NewAccountant
23.12.14,09:24
Ahojte,

s priatelom ideme žiadať o hypotéku, ja mám všetko úplne čisté ale priatel mal pred dvomi rokmi problém s úverom, ktorý bral pre brata a hned ako zistil že brat neplatí tak jednorazovo šiel vyplatiť 3000 eur. Bohužial sa zápis do registra dostal, je tam pár mesiacov za sebou co sa oneskoril so splátkou. Bolo to pred dvomi rokmi. On bude pri mojom úvere ako spolužiadateľ, resp. ručiteľ. Bude to podľa vás problém získať úver? Myslíte, že budeme zamietnutí? Ďakujem za radu.
Olinqu
23.12.14,08:26
No je to dost mozne ze to zamietnu ale mozno nie uvidis ak to hned vyplatil mozno tak bude len nejaka vystraha, záleží aj od banky
mahony1
23.12.14,10:18
Banka si riziko vyhodnocuje sama a zavisi to od toho aku velku hypoteku chcete, aky mate cisty prijem, co uz splacate...a co ste splacali. Nikto tu na porade nedokaze tieto faktory posudit a rozhodnut, aku hypoteku vam banka schvali. To zvysene riziko si moze banka kompenzovat zvysenim urokovej miery resp. znizenim vysky hypoteky atd. Kludne si pockajte na odpoved od banky a uvidite za akych podmienok vam banka hypoteku da a podla toho sa uz zariadite.
mahony1
23.12.14,10:21
Prepac, ale aky zmysel mala tato "rada"? To, co si napisal, zadavatelka vedela uz aj predtym, ze "mozno jej to schvalia a mozno nie"...ach jaj :-)