Bývala Osmička
22.12.14,18:44
Dňa 12.12.2014 som vo firme DAREX SK s.r.o., Bratislava zakúpil osobné vozidlo Volskwagen Passat r.v. 2008 za cenu 6700,-€ na splátky s akontáciou 25%. Pri kúpe som bol oboznámený že 73000km na tachometri je skutočný stav, údajne s tým riaditeľ firmy moc nejazdil. A za oknom bol certifikát garancie kvality a tým garantovali že km sú overené a skutočné. Vozidlo som na základe toho kúpil. S vozidlom som následne ani nedošiel domov. Cca po 100km sa mi pokazilo a muselo byť naložené na odťahové vozidlo (uvolený tretí vstrek, motor ide na tri valce). Na základe toho som chcel do 24 hodin odstúpiť od zmluvy. Následne som našiel vo vozidle servisnú knižku kde je posledný záznam 29.1.2013 pri stave km 145517. Dnes 22.12.2014 som bol v servise Hílek v Senici. Tam mi povedali že posledný záznam majú z júla 2013 pri stave km 152000. Preto si myslím že bol porušený Zákon o ochrane spotrebiteľa č. 372/1990 zb. § 8 klamlivé konanie a klamlivé opomenutie podvod a nezakonné obohatenie. Keby som vedel že vozidlo má 170000km tak ho určite nebudem kupovať za 6700,-€. Ako by som mal postupovať dalej? odstupenie som poslal do 24 hodin mailom aj doporučene poštou.
misoft
22.12.14,18:19
Dovez im vozidlo späť + písomné odstúpenie od zmluvy o kúpe vozidla z dôvodu, že predávajúci klamali o skutočnom stave vozidla. Ako dôkaz im dones (a kópiu dolož) i vyjadrenie tohto servisu + kópiu servisnej knižky.
Upozorni ich na Zákon na ochranu spotrebiteľa 250/2007 §7 ods.4; §8 ods.1 písm.b, e, ods.4, §11. Oboznám ich aj o tom, že o ich obchodných praktikách budeš informovať SOI a v prípade, že nebudú akceptovať tvoje výhrady, budeš si svoje právo na vrátenie kúpnej ceny a zrušenie kúpnej zmluvy, uzavretej ich klamným jednaní a podvodom uplatňovať súdnou cestou. Zároveň máš právo požadovať i všetky náklady, ktoré si vynaložil s týmto vozidlom.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250
http://www.pravny-poradca.sk/odstupenie-od-zmluvy http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40#f4239710 §597 ods.2, §598
bubkoch
22.12.14,21:23
ako predavajuci klamal ???
kupujuci tvrdi ze "som bol oboznámený že 73000km na tachometri je skutočný stav" a "A za oknom bol certifikát garancie kvality a tým garantovali že km sú overené a skutočné."

ako bol oboznameny ? slovne, medzi recou ? ako to preukaze ? a cim ? ten certifikat za oknom dokazoval co ? ze co predavajuci ustne povedal je pravda ? skutocne hovoril o km alebo si to len kupujuci domyslel ?
ako verit domnienkam kupujuceho, ktory si pred kupou ani len nepozrel servisnu knizku, kde mal jasne uvedene skutocne km ? vsak to je jasny dokaz proti jeho tvrdeniam ...

predstav si sudcu na pojednavani:
sudca: tak ako to bolo ?
kupujuci: predavajuci tvrdil ze auto ma 73 tis. km a tym ma oklamal ...
sudca: ako ste sa dozvedeli o skutocnych km ?
kupujuci: az DOMA zo servisnej knizky ktora bola v case predaja v aute
sudca: LOL, odrocujem pojednavanie kym ma prejde zachvat smiechu

ibaze by bol predavajuci taky blby ze skutocne tvrdil o 73 tis. a aj ich uviedol do KP zmluvy, pricom servisna knizka tvrdi nieco uplne ine ... ale to sa mi nechce verit
misoft
22.12.14,21:29
Predávajúci tvrdí stav 73000 km, garantoval certifikátom - teda zaručoval správnosť, pritom vo vozidle bol doklad, ktorý zápismi tvrdil niečo iné, servis tiež potvrdil vyšší počet km. Tak sudca by sa nesmial.
Je to podobné, ako keby som kúpil chlieb v pondelok s dátumom v pondelok a v piatok by som ho predával s tým, že zaručujem, že je z piatku, ale dátum vraví niečo iné. Kto klame? Ten dátum, alebo "ja"?
Používaj hlavu a logiku.
Jednoducho - predávajúci ho otvorene a vyslovene klamal. Uvádzal nepravdivé informácie a údaje.
bubkoch
22.12.14,21:30
to ze predavajuci klamal tvrdi kupujuci ... ale podstatne je, AKO TO DOKAZE !
Peggynka
23.12.14,06:04
Ak má v kúpnej zmluve stav 73000km,tak to nebude problém .