verka78
26.12.14,19:44
Zamestnavame vo firme viac ako 20 zamestnancov a zakon o zamestnanosti hovori o povinnosti zamestnavat ZTP zamestancov, alebo platit poplatky, ci dat zakazku chranenej dielni. A moja otazka znie staci ak ma zamestanec ZTP preukaz , alebo musi byt aj invalidny dochodca, aby sme nemuseli platit vysoke poplatky statu?
veronikasad
26.12.14,18:47
§ 9 Zákona o službách zamestnanosti

Občan so zdravotným postihnutím

(1) Občan so zdravotným postihnutím na účely tohto zákona je občan uznaný za invalidného podľa osobitného predpisu.14)

(2) Občan so zdravotným postihnutím preukazuje invaliditu a percentuálnu mieru poklesu jeho schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť z dôvodu telesnej poruchy, duševnej poruchy alebo poruchy správania rozhodnutím alebo oznámením Sociálnej poisťovne alebo posudkom útvaru sociálneho zabezpečenia podľa osobitného predpisu.16)

§ 10
verka78
26.12.14,19:06
Uz som to medzitym nasla, dakujem . Mame 2 zamestancov ZTP, ale nemaju % invaliditu. Takze bud budeme platit , alebo vyuzijeme chranene dielne. Neviete nahodou ci ta zakazka chranenej dielne musi byt objednana a zaplatena este tento rok 2014? Alebo staci do marca 2015?