daduso
21.12.14,10:02
Dobry predal som auto,mne pekne sluzilo bez problemov,pan prisiel ukazal som auto vsetko v poriadku jazda tak tiez asi 2hod sme sa vozili,podpisali sme kupno predajnu zmluvu,napisal som ake ma vady.chlapcisko po ceste domov cca 200km mu zacal klepat motor,teraz ziada spet peniaze,alebo aby som mu to dal opravit,ja som mu dal plne pojazdne auto a vrati z K.O motorom?ako mam postupovat,v zmluve je pisane ze kupujci sa oboznamil zo stavom auta a skusobnov jazdov ktora mala do kopy 80km bez jedneho problemu,dakujem
taiko
21.12.14,09:12
ja by som isiel do servisu v tretom meste, kde by som nezavislym mechanikom nechal auto preverit a stanovit, ci tam chyba bola predtym a muselo sa o nej vediet, alebo sa tam chyba mohla byt a nemuselo sa o nej vediet, alebo sa jedna o zavadu, ktora sa proste stala kupujucemu, ale takitsto by sa bola byvala stala kazdemu.
Nandrolon
21.12.14,09:36
Nezavisly mechanik je schopny najst na starsom aute aj 1000 chyb v prospech toho, kto viac zaplati. Bohuzial verim ze je to podobne aj u NEzavislych sudnych znalcov...
NPeter
21.12.14,09:46
Aj na ojazdené auto musí platiť záruka podľa Občianskeho zákonníka. V zmluve by mali byť uvedené nedostatky auta, tie nemožno reklamovať, ale ostatné chyby áno. To je jedna vec, že kupujúci podpísal, že sa oboznámi so stavom auta, ale taktiež môže tvrdiť, že to bola skrytá vada. ... nekonečný príbeh. Kupujúci má právo vrátiť automobil bez udania dôvodu pokiaľ vada vznikla cestou domov. Odporúčam zobrať auto do servisu kde bolo doteraz servisované, príp. do nestranného servisu kde sa zistí závada a potom postupovať podľa zákona. Príp. sa mi potom ozvite a pomôžem Vám.
bubkoch
21.12.14,09:53
co veta, to nezmysel ...
daduso
21.12.14,09:56
Dik,ja som auto predal ako bolo,napisal som ze ma taku a taku chybu,ale to co sa stalo kupujucemu je uplne ina chyba,o ktorej som nevedel,nepredaval by som auto keby ze ma vaznu poruchu,ak by vratil auto v stave ako som mu ho predal ok dam peniaze a je,teraz mu motor klepe,ja som denne jazdil z autom bez problemu,aj ked som sa z kupujucim siel previest,nebola to jazda na parkovisku ale malo to do kopy asi 80km,bez poruchy.nebola to kupa do 5minut ale aj hodina a pol
daduso
21.12.14,10:01
ja nechapem zaruka na 16rocne auto je uplna...!!ja som mu auto predaval bez zaruky!nie som bazar ale len obycajny clovek ktory predal stare auto v plne pojazdnom stave denne jezdene,kupim od niekoho 16rocnu Tresku a bude na nu potom aj zaruka,uuubohost!!
misoft
21.12.14,10:56
NPeter - aká záruka? Je to občianskoprávny vzťah - kúpnopredajná zmluva. Toto by platilo v prípade autobazárov. Predávajúci uviedol chyby, kupujúci vyskúšal, bol oboznámený, vozidlo prehliadok, podmienky prijal.
Nie je čo riešiť.
Pokiaľ je to na papieri, je to už na kupujúcom. Okrem toho - predávajúci ani nevie, ako tých 200km kupujúci jazdil. A klepanie motora naznačuje možnú skrytú chybu, o ktorej predávajúci nevedel, alebo nesprávny spôsob jazdy (stačí, aby šiel na nižší prevodový stupeň a mašinu vytáčal do vysokých obrátok - a výsledok po 200km je jasný, stačí, aby si nevšimol prehrievanie motora a motor začne kašľať a zadrie ho).
pavol54
21.12.14,11:32
ja som mal auto u súdnych znalcov toho čo som platil ja potvrdil závady a našiel ďalšie. odporca dal svojho ten nenašiel absolútne nič takže "Ak je miesto na korupciu určite sa spôsob nájde"
taiko
21.12.14,11:42
no ved, hej, ja len ked sa jeden chce ferovo zachovat. Ale na druhej strane ma misoft asi pravdu. Oboznamit si ho oboznamil, auto prezrel a prevzal. Podozrenia zo zatajenej poruchy sa vsak nezbavis. Skus sa na vec pozriet zo stany kupujuceho a podla toho sa zariad.
bodliak
21.12.14,17:40
Bežný spôsob dosiahnuť zľavu a kúpiť ešte lacnejšie.
Závadu si vymyslel alebo auto vytočil na max.
vlado 33
21.12.14,19:21
Je užitočné, pri predaji vozidla skontrolovať stav prevádzkových kvapalín pred kupujúcim. Teraz sa môže vyhovárať na únik oleja s následným zadretím motora. To klepanie typujem na zadreté ojničné ložisko. A v garáži čaká po zľave iný motor. Ani ho nemusíš dávať kontrolovať mechanikovi. Pri nahriatom odstavenom motore vypusť olej, keď bude obsahovať kovové čiastočky (piliny), daj mu zľavu. Takéto auto už predáš iba v šrote.
Slavco31
02.01.15,10:55
Platí na neho záruka,no sú tam výnimky ako napríklad chyby vzniknúte z prirodzeného opotrebenia.Ak ti chce auto vrátiť,tak v pôvodnom stave ako bolo pri skúšobnej jazde.