dudvi15
26.12.14,21:18
Pracujem na jednej čerpacej stanici. V júli dal môj doterajší zamestnávateľ do nájmu túto čerpaciu stanicu, na základe čoho došlo k prechodu práv a povinností z doterajšieho zamestnávateľa na nový zamestnávateľský subjekt. Ten nám, zamestnancom dal úplne novú pracovnú zmluvu, ktorá obsahuje iné podmienky (najmä mzdové podmienky v môj neprospech) ako pracovná zmluva, ktorú som mal uzavretú s doterajším zamestnávateľom. Je to v poriadku, alebo porušil svoju povinnosť nový zamestnávateľ v súvislosti s prechodom práv a povinností, kedže podľa § 31 ods. 3 Zákonníka práce „Ak zamestnávateľ-prenajímateľ* dá do nájmu časť*zamestnávateľa inému zamestnávateľovi, práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov voči zamestnancom tejto časti prechádzajú na zamestnávateľa-nájomcu“?? Nová pracovná zmluva by nemala obsahovať tie isté podmienky ako pracovná zmluva so zamestnávateľom- prenajímateľom??
ivka70
26.12.14,20:30
Mala by obsahovať minimalne take podmienky ako pôvodná zmluva.
terezamaria
26.12.14,20:30
Prechod práv a povinností z doterajšieho zamestnávateľa na nasledujúceho a zároveň nová pracovná zmluva musí byť v súlade s doterajšou, teda žiadne odlišnosti. Pokiaľ chce nový zamestnávateľ niečo meniť, jedine za súhlasu zamestnanca.
veronikasad
26.12.14,20:35
ako bol ukončený predchádzajúci pracovný pomer ?
dudvi15
27.12.14,06:23
My sme tú zmluvu podpísali vtedy, považuje sa to za súhlas? Dá sa to ešte nejako riešiť teraz, skoro po pol roku?
ivka70
27.12.14,07:25
Ak ste takú zmluvu podpísali, je platna. Po pol roku s tym nič neurobíte. :(
jelalim
27.12.14,07:57
nepodpisovat novu zmluvu, nova zmluva moze mat len podmienky lepsie ako povodna, alebo povodny zamestnavatel musi navalit odstupne.
terezamaria
27.12.14,09:35
Nie, keď ste podpísali, tak ste súhlasili....prečo ste sa neporadili? Je to škoda....prichádzate určite o peniaze...
dudvi15
27.12.14,10:38
je to moja chyba, nevedomosť o tejto veci, a bohužial začal som sa o to zaujímať až prednedávnom po tom ako mi dal nový zamestnávateľ výpoveď...Ešte jednu vec by som sa chcel spýtať, jeden môj známy mi povedal, že po takomto prechode práv a povinností, nový zamestnávateľ ani nemôže dať určitý čas výpoveď zamestnancovi, ktorého tiež prebral, vraj to niekde čítal, ale ja som si prešiel celý Zákonník práce aj hľadal na internete ale nič som nenašiel. Je to pravda??
ivka70
27.12.14,20:14
Nie je to pravda. Moze dat zamestnavatel vypoved kedykoľvek - v súlade so Zákonníkom prace.
marjankaj
27.12.14,23:01
No teoreticky to možné je. Ak by zamestnávateľ bol v kóme, tak asi výpoveď sa mu dať nepodarí.:D