monika-s
03.05.06,06:07
Zamestnankyňa bola 4 dni PN. Keď mi priniesla tlačivo o ukončení PN, pýtala sa, či by si namiesto PN nemohla zobrať dovolenku.

Ja v tom nevidím problém, lebo prvých 10 dní PN platí zamestnávateľ.

Máte nejakú skúsenosť - aby som niečo nepokazila.

Ďakujem
ANNAP
03.05.06,04:21
Mám skúsenosť, treba vrátiť vypísanú PN lekárovi, ktorý ju vypísal, vśetky kópie.
liba2
03.05.06,04:38
Zamestnankyňa bola 4 dni PN. Keď mi priniesla tlačivo o ukončení PN, pýtala sa, či by si namiesto PN nemohla zobrať dovolenku.

Ja v tom nevidím problém, lebo prvých 10 dní PN platí zamestnávateľ.

Máte nejakú skúsenosť - aby som niečo nepokazila.

ĎakujemJa by som jej vyhovela.
ilona
03.05.06,04:56
Prečo treba vrátiť vypísanú PN lekárovi? U nás si bežne berú dovolenku zamestnanci počas PN a určite maródku nevracali.ANNAP napíš k čomu je to potrebné.
ANNAP
03.05.06,05:22
Lekár to vyžadoval, nenahlasuje PN do soc .poisťovne
ilona
03.05.06,10:03
Aj tak nechápem prečo je to nutné vracať,však s tým socialka nič nemá pokiaľ si neuplatnujete PN od nej.Predsa zamestnanec nedokáže popriečiť lekárovi,že nejde na marodku a preto viem,že to riešia pracovníci všetci takto hlavne čo majú nižšie prijmy.Ak má ešte niekto taký názor,že sa musí vracať lekárovi,tak napíšte prečo.
marmal
03.05.06,10:14
Uz som mala viac pripadov ked zamestnanec namiesto PN mal nahradne volno alebo dovolenku a vzdy prisiel pytat PN, ktoru mi predtym doniesol s tym, ze lekar ju od neho pozaduje. Ze ju musi zrusit(ten lekar) a potrebuje vsetky diely.

Marta
;) ;) ;)
Džanka
03.05.06,10:47
Ja sama som musela PN tiež vrátiť lekárovi. Má to niečo spoločné so
SP. Možno sú PN evidované,...... neviem?