dara58
03.05.06,06:32
Chcem sa spýtať či môže pracovať invalidný dôchodca, ktorý má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70% ( ako SZČO ).
Či je stanovená hranica zárobku. Ďakujem
Zita4
03.05.06,05:26
Nie je stanovená žiadna hranica zárobku.
IvetaH
03.05.06,05:47
Len si treba dať pozor, ak ten ID poberá nejaké dávky od štátu. Tie súvisia s dosiahnutým príjmom. Aby pre 100 Sk neprišiel o nejakú dávku.
Pekný deň
ivetakli
04.05.06,10:07
Ahojte, môžte mi prosím Vás niekto poradiť, či je povinný zamestnanec pri podpise pracovnej zmluvy upozorniť na to, že je invalidným dôchodcom? A ak poberá nejakú dávku, múže o ňu aj prísť? Ďakujem
bazil
04.05.06,10:22
Tak toto zaujíma aj mňa. Od zamestnanca totiž som nemal žiaden doklad o jeho invalidite. V danej organizácii som pracovný pomer ako mzdár skončil a oni ma teraz obháňajú, že keďže bol daný zamestnanec invalidný mám teraz spätne urobiť opravné výkazy do ZP za celý minulý rok ! Podotýkam, že firma mala sídlo v inom meste, toho zamestnanca som nikdy nevidel takže som nemohol ani vedieť že je invalidný. Ako by ste postupovali vy? A ešte jedna prosba : okrem nejakého dokladu o inavalidite, zamestnanec túto invaliditi aj niekde inde vyznačuje? Nejaké hlásenie a podobne.
marmal
04.05.06,10:24
Mal by doniest zo socialky rozhodnutie, ze ma pokles schopnosti pracovat o ... % a potom su nizsie odvody do zdravotnej poistovne.

Marta
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
AnitaMartinska
04.05.06,10:29
Kedze nepredlozil ziadne doklady o invalidite nacas,nech si sam poziada
o vratenie socialnu poistovnu.
Tak by som to riesila ja.
bazil
04.05.06,10:34
Kedze nepredlozil ziadne doklady o invalidite nacas,nech si sam poziada
o vratenie socialnu poistovnu.
Tak by som to riesila ja.
Uf, teraz som asi mimo, ale pokiaľ viem, tak znížené poistné majú invalidi len zo zdravotného poistenia. Alebo aj zo sociálneho poistenia?:confused:
marmal
04.05.06,10:48
Ak ma pokles schopnosti viac ako 70 %, neplati ani invalidne poistenie.

Marta
;) ;) ;)