kubkokubko
21.12.14,06:58
Manžel má dodávateľa, ktorému najprv platí pri objednávke zálohu a pri preberaní tovaru doplatí zvyšok. K zálohe dostane zálohovú FA bez uvedenia DPH a k doplatku FA s celou výškou DPH, k obom prípadom dostane blok z ERP o úhrade v hotovosti. Doteraz sme mali takého prípady v rámci jedného mesiaca. Teraz mám prípad, že mesiaci 10/14 zaplatil zálohu a vyúčtovaciu faktúru dostal v 11/14. Doklady boli ako vždy, vyúčtovacia FA aj s celou DPH bola vo FA za 11/14. Neskôr som žiadala o zmenu chybného IČA a prišli 2 opravené FA z titulu odpočtu DPH zo zálohy. Jedna zálohová za 10/14 s prislúchajúcou časťou DPH a druhá za 11/14 so zvyšnou častou DPH. Ja keďže som čakala na opravu IČO, tak som podstatnejšiu zmenu prehliadla. Teraz neviem, či to môžem dať normálne do DP a KV za 11/14 alebo musím podať dodatočné DP a KV k DPH za 10/14. Ešte prosím neviem aké číslo faktúry k zálohe mám v KV k DPH uviesť. Mám zálohovú FA napríklad s číslom 141 s blokom z ERP bez uvedenia DPH a mám k nej faktúru číslo napríklad číslo 149 s uvedením DPH a v texte je faktúra na účely DPH k prijatej zálohe na základe úhrady zálohovej FA č 141. V KV uvediem číslo 149? Ďakujem veľmi pekne za Váš predvianočný čas, ktorý venujete odpovedi na moje otázky.
Sarlotka
23.12.14,20:36
Ahoj nemusis podavat ddp k dph nakoľko podľa § 51 ods. 2 zákona o DPH si môže platiteľ dane uplatniť právo na odpočítanie dane v ktoromkoľvek zdaňovacom období kalendárneho roka, najskôr však v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom vzniklo právo na odpočet dane, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má požadovaný doklad.

áno do KV číslo 149