Aljoska
03.05.06,08:21
Ahojte,
viem, že som sa už na to pýtala ale prosím o potvrdenie:Do zmluvy na krátkodobé zastupovanie treba napísať "zmluva sa uzatvára na zastupovanie zamestnanca XY počas jeho dovolenky"
ALEBO
"zmluva sa uzatvára na dobu určitú od ......2006 do......2006, počas čerpania dovolenky zamestnanca vrátnice"

Musí tam byť presný dátum?čo keď ho opäť budeme potrebovať o týždeň na ďalší zástup?treba to potom riešiť opätobným dohodnutím pracovnej zmluvy?ako má vyzerať prosím taký opätovne dohodnutý pracovný pomer?a čo má obsahovať?
ĎAKUJEM ZA OCHOTU A SKORÚ ODPOVEĎ!VĎAKA.
alušik
03.05.06,07:46
Je možné zmluvu naformulovať aj prvým spôsobom. Ale nie je mi jasné - však viac-menej už vlastne viete, ako dlho bude trvať dovolenka zamestnanca, tak potom by to išlo aj cez tie presné dátumy.;)
Prečo ho zamestnáte na pracovnú zmluvu? Nedá sa Vám to riešiť dohodou? Však dovolenka je krátkodobá a dávať niekomu kvôli možno dvom-no nech aj trom týždňom pracovnú zmluvu...:confused:
Chobot
03.05.06,07:48
Ahojte,
viem, že som sa už na to pýtala ale prosím o potvrdenie:Do zmluvy na krátkodobé zastupovanie treba napísať "zmluva sa uzatvára na zastupovanie zamestnanca XY počas jeho dovolenky"
ALEBO
"zmluva sa uzatvára na dobu určitú od ......2006 do......2006, počas čerpania dovolenky zamestnanca vrátnice"

Musí tam byť presný dátum?čo keď ho opäť budeme potrebovať o týždeň na ďalší zástup?treba to potom riešiť opätobným dohodnutím pracovnej zmluvy?ako má vyzerať prosím taký opätovne dohodnutý pracovný pomer?a čo má obsahovať?
ĎAKUJEM ZA OCHOTU A SKORÚ ODPOVEĎ!VĎAKA.

V pracovnej zmluve na dobu určitú musí byť uvedená doba, na ktorú sa pracovný pomer uzatvára. Môže to byť uvedené dvomi spôsobmi.

1. konkrétnym dátumom - potom PP končí v tento konkrétny deň (samozrejme existuje možnosť predĺžiť ho dodatkom alebo novou zmluvou) skončiť ho skôr možno len v splade so ZP (výpoveď, okamžité skončenie - avšak s finančnými následkami pre zamestnávateľa).
Ak uvediete konkrétny dátum, tak uvedenie, že zastupuje niekoho počas dovolenky, materskej ... nemá žiadny vplyv. PP bude trvať až do uvedeného dátumu.

2. uvedením nejakej udalosti alebo deja - napr. " PP sa uzatvára na odbu určitú počas zastupovania materskej dovolenky". Takýto pracovný pomer sa končí v deň, kedy zastupovaná zamestnankyňa sa vráti späť do práce. Môže to byť kedykoľvek v prebehu trvania PP na dobu určitú, dokonca je možné ukončiť takto PP aj v priebehu jedného týždňa.

Takže ak uvediete presný dátum, budete viazaní týmto dátumom. Ak uvediete iba že "počas zastupovania pracovníka vrátnice na dovolenke", po návrate pôvodného vrátnika bez problémov ukončíte PP so zastupujúcim.
Aljoska
03.05.06,08:05
Alušik, aj mne sa to zda ako hlupost, ale vratnika - teda opakovanú činnosť bez výsledku nemožno na dohodu.To mi poradili viacerí poraďáci. A ešte prosim-ako je to keď ho opäť budeme potrebovať na zastupovanie?Nemá sa práve kvôli tomuto písať dátum od kedy do kedy má zastupovať zamestnanec?pretože opätovne dohodnutý prac. pomer je možné opätovne predĺžiť najdlhšie na 3 roky...a podľa čoho ja viem kedy uplynuli tie tri roky?
Chobot
03.05.06,08:48
Alušik, aj mne sa to zda ako hlupost, ale vratnika - teda opakovanú činnosť bez výsledku nemožno na dohodu.To mi poradili viacerí poraďáci. A ešte prosim-ako je to keď ho opäť budeme potrebovať na zastupovanie?Nemá sa práve kvôli tomuto písať dátum od kedy do kedy má zastupovať zamestnanec?pretože opätovne dohodnutý prac. pomer je možné opätovne predĺžiť najdlhšie na 3 roky...a podľa čoho ja viem kedy uplynuli tie tri roky?

Podľa § 48 ZP ods. 3:

Predĺžiť alebo opätovne dohodnúť PP na určitú dobu nad tri roky možno len z dôvodu:
a) zastupovania zamestnanca
b) ...

Takže v tomro prípade je bezpredmetné sledovať, kedy uplynú 3 roky.