Ivana Ivy
21.12.14,19:38
Zdravím,
na ktorej mikrovlnke sa dá vypnúť zvukový signál po skončení zohrievania, prípadne pípne iba raz?
Ideme kupovať novú mikrovlnku, a vždy si spomeniem, ako mi veľmi vadí to pípanie mikrovlnky na konci (tá terajšia až 5 krát za sebou hlasne pípne). Stojím pri nej a sekundu pred skončením ju radšej vypnem ručne, aby som ráno nepobudila celý dom a nemusela to počúvať.
Na internete som našla len také, aké sa už nepredávajú, alebo sú za 400 € (my chceme tak do 100 €). Väčšinou to boli Samsung alebo Tesco.
V obchodoch na mňa pozerajú ako na blázna, že to ešte nikto nechcel, v e-shopoch o tom nič nepíšu a tiež sa čudujú, čo po nich chcem a samozrejme nikto nechce zobrať predlžovák a teraz každú skúšať, že ktorá ako pípa... Má niekto skúsenosti zo života?
Je to síce drobnosť, ale už niekoľko rokov som doma vravela, že ak novú mikrovlnku, tak určite bez toho nepríjemného zvukového signálu.
Mikrovlnky s koliečkom na nastavenie času zvyknú pípnuť len raz, ale raz sme takú mali a ťažko sa nastavovala na 1 minútu, po takom malom potočení koliečkom sa ani nezapla. Chceme teda, aby bola numerická.
Inak stačí, aby mala základnú funkciu - zohrievanie.
buchač
21.12.14,18:57
Ženská.....čo iné dodať k takejto požiadavke ...

To pípanie tam nie je pre srandu králikov alebo na krásu a či rušenie gazdinky pri sledovaní telenovely .... ;)

To pípanie má svoju funkciu, o ktorej sa nemienim rozpisovať...
Múdry pochopí, tým ostatným nemá význam.
buchač
21.12.14,20:14
Okomentujem komentáre....;)

Sa mi páči, ako sa realizujú hodnotiaci.
Klikajú jak Fico a hovno z toho... :D
Ale normálny názor nedá nik.

Pípanie stroja mi ani tak nevadí...kotkodákanie sliepok je horšie...
;) :D :D :D
lujza.j
21.12.14,20:20
ja som mikru vyhodila..ešte bola funkčná...nechýba mi.......novú by som nekupila...."žijem" aj bez nej....kupila som si malú el.rúru....
vlado 33
21.12.14,20:27
Každé pípanie sa dá odpojiť, treba vedieť kde. Elektrikár to určite zvládne.
Peggynka
21.12.14,20:29
Mne v piatok doviezli toto:http://www.okay.sk/professor-mt182/
Som spokojná,cinkne len raz (aj predtým som mala takú,čo cinkla len raz).Mne bohate stačí,je fajn malá (18l) a dlho som hľadala.Otvor si stránku a klikni na voľne stojace mikrovlné rúry - píšu tam aj o signalizácii ukončenia,možno si vyberieš.BTW.,za takúto obyč. MW rúru by som 100€ nedala,bohato sa vmestíš do cca 60€.
buchač
21.12.14,20:32
Komentár...klikám na patričné miesto... ;) :D :D :D
buchač
21.12.14,20:33
Komentár...klikám na patričné miesto... ;) :D :D :D
Anika61
21.12.14,20:34
Buchi aj ''kazda sliepka''vie preco mikrovlnka pipa-ale naco pipne 5krat....aj mne to ide na nervy,...vacsinou sluzi len na prihrievanie ,tak clovek pri nej stoji a caka tu minutu
buchač
21.12.14,20:37
Komentár ;) ...klikám na patričné miesto... :D
vlado 33
21.12.14,20:38
Tomu nerozumiem čo si napísal, tie mínusy si dal ty?
Peggynka
21.12.14,20:43
Ešte raz a pomaly.Otázka zo zadania:
Zdravím,
na ktorej mikrovlnke sa dá vypnúť zvukový signál po skončení zohrievania, prípadne pípne iba raz?
Moja pípne len raz :)
Ďalšia otázka v zadaní:
Má niekto skúsenosti zo života?
Dala som link na moju MW :eek:
buchač
21.12.14,20:43
Uhm....
vlado 33
21.12.14,20:49
buchač, ja som ani nečítal tvoj príspevok, máš tu nejakých podvraťákov. Sorry, že som sa ozval.
buchač
21.12.14,20:53
No a čo ???

Sranda musí byť ... :D
Šak aj iní srandujú, môžem aj ja občas ....či ?

Neber osobne ...;)
arizona
21.12.14,21:48
Mam Sharp,asi 20 rocnu,pipne tiez iba raz. A ma samostatny knoflik na rychlozohrievanie na 1 min. Skus pozriet recenzie,ci popisy tejto znacky.
misoft
21.12.14,23:08
Povedal svoje svojim spôsobom, ktorý je nezlučiteľný so spôsobmi iných ......
vlado 33
22.12.14,00:00
misoft ja to beriem, je to jeho rozhodnutie. Je smutné, že niečo napíšem a schytám mínusku za niekoho negovanie.
vlado 33
22.12.14,00:22
Keď by som sa mal vyjadriť k buchačovej odpovedi, nič nevhodné, neužitočne a iné nenapísal. Skôr niečo zábavné na pobavenie a pravdivé.
buchač
22.12.14,06:44
Ale aj to jedno pípnutie je nevhodne, neakceptovateľné, neznesiteľné, nepríjemné, hlučné, obťažujúce... ;) :D :D :D
Dáša_
22.12.14,06:53
Presne tak, my sme ju dokonca ani nikdy nekúpili :) Dása aj bez nej. Akurát sa v nej celkom dobre naparuje hodváb, ale to si viem tiež zariadiť :)
fortunka
22.12.14,07:39
O nepípajúcej som ešte nepočula, inak ja mám už asi 4.-5. mikrovlnku a je to úplne jedno aká bude... všetko rovnaké :) poslednú som si vybrala podľa rozmeru-elektrolux. Ono je to tak.. tie s tym "kolieskom" sa ovládajú najľahšie... tie s displejom ťukacie pípajú často už aj pri programovaní + treba aby si človek riadne naštudoval návod :P Začala by som tam.. recenzie v eshopoch, skusenosti a obzrela by som si aj obsluhu. A potom by som si vybrala. A inak aj mne to ide na nervy, aj pipajuca rychlovarna kanvica... no ale tak prezijeme to :)))
arizona
22.12.14,08:46
Ale ved raz pipnutie je lepsie,ako pat krat.
Lebo pipaju asi vsetky
pankratz
22.12.14,09:00
Mikrovlnka má 2 hlavné výhody.
1. Dajú sa v nej zohrievať suché potraviny, zemiaky, knedlíky, ryža a p. S tým som mal vždy problémy, pokiaľ som to zohrieval na šporáku.
2. po skončení sa sama vypne. Čo na šporáku nejde, ani na variči !
buchač
22.12.14,10:23
vlado

Pipenky sa nahnevali... :D :D :D
Pípajú jedna radosť... ;)
Peggynka
22.12.14,10:32
Ja teda nie,ani mínusku som ti nedala :) a mám dobrý skutok :D ak si si urobil radosť,hehe...všetko je OK
Bobby90
22.12.14,10:33
moja pípne 3x ide ma ..... z nej
Tweety
22.12.14,10:35
prosím, oprav si neslušné výrazy, tu nie sme na to zvyknutí
buchač
22.12.14,11:59
Som si teraz obed zohrieval.

Otvorím dvierka - píp
Stlačím nastavovací gombík - píp
Stlačím "štart" - píp
Ukončenie ohrevu - píp
Nevybral som hneď - píp,píp, píp...
Otvorím dvierka - píp

Kua, šak ja tú microwave vyšmarím...
Kua, šak to jak v kuríne...
Kua, šak tam by bolo menej pípania...;) :D :D :D
Terezia13
22.12.14,13:22
skús hľadať v ponuke mikrovlniek na internete, možno nejakú nájdeš

to pípnutie ale má svoje opodstatnenie, koľkokrát pobehujem pri robote aj mimo kuchyne a počujem, že je "hotovo"
Gabi03
22.12.14,13:26
to "hotovo" je fajn, ale mne zas vadí asi 6 sekundové pípnutie na umývačke... toď mám absolútne novú pračku, a tá to "hotovo" signalizuje asi 10 sek. melódiou - je to oveľa príjemnejšie... so synom si robíme srandu, že máme spievajúcu pračku :D
Terezia13
22.12.14,13:35
ako mi je dobre!!! nemám umývačku a pri umývaní riadu si tak nanajvýš spievam sama:):):)
viktorviktor
22.12.14,16:08
Samsung M1777N asi 4 sekundy stlačiť naraz tlačítka STOP a START


zadaj guglovi "mikrovlnka vypnutí zvukového signálu" a máš hned tri návody pre whirlpool 2x a 1x samsung
TomasHo
22.12.14,16:34
Ivana, mne to pipanie tiez prekaza, a nerozumiem, preco je nevypnutelne. Buchac prisiel s teoriou, ze to je dolezita funkcia. Mikrovlnka sa vsak pouziva na tak kratke, casy, ze bezny clovek nezabudne, ze tam nieco dal, a navyse, po pipnuti je ohrev zastaveny a nejake skody nehrozia. Nic by teda nemalo branit tomu, aby firmy to pipnutie ponukali ako volitelnu (a vypnutelnu) moznost.

No a teraz k veci - nasa mikrovlnka (Electrolux), typ EMC 28950S, ktora je uz druhykrat v zarucnom servise, kde mi bolo povedane, ze pipnutie nemozno vypnut softverovo (teda nejakou tajnou kombinaciou klaves), bude hned po svojom navrate podrobena vivisekcii a bude jej odstraneny reproduktor (piezopipac). Povodne som zvazoval, ze pipac len poskodim, aby nevydaval zvuk (neviem totiz, ci nie je nejako elektronicky sledovana jeho pritomnost), ale vraj je mozne ho normalne odletovat a vyhodit. Je tiez moznost dat k nemu maly vypinac, pre pripad, ze by z nejakeho dovodu bolo potrebne funkciu zase zapojit.

Stara mikrovlnka Sharp pipla len raz, vtedy nam to nevadilo. Tato obluda pipa 5x. Na umyvacke riadu sa signal da stlmit, na varnej doske ma to pipnutie vacsi vyznam, lebo ked tam varime s casovacom, tak to je zvacsa vacsi projekt a rura to iste, takze na nich to az tak neprekaza. Ale ked si idem o jedenastej zohriat salku caju a mikrovlnka zacne jacat na cely dom, tak to naozaj nepotesi.
buchač
22.12.14,17:27
Nie teória, ale fakt.

Veď mikroška pípne a upozorní na koniec procesu.
Jeden si ohreje jedlo, pozabudne a môže ohrievať znova...
Komu chutí také (viac krát) zohrievané, nech sa páči...prajem dobrú chuť...;)

Iné funkcie nespomínam...príkladne také rozmrazovanie.
Mne osobne by sa nejak nechcelo pucovať ten priestor len kvôli jednému (vypnutému-pozabudnutému) pípnutiu...

Ale šak nech si každý robí, čo len chce....
TomasHo
22.12.14,18:22
buchac, to si jeden z tych stastnych, co este nepoculi mikrovlnku s prehnanym pipanim. Ani ja by som neveril, az kym som taku sam nekupil. Okrem toho, ukoncenie ohrevu podla mna dost vyrazne poznat uz podla toho, ze prestane ten ramus.
Peggynka
22.12.14,19:22
Ten rámus si si zaplatil :D bonus za tú cenu :eek: Som pozerala,že 200-420€,za tú cenu by ťa mala aj nakŕmiť :) BTW,to aj využívaš všetky tie funkcie?
Ivana Ivy
22.12.14,21:00
ten samsung sa uz nepredava a whirpool stal asi 400 €
jelalim
22.12.14,21:08
Ja sa mozem len pripojit k timu, ktoremu pipanie mikrovlnky vadi a tiez som s tych co otvoria dvierka, ked na displayi svieti 2 sekudny do konca aby nepocul to pipnutie. Mam panasonic s grilom vyberana koli velkosti... gril na mikrovlnke je tiez megahovadina.
Ivana Ivy
22.12.14,21:12
ide o to, co na nej pouzivas a tak casom zistis, co na nej potrebujes a co nie. Ked si na nej len zohrievam jedlo, vacsinou 1 min, tak pri nej vzdy stojim a neviem sa dockat, kedy to uz zjem a aj minuta sa zda dlha. Nevadi mi upozornenie na konci, ale ak trva 5 sekund a je velmi hlasne a nepotrebne, po case zacne liezt na nervy. Tak isto ako ked to zaviedli na mestkej v autobuse. Co sme hluchi? Niektori zrejme ano.
Najprv som si myslela, ze to vymyslel niekto, kto to nikdy nepouzival, inak by to tam urcite nedal. Ale po tvojich odpovediach vidim, ze iba vyuzival ine funkcie ako ja.
Peggynka
23.12.14,06:02
U nás si chlapík kúpil dom pri kostole a riešil zvonenie :eek: Robieva nočné a vadí mu to :D Keď sa nad tým zamyslíš,tiež to nemá opodstatnenie :)
Foxcon
23.12.14,07:15
tiez zijem bez mikrovlnky rozklada to strukturu jedla a zohriate jedlo v mikrovlnke a zohriate jedlo v rure a na sporaku chuti inak a hlavne je aj zdravsie
TomasHo
23.12.14,08:41
Peggynka, ja som ju kupoval za 159euro a daval som ju do linky namiesto vstavanej (vstavane su ohromne predrazene a maju maly vnutorny objem). Vyuzivam na nej kazdy tyzden funkciu pecenia chleba, a samozrejme mikrovlnny ohrev. Takze vyuzita je dobre, cena bola vyborna.
Co je naprd je ovladanie, a to pipanie. No a tiez to, ze prestala piect dobre ten chleba, takze je uz druhy krat v zarucnej oprave. Prvykrat asi po desiatich pouzitiach odisla elektronika.
Takze suhrnom, urcite by som ju neodporucal, ale nejdem kvoli tomu kupovat dalsiu mikrovlnku.
Peggynka
23.12.14,09:03
Nuž,takto ti to napíšem;pozri ešte raz do manuálu na časť Inštalácia a možno sa dozvieš,že tvoja MW nie je určená do linky (ako moja :D) a potrebuje (moja) 10cm vzadu a zhora a 5cm zboku voľný priestor.Ja to tak nemám :eek: ,jedine s "bulharským" metrom by to sedelo :),ale keď ju porazí,aspoň viem,prečo.Ja ale za tú cenu (37,-€) to prežijem :) BTW,určite sa nepriznaj,ako ju máš nainštalovanú,kým je v záruke :)
TomasHo
23.12.14,11:05
Peggynka, ziadne strachy, mikrovlnka ma predpisane medzery zo vsetkych stran a od steny tiez. Pochybujem, ze jej vadi nejaka vyssia teplota okolia, ked zvladne 3 hodiny piect chleba. Servisak u nas bol, a vyslovene som ho poziadal, aby sa vyjadril ku kvalite montaze vsetkych spotrebicov od nich (electrolux), lebo pokazilo sa nam uz tusim uplne vsetko. Nemal s nicim problem. A to sa clovek snazi nekupovat candy, ale mam pocit, ze by s tym bolo menej problemov.
lujza.j
23.12.14,12:56
asi tak dajako....moja prvá a jedina...kúpená v roku 1990alebo 1991..vtedy stála 8 500sk:eek:.kukali sme na točiaci tanier ako do telky....čo potrebujem ohrejem na šporáku..alebo v tej el.rúre.....
fortunka
23.12.14,13:11
tak mne umyvacka zvuky nevydava :) pracka zapipa 3x s odstupom par minut aby som na nu "nezabudlaa" :) Ale rychlovarna kanvica ma dostava do stavu sialenstva.. :P
Terezia13
23.12.14,16:40
toto ma dobre pobavilo!!!! .......aké sú "ukecané" všetky tieto novodobé vymoženosti:D:D:D
tieto
fortunka
23.12.14,16:46
no a to mi jezisko prinesie noveee... tak potom napisem :P Ci aj tie... inak kto ma tichu domacnost poskytnem utocisko.. u nas je hurhaj non-stop.. ani to pipanie mikrovlnky vela krat nie je pocut :P
Peggynka
23.12.14,17:52
Len chladnička čuší,keď ju otváraš :D Môj muž tak chodil v noci a deti mu nalepili jeho fotku na chladničku a pridali zvonček :eek: ...taká veselá rodinka sme boli :mee:
vulxy
24.12.14,15:25
staci odsrobovat dekel,otazka 5minut pre chlapa co ma srobovak a upravit to vo vnutri ...ja mam zvonkovy-cengavy a stacilo odsrobovat-odstranit cast zvonceka,....na digitalnych prepichnut repracik:)..(tusim...tie som este neskusal)
anaxios
25.11.16,11:47
Ja som kúpil českú MW Bravo-4318 Digi a chcem vedieť, ako vypnúť to pípanie, ináč ide z domu!
misoft
25.11.16,13:34
Skrutkovač, klieštiky, trocha hľadania, jeden štik - a už nepípa. :D