cudzinec1369365
25.12.14,13:39
Pred dvoma rokmi bola moja 71 ročná manželka operovaná na zlomeninu bedrovej kosti.Po mesiaci jej z rany začal vytekať hnis lekár operáciu zopakoval.Po 3 mesiacoch jej z rany znova vytiekol hnis.Lekár ju znova operoval/našiel jej v rane drôtik/.Po troch operáciách v úplnej anamnéze zostala manželka dementná-má nosovú sondu,nerozpráva.A tak zostala ináč zdravá žena v opatrovatelskej starostlivosti.Prosím je ešte možnosť na jej liečenie?Na lekára FN v Nových Zámkoch som podal sťažnosť na úrad v Nitre.Ďakujem za odpoveď .
misoft
25.12.14,12:47
Trochu smutné! Ale tu ti asi ťažko v tomto pomôžeme. Obráť sa na ÚDZS. Nech prešetria celý postup liečby (už to, že po operácii sa našlo v operačnom poli cudzie teleso naznačuje nesprávny postup lekárov, resp. nedôslednosť). Máš možnosť - nakoľko FN v NZ neveríš - požiadať aj inú nemocnicu o posúdenie a ďalší postup.
lujza.j
25.12.14,13:05
len či toto všetko je aj v zdrav.dokumentácii:(..viem ako to vedia..bielitkovať.....
misoft
25.12.14,13:10
Tiež pravda - lenže ak by to zabielili - šlo by o falšovanie zdravotnej dokumentácie. A po pravde - toto by sa už malo trestať tvrdo - nie len nejakou pokutičkou (ako to vedia), ale doživotným odobratím licencie (u lekára), alebo i odobratím titulu....
Mila123
25.12.14,13:20
úrad v NR je UDZS
Peggynka
25.12.14,13:39
Viem,že najviac ťa zaujíma jej šanca...na to ti neviem odpovedať-musia lekári.Ja by som podala trestné oznámenie (na polícii alebo okresnému prokurátorovi).Prešetria,či lekár pochybil.Ideálne by bolo,keby si mal dokumentáciu u seba (prepúšťacie správy atď.) Toto sa nezvykne falšovať,skôr sa "stratí". Želám vám obom šancu na zlepšenie a veľa síl.