vzmedved
23.12.14,06:14
Dna 29.6.2014 som nafukal 1.08 promile(0.58mg) rieseni som bol v super rychlom konani.dostal som 1rocny zakaz a 300e pokutu.
Pri vysetrovani som spolupracoval a choval sa slusne.
Pred sudcom so sa priznal.
Mozem poziadat o vratenie VP po polovicke trestu?
Co vsetko musim absolvovat?
Koho mam poziadat o prepacenie trestu?
Sud?
Policiu?
Olinqu
23.12.14,08:28
môžeš skúsiť ale budeš musiať robiť testy z autoškoly a neviem či nie ja psychotesty ked to bolo za alkohol. a ziadost asi na policiu sa mi zda
buchač
23.12.14,09:24
Keď nevieš, tak nedávaj zavádzajúce info...respektíve iba dedukcie.
Eggly
23.12.14,09:26
ja som mal zadrzany vodicak a postup bol rovnaky a ked ze som vodic z povolania tak psychotestom som sa nevyhol
buchač
23.12.14,09:26
Už bolo riešené nie raz.... čítaj

http://www.porada.sk/gsearch.php?securitytoken=1419329946-f059cd0e8b9af1535389014a443ca564b2c76ab6&do=process&type%5B%5D=1&type%5B%5D=3&type%5B%5D=5&type%5B%5D=7&type%5B%5D=19&type%5B%5D=20&type%5B%5D=34&type%5B%5D=35&cx=013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=vratenie+vodicskeho+preukazu

---------------------------------------------------------------

PZ SR vraví :

Odpykaním si trestu a zaplatením pokuty vodič nezíska zadržaný vodičský preukaz automaticky. Každý vodič, ktorý sa dopustí priestupku alebo prečinu v súvislosti s požitím alkoholu pred jazdou, sa musí podrobiť preskúmaniu zdravotnej a aj psychickej spôsobilosti.
Psychickú spôsobilosť vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva preskúma psychiater. Ak psychiater zistí závislosť na alkohole alebo iných návykových látkach, je to dôvod na odobratie vodičského oprávnenia. V tom prípade vodičský preukaz ODI vodičovi nevráti, nakoľko závislosť na alkohole vylučuje spôsobilosť viesť motorové vozidlá.
Ak psychiater nezistí závislosť na alkohole a iných návykových látkach, dopravný inšpektorát rozhodne o povinnosti podrobiť sa odbornému poradenstvu u psychológa a určí primeranú lehotu na jeho vykonanie. O absolvovaní psychologického poradenstva musí dopravnému inšpektorátu predložiť doklad. Psychologické poradenstvo je spoplatnené (cca 250 €). Ak sa vodič v stanovenom termíne nepodrobí poradenstvu, dopravný inšpektorát mu vodičské oprávnenie odoberie.
Každý, kto nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, sa musí pred vrátením vodičského preukazu podrobiť aj preskúšaniu z odbornej spôsobilosti z predpisov o cestnej premávke (testy). Ak zákaz vodičskej činnosti bol dlhší ako dva roky, musí sa vodič okrem preskúšania z pravidiel cestnej premávky podrobiť aj skúške z vedenia motorových vozidiel a vodiči nákladných vozidiel, autobusov, traktorov a prívesov a návesov sa musia zúčastniť aj náuky o vozidlách a ich údržbe.
Všetky náklady spojené s preskúmaním zdravotnej a psychickej spôsobilosti a preskúšaním odbornej spôsobilosti uhrádza vodič, ktorému bol vodičský preukaz zadržaný.