Julius Norbert Kurthy
21.12.14,20:24
Konkrétne prevádzame spol. z troch majitelov na dvoch.
Môžeme to napísať takto? Samozrejme ako príloha ku veciam na OR bude aj nová spoločenská zmluva.

...Tento bod uviedol predseda valného zhromaždenia. Navrhol, aby valné zhromaždenie rozhodlo o zmene doteraz platnej spoločenskej zmluvy spoločnosti na novú spoločnskú zmluvu spoločnosti, ktorá bude platná a účinná dňom zápisu zmeny v osobe spoločníka do príslušného obchodného registra.

Všetkými hlasmi bolo prijaté
U z n e s e n i e

Valné zhromaždenie rozhodlo o prijatí novej Spoločenskej zmluvy spoločnosti, ktorá nahrádza dňom zápisu zmeny v osobe spoločníkov do obchodného registra, v zmysle § 115 odst. 10 Obchodného zákonníka v znení neskorších predpisov, spoločenskú zmluvu spoločnosti v platnom znení.
Dňom zápisu zmeny v osobách spoločníkov do obchodného registra je táto spoločenská zmluva súčasne úplným znením Spoločenskej zmuvy spoločnosti.
Economic
30.12.14,18:05
Ja by som napísala, že sa schvaľuje prevod OP z koho na koho a zároveň že sa schvaľuje predložená zmluva o prevode OP. Taktiež sa musí schváliť úplné znenie SZ.
marjankaj
30.12.14,18:42
No nie je mi celkom jasné o čo tu ide. Traja spoločníci A, B a C prevádzajú spoločnosť na nových majiteľov X a Y?????