:42
Žiaľ som zistil, že všetky lieky, ktoré mám predpísané proti vysokému krvnému tlaku majú ako vedľajši účinok svrbenie v okolí členkov. Zaujímavé je len to, že tieto lieky už beriem niekoľko rokov a svrbenie sa objavilo len v týchto dňoch. Neviem čo bolo spúšťačom svrbenia!!??
nový liek som nezačal užívať. lekár predpísal len antihistaminikum.
Ďakujem za váš záujem o tento problém a želám a milej redakcie veselé a bohaté vianočné sviatky.
Terezia13
20.12.14,19:05
v predaji sú zdravotnícke ponožky so slabou gumičkou z prírodných materiálov, nedráždia citlivú pokožku, alebo nohy môžu byť aj slabo prekrvené, aj to môže byť príčina