Lekvarik
20.12.14,09:33
Dobrý deň. Veľmi ma boli hlava a cítim že z mojím mozgom nie je niečo v poriadku. Môj doktor a tak tiež doma mi hovoria že si s toho nemám nič robiť, že som len unavený alebo málo pijem vodu... Bývam v dedine pri meste Poprad a tak, by som bol veľmi rád keby že ste mi napísali, kde najbližšie mám isť na vyšetrenie nech sa doktori na to pozrú.

Ďakujem vám vopred za vaše odpovede.
taiko
20.12.14,08:48
- ako dlho Ta boli hlava?
- boli Ta hlava v kuse kazdy den, alebo s prestavkami?
- boli Ta hlava cely den?
- kolko vody vypijes za den?
- skusil si vymenit vankus alebo miesto kde spis?
- beries nejake lieky?
Lekvarik
20.12.14,08:56
nič neberiem, s prestavkami ma bolí, proste ma bolí hlava a chcem aby sa na to pozrel njeaký dobrý lekár ktorý sa v takýchto veciach vyzná
arizona
20.12.14,09:02
Lekvarik,hlava casto boli od unavy,stresu,hluku,ci nedostatku tekutin. A mnoho,mnoho inych pricin. Skus pit viac tekutin /voda,caj mineralky/,viac oddychuj,alebo chod castejsie na cerstvy vzduch. Ak to po par tyzdnoch nepomoze,pytaj sa od svojho lekara na odborne vysetrenia a nedaj sa odbit
Lekvarik
20.12.14,09:17
Ale ako sa vola odbor ktorý skúma mozgové ochorenia ?
Jarka 1
20.12.14,09:18
Lekvárik, neodpovedal si poriadne na taikove otázky. Tieto odpovede budú dôležité aj pre lekára, ak k nemu pôjdeš. Nemusíš tu na ne odpovedať, ale zodpovedz ich sám pre seba. Takže znova.
- ako často ťa bolí hlava - každý deň, v kuse, s prestávkami
- aké dlhé sú tie prestávky - niekoľko hodín, niekoľko dní
- skúsil si dobrú, kvalitnú masáž chrbta a krčnej chrbtice - lebo kľudne môže byť problém tam a môže sa to prejavovať bolesťami hlavy aj tým, že to pociťuješ na ľavej strane

Začni s tou masážou, pretože tým nemôžeš nič pokaziť. Uvidíš, či to poľaví, ak áno daj si ich viac do úplného zlepšenia. Odborného lekára už do Vianoc a cez sviatky pri stave nášho zdravotníctva určite nestihneš, ale tú masáž, ak sa posnažíš určite stihneš. Aspoň budeš vedieť, či nie je problém v chrbtici.

Nič lepšie ti dva pracovné dni pred sviatkami neviem poradiť. Ak nezaberie, tak potom lekár a nekompromisne trvať na odbornom vyšetrení.
Lekvarik
20.12.14,09:33
DObre len chcem vedieť ako volá ten odbor Neurologia alebo .... ?
Jarka 1
20.12.14,09:47
Áno.
Lekvarik
20.12.14,09:49
A nato aby som ta mohol ísť potrebujem súhlas môjho lekára alebo tam môžem isť aj teraz len tak na kontrolu ?
kopretinka
20.12.14,09:57
musíš mať doporučenie od obvodného lekára.
kopretinka
20.12.14,10:03
je tisíc dôvodov,prečo ťa bolí hlava.Možno potrebuješ okuliare.Možno máš zablokované nejaké nervy alebo preťažené svaly.Možno máš migrénu.bolí ťa celá hlava alebo len jedna polovica? vadí ti pri bolesti svetlo,hluk? Koľko máš rokov,pracuješ?študuješ? ako sa stravuješ?aký je tvoj životný štýl?....................vážne si myslíš,že ti poradí niekto cez net?
Musíš začať u obvodného,ak to on berie na ľahkú váhu,tak si vyžaduj vyšetrenia,prípadne zmeň obvodného lekára.
karakul
20.12.14,10:04
Neurolog, ale potrebuješ k nemu výmenný lístok od svojho obvodného lekára.
jslancik
20.12.14,16:31
Ahoj, Lekvarik. Maloktora ruka by sa zdvihla, keby si sa spytal, koho tu pravidelne nebolieva hlava... Ae zda sa, ze mas u p*dele, ake ma hlava na to dovody, aby bolela. Potvrdzujem stres, unavu, vycerpane oci, svalove pretazenie sije, nedostatok pohybu, nedostatok tekutin, pridam este privela cukrov, privela bielkovin, privela mineralov, uzivanie niektorych liekov, nespavne drzanie tela, atd... Nesmieme opomenut jedenie urcitych jedal, napr. vyprazane, korenene. Urcite napoje - napr. sladsie vino, hocijako kvalitne. No a samozrejme prebytok spanku, vylihovanie v posteli.
mna napriklad specificky bolieva hlava od krcnej chrbtice - na druhy den po cviceni urcitych cvikov - kliky s "vyskokom", (a po niektorych cvikoch v posteli:)) najhorsie je, ze na tuto bolest nezaberaju lieky a to je nanic...
tebe by som odporucil pri cakani na termin k neurologovi skusit trocha telesneho pohybu. skus 30 minut denne udrzat tep nad 120. alebo sa chod denne na hodinku prejst na vzduch. Ak nemas pohyb, je viac nez jasne, ze ta hlava boli...
no a dalej poskusaj vynechat zlozvyky vyssie opisane. Dolezite je odsledovat, z coho ta to boli. To za teba nespravi ziadny neurolog. Ten akurat nic nezisti. Ak budes dlho domrzat a nepochopis, ze nie je na to ziadna zdravotna pricina, posle ta k psychologovi, alebo k niekomu, kto ti predpise lieky, po ktorych ti bude vsetko jedno. A pritom to mas vo vlastnych rukach.
korela
20.12.14,19:30
Neviem čo je to bolesť hlavy. Migrénu som mala iba raz, pol roka po pôrode. Sekera zaťatá v hlave. Trvalo to takmer deň. Ako vzorka stačilo na celý život.
Lekvárik nespomenul svoj vek, a či mu niekto zmeral tlak. Hlava môže bolieť i od očí, intolerancií na potraviny, na to nepomyslí väčšina lekárov. Lekvárik by to mal spomenúť i u neurológa. Náš na to neprišiel, učí aj na škole, po pár rokoch pri svojom vyšetrení som mu povedala, že ak si spomína na náš prípad trojmesačnej migrény u dospelého dieťaťa, že príčinou bola zistená celiakia a iné intolerancie na potraviny - mlieko, vajíčko, atď. Keďže tam bol niekoľkonásobný kontakt, tak som si to mohla dovoliť.
Ak by mal vysoký tlak, neviem, či je vhodné pri ňom nejako cvičiť.
Ja by som odporúčala plávanie. Pobyt vo vode denný je výborným liekom okrem dnes samozrejmého pravidelného pitného režimu, v zime cca 2 litre, v lete tri. Ak má prekúrený byt, môže stiahnuť aj tri litre v zime. Nechať odstáť, aby vyprchal chlór.
Iba nech lekvárik nenabehne na utišujúce lieky. Začiatok konca.
jslancik
20.12.14,20:13
súhlas.
k poslednému bodu - len "pacienti" považujú lieky za najjednoduchšie opatrenie. Inak by museli zmeniť niečo v svojich návykoch. Neuvedomujú si, čo s nimi lieky spravia...
Mimochodom, odporúčal som mu akýkoľvek pohyb, nešpecifikoval som. Kľudne sa môže iba prechádzať. Prečistí si hlavu a uľaví telu.
korela
20.12.14,20:48
Veď to nebola kritika na teba, ale na lekárov v tomto prípade. A čo sa týka pohybu, kým nevie čo mu je,stačí ak bude vo vode iba ležať, nemusí ani plávať. Prechádzky sú prospešné vždy. Škoda, že nespomenul tlak.
Ale je fakt, že lekári často nedovyšetrujú pacienta.