kubkokubko
21.12.14,05:43
Manžel dodávateľa, ktorému platí zálohu za tovar a neskôr zaplatí zvyšok ceny. K obom je doklad z ERP, k zálohe zálohová FA bez DPH, k doplatku faktúra, kde vyúčtujú celú DPH. Doteraz sme mali takéto prípady v rámci jedného mesiaca. V mesiaci október a november sa záloha a vyúčtovanie prelínalo. Najprv dostal ako vždy zálohovú FA bez udania DPH s blokom z ERP ( dátum 10/14) a potom klasicky faktúru s uvedením celej DPH z celej ceny a s blokom z ERP na zvyšok sumy (dátum 11/14). Neskôr mi prišli opravené faktúry z titulu odpočtu DPH z zálohy a zároveň nám opravovali chybné IČO. Z dôvodu, že som sa zamerala na opravu chyby IČO som nejako prehliadla dátumy opravných faktúr, že na opravených faktúrach je časť DPH vyfakturovaná s dátumom dodania 10/14 a druhá časť DPH s dátumom 11/14. DP a KV k DPH za 10/14 som podala bez opravenej zálohovej faktúry. Chcem sa opýtať či je to veľký problém. Môžem to podať ako keby sa to neprelínalo z mesiaca do mesiaca, alebo musím podať dodatočné priznanie k DPH a KV? Ďakujem za rady a názory Vás všetkých skúsených.
a_je_to
25.12.14,22:26
No ... keďže u teba ide nie o daňovú povinnosť, ale o uplatnenie odpočtu zo zálohovej faktúry s DPH, tak máš podľa § 51 právo odsunúť nárok na odpočet. Dodatočné by som nepodával, určite ťa za to nebudú sankcionovať .
kubkokubko
03.01.15,20:12
dakujem za odpoved