TomášVX
22.12.14,13:59
Zdravím už pár rokov sa bojím zubára a stále to odkladám ... Bolesti zubov cítim dosť často ale vždy sa to snažím nejak pretrpieť ....
Veľmi rád by som išiel k zubárovi ale odvaha ma nepustí .. Alebo keď tam prídem tak po pár minútach odídem lebo mi vadí smrad a tie zvuky ...
Viem že mám na prd zuby a rád by som si ich dal do kopy ale vôbec si neviem povedať choď tam ostaň tam vydrž to :( Som už dosť zúfalý ohľadne mojich zubov rád by som si ich dal do kopy ale neviem ako ...
Posledný problém čo sa mi objavil je stolička ktorá bolí a zle rastie ...

Privítam každú dobrú radu motiváciu ...
arizona
22.12.14,14:43
Co chces pocut aku radu? Si myslis,ze si jediny,co sa boji zubara? Bud to vydrzis,alebo si ich nechaj vsetky zhnit,potom vypadnu hadam aj same
Mila123
22.12.14,14:51
koľko máš rokov?
TomášVX
22.12.14,14:54
22
Mila123
22.12.14,15:00
tak Tomáš, alebo pôjdeš a pretrpíš zubné ošetrenia, alebo si zaplatíš anestézu, alebo si nájdi minimálne medičku/zubárku a potom to máš .....
ale pokiaľ nechceš ostať bezzubý, taký mladý a protézy ta si vyber/ zamysli sa sám nad sebou.....
Peggynka
22.12.14,15:05
Budeš sa musieť prekonať,tak ako možno 99% ľudí,lebo ja takého nepoznám,ktorý by k zubárovi chodil rád.Motiváciou by ti mala byť táto fotografia - uvedom si,že za pár rokov (bez starostlivosti stomatológa) budeš vyzerať takto:
http://www.skrz.sk/Foto-happy-aj-bez-zubov-a8-10839-sk.htm
TomášVX
22.12.14,15:12
Na tej foto vyzerá šťastne ... ale určite sa zamyslím nad tým lebo keď to vydržia iný musím aj ja .. ale proste musím sa nejak prekonať -...
Peggynka
22.12.14,15:16
Vezmi si zo sebou niekoho blízkeho,kto ťa podporí (mamu,otca,kamaráta,kamarátku...) zvládneš to,nie je to dnes už také,ako voľakedy.Veď si zober,že školáci v ZŠ chodia k zubárovi,tak ty, dospelý,tiež zvládneš.Držím ti palce :)
TomášVX
22.12.14,15:21
Ďakujem veľmi pekne !
Ing. Ľubomír Janoška
22.12.14,15:27
Všetci sa bojíme zubára, ale nejako si spočítame, že je lepšie tú hrôzu vydržať.
Je možné, že Vás trápi fóbia - ak sa tak bojíte zubára, že to neviete prekonať, tak Vám môže veľmi účinne pomôcť psychológ.
katka 23
22.12.14,15:29
Veľmi rád by som išiel k zubárovi ale odvaha ma nepustí ..Bolesti zubov cítim dosť často ale vždy sa to snažím nejak pretrpieť .... ver tomu, že tie bolesti,ktoré ty trpíš sú oveľa horšie ako tie, ktoré zažiješ pri ošetrení
Alebo keď tam prídem tak po pár minútach odídem lebo mi vadí smrad a tie zvuky ... toto nevadí snáď len samotnému lekárovi a sestre
skús ísť k zubárovi s niekým kto ti pomôže zostať v čakárni a povedz o tom strachu aj zubárovi, určite bude brať na to ohľad a pomôže ti strach prekonať
ja som toto prežívala pred rokmi , mne pomohol manžel zostať v čakárni a zubár bol veľmi ohľaduplný - upozornil ma - teraz vás to zabolí , zaštípe atď...
teraz sú každoročné prehliadky pre mňa tiež určitým strachom , ale to je u každého normálne
Anika61
22.12.14,17:13
Usmej sa na seba do zrkadla a predstav si ako asi budes vyzerat za 5rokov--no co?este stale ziadna motivacia?...mozno by Ti pomohlo moje foto-akurat cakam na protezu. Tiez som sa bala a odkladala....:-)
220870
22.12.14,17:24
Treba ísť do krčmy vyslopať pár pív , poldecákov a začať rýpať.