katkaj
03.05.06,07:06
Poprosím Vás poraďáci o dobrú radu. U nás v práci si vymysleli,že pri eventoch,ktoré robíme pre zákazníkov a obch.partnerov budeme pre atraktívnosť využívať hostesky. Urobil sa konkurz a vybralo sa pár dievčat,ktoré oslovíme na túto prácu keď budeme potrebovať. No a tento víkend by mali byť prvé dve akcie. V sobotu jedna a v nedeľu druhá. Je nejaká forma zmluvy pri ktorej by som tie hostesky nemusela pri každej akcii prihlasovať a odhlasovať do SP? Pretože sú to mladé baby-stredo a vysokoškoláčky a premýšľam čo okrem dohody o vykonaní práce by bolo vhodnou formou zamestnania na tieto príležitostné akcie. Ďakujem za každu dobrú radu :)
Chobot
03.05.06,07:52
Poprosím Vás poraďáci o dobrú radu. U nás v práci si vymysleli,že pri eventoch,ktoré robíme pre zákazníkov a obch.partnerov budeme pre atraktívnosť využívať hostesky. Urobil sa konkurz a vybralo sa pár dievčat,ktoré oslovíme na túto prácu keď budeme potrebovať. No a tento víkend by mali byť prvé dve akcie. V sobotu jedna a v nedeľu druhá. Je nejaká forma zmluvy pri ktorej by som tie hostesky nemusela pri každej akcii prihlasovať a odhlasovať do SP? Pretože sú to mladé baby-stredo a vysokoškoláčky a premýšľam čo okrem dohody o vykonaní práce by bolo vhodnou formou zamestnania na tieto príležitostné akcie. Ďakujem za každu dobrú radu :)

Ešte mi napadá uzatvoriť dohodu o brigádnickej práci študentov pdľa § 227 ZP. Je to myslím výhodnejšie z hľadiska odvodov, ale neviem presné podmienky.
katkaj
03.05.06,07:58
Ešte mi napadá uzatvoriť dohodu o brigádnickej práci študentov pdľa § 227 ZP. Je to myslím výhodnejšie z hľadiska odvodov, ale neviem presné podmienky.

len to je to isté ako dohoda o vykonaní práce. Myslela som skôr niečo aby som nemusela každú chvíľu tie kočky prihlasovať a odhlasovať zo SP. Ale asi sa tomu nevyhnem :mee:
Chobot
03.05.06,08:27
len to je to isté ako dohoda o vykonaní práce. Myslela som skôr niečo aby som nemusela každú chvíľu tie kočky prihlasovať a odhlasovať zo SP. Ale asi sa tomu nevyhnem :mee:

Ešte mi napadá, že by si mohli založiť živnosť - ale bo bolo asi ešte zložitejšie pre nich.

Ďalšou možnosťou je, že by si ich zamestnávala cez brigádnickú agentúru (napr. Nosluš). Potom uzatvoríš zmluvu s firmou a vždy keď potrebuješ, tak si len cez nich objednáš brigádnikov. Je možné dohodnúť sa aj na konkrétnych ľudí. My sme tak robili - mali sme zopár brigádnikov, ktorí ku nám chodili typovať do systému údaje a žiadali sme si stále tých istých, aby sme nemuseli nových stále zaškolovať.

Len teraz neviem, ako je to s výškou odmeny, či sa dá dohodnúť aj osobitná, lebo oni majú určité sadzby pre brigádnikov (a vedia poslať nie len študentov, podľa charakteru práce zabezpečia hocikoho). S odvodmi a daňami problém nebudeta mať, lebo všetky tieto veci vybavuje za brigádnikov agentúra.

Skús si tam zavolať, a popýtať sa, či by vám tak vyšli v ústrety. Za to nič nedáš. Daj potom vedieť, ako si dopadla.
katkaj
03.05.06,08:32
Ešte mi napadá, že by si mohli založiť živnosť - ale bo bolo asi ešte zložitejšie pre nich.

Ďalšou možnosťou je, že by si ich zamestnávala cez brigádnickú agentúru (napr. Nosluš). Potom uzatvoríš zmluvu s firmou a vždy keď potrebuješ, tak si len cez nich objednáš brigdnikov. Je možné dohodnúť sa aj na kokrétnych ľudí. My sme tak robili - mali sme zopár brigádnikov, ktorí ku nám chodili typovať do systému údaje a žiadali sme si stále tých istých, aby sme nemuseli nových stále zaškolovať.

Len teraz neviem, ako je to s výškou odmeny, či sa dá dohodnúť aj osobitná, lebo oni majú určité sadzby pre brigádnikov (a vedia poslať nie len študentov, podľa charakteru práce zabezpečia hocikoho). S odvodmi a daňami problém nebudeta mať, lebo všetky tieto veci vybavuje za brigádnikov agentúra.

Skús si tam zavolať, a popýtať sa, či by vám tak vyšli v ústrety. Za to nič nedáš. Daj potom vedieť, ako si dopadla.

Vieš len to je tak keď si marketing niečo vymyslí a neporadí sa. Napadla ma aj ta živnosť ale to sú mladé baby ktoré sme si špeciálne vybrali v konkurze a nechcem ich nútiť do živnosti. A tiež ma napadlo,že sme si mohli vybrať agentúru a tá by si to vyfakturovala ale náš skvelý marketing sa rozhodol,že budeme mať "vlastné hostesky". Čiže budú prezentovať len našu firmu. Také naše "logo" :D. Tak sa obávam,že to pôjde asi len cez tie dohody. :confused:
korduľa
02.06.09,15:59
riesim teraz podobny problem a chcem sa spytat ci sa s nimi nemoze uzavriet zmluva o dielo?
Chobot
02.06.09,17:59
riesim teraz podobny problem a chcem sa spytat ci sa s nimi nemoze uzavriet zmluva o dielo?

Zmluva o dielo asi nebude vhodná. Veď oni žiadne dielo nedodajú ani nevytvoria. Oni ti poskytnú svoju pracovnú silu, nie nejaké dielo. Preto je lepšia nejaká dohoda o pracovnej či brigádnickej činnosti.
korduľa
03.06.09,09:18
tiez som si myslela, takze ked sa chcem vyhnut prihlasovaniu a odhlasovanie do SP a na DU tak mi napadla este prikazna zmluva
Lianka
03.06.09,13:15
Mna napada dohoda o pracovnej cinnosti, resp. dohoda o brigadnickej praci studenta a dohodnut hodinovu mzdu - a odmena bude vyplatena za skutocne odpracovane hodiny podla "dochadzky". Ked v tom mesiaci nebude ziadne podujatie, nedostanu ani ziadnu odmenu. Bolo by to ok, nie?
marushqa
30.05.14,09:54
Ahojte, tak ja robim hostesku uz dost dlho, a kazdu jednu akciu robim na zmluvu o dielo. Aj obchodny zakonnik to vraj pripusta, citala som o tom clanok na internete. Cize z vlastnej skusenosti by som Vam poradila ak nechcete nahlasovat a odlasovat ievcata, tak dajte zmluvu o dielo.