kubkokubko
21.12.14,07:01
Manžel má dodávateľa, ktorému najprv platí pri objednávke zálohu a pri preberaní tovaru doplatí zvyšok. K zálohe dostane zálohovú FA bez uvedenia DPH a k doplatku FA s celou výškou DPH, k obom prípadom dostane blok z ERP o úhrade v hotovosti. Doteraz sme mali takého prípady v rámci jedného mesiaca. Teraz mám prípad, že mesiaci 10/14 zaplatil zálohu a vyúčtovaciu faktúru dostal v 11/14. Doklady boli ako vždy a celá DPH bola vo FA za 11/14. Neskôr som žiadala o zmenu chybného IČA a prišli 2 opravené FA z titulu odpočtu DPH zo zálohy. Jedna zálohová za 10/14 s prislúchajúcou časťou DPH a druhá za 11/14 so zvyšnou častou DPH. Ja keďže som čakala na opravu IČO, tak som podstatnejšiu zmenu prehliadla. Teraz neviem, či to môžem dať normálne do DP a KV za 11/14 alebo musím podať dodatočné DP a KV k DPH za 10/14. Ešte prosím neviem aké číslo faktúry k zálohe mám v KV k DPH uviesť. Mám zálohovú FA napríklad s číslom 141 s blokom z ERP bez uvedenia DPH a mám k nej faktúru číslo napríklad číslo 149 s uvedením DPH a v texte je faktúra na účely DPH k prijatej zálohe na základe úhrady zálohovej FA č 141. (Dúfam, že píšem zrozumiteľne).V KV uvediem číslo 149? Ďakujem veľmi pekne za Váš predvianočný čas, ktorý venujete odpovedi na moje otázky.
lujza.j
21.12.14,06:29
skús to tu dať ešte "1000"krát:eek:
kubkokubko
21.12.14,21:17
ospravedlnujem sa nevedela som, ze som ju zadala viac krat. Lebo mi po dlhsom pisani vypisalo, ze ma odhlasilo. Tak som nevedela, ze mi otazku zapisalo. Nebolo to úmyselne... Mrzi ma to
kubkokubko
21.12.14,21:35
Už som poprosila admina o zmazanie, omylom zadaných otázok, nenapadlo ma to skontrolovať... Nabudúce už budem múdrejšia, Dakujem za pochopenie.
Ester plus
22.12.14,08:11
Ak si uplatníš odpočítanie Dph z faktúry na prijatú platbu z 10/14 až v zdaňovacom období 11/14 tak nepodávaj DKV. V B.2. príjemca plnenia uvádza údaje z fakúr prijatých od platiteľ dane (dodávateľa), pri ktorých platiteľ dane (príjemca plnenia) uplatňuje odpočítanie dane v príslušnom zdaňovacom období. Dátum dodania v KV uvedieš deň ktorý je uvedený na faktúre z titulu priajetej platby. Číslo faktúry uvedieš 149.
kubkokubko
22.12.14,15:03
dakujem velmi pekne za odpoveď Ester veľmi si mi pomohla. Prajem krasne sviatky plné pohody a lasky a vsetko dobre do nového roka Tebe aj všetkým poradákom. Ešte raz vďaka