Adus001
27.12.14,07:18
Pekný deň. Od nemenovanej nadácii sme obdržali 485€, ktoré darovali darcovia na základe vyhlásenia súťaže. Výhra bola 5000€ na určitú vec. Nevyhrali sme no vyzbieranú sumu nám poslali. Je nutné z toho zaplatiť daň z príjmu? Peniaze nám poslali na účet fyzickej osoby, lebo organizácia má zablokovaný účet. Ďakujem za radu.
Tweety
27.12.14,08:24
Pokiaľ nie sú na účte organizácie, nemôžete o nich ani nič účtovať.
Adus001
27.12.14,08:52
To áno, ale sú na mojom osobnom účte. Mám povinnosť zaplatiť z toho daň z príjmu pri ročnom zúčtovaní?
Adus001
31.12.14,09:37
V nadácii bola vyhlásená súťaž do ktorej sme sa zapojili no musel som uviesť moje osobné číslo účtu a samozrejme aj údaje boli na moju osobu, lebo organizácia má zablokovaný účet a peniažky ktoré darovali ľudia by prepadli v prospech exekútora. Výhra bola 5000€ ktorú sme nevyhrali, ale súčet darov od ľudí vo výške 485€ nám poslali na môj osobný účet. Teraz neviem či som povinný priznať pri ročnom z účtovaní môjho príjmu a neviem či to považovať ako dar, keďže to boli peniažky darované na určitú vec a potom až boli zaslané pre tú vec na môj účet a boli posielané priebežne v priebehu dvoch mesiacov. Tie peniaze patria Základnej škole. Ak to považujeme za dar, je nutné to zdaniť? Potvrdenie o prijatí od nadácie nemám, len peniaze na mojom účte. Ako postupovať ďalej. Ďakujem Rado.
avalik
31.12.14,09:49
Skús to napísať zrozumiteľnejšie ... napr. kto je tá organizácia čo má zablokovaný účet, aký je tvoj vzťah k nej? načo ti je potvrdenie o prijatí, keď peniaze boli vyplatené tebe?