kozlíček
27.12.14,10:48
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu.Chcem kúpiť nový kombinovaný sporák.Nakoľko trh ponúka značiek veľa,chcel by som využiť skúsenosti aj členov Porady.Poprosil by som o cca tri značky podľa vaších skúseností /podľa kvality/ Recenziám na nete nejak nie som naklonený.
Vopred ďakujem!!!
Anika61
27.12.14,11:43
Mam kombinovany sporak zn.Zanussi,vrchny ohrev plyn, rura elektricka-5 rokov zatial bez zavady-urcite su dnes uz modernejsie typy-ja som chcela klasiku,hodne peciem,ruru pouzivam skoro denne a mam nedvoveru voci tym hypermodernym programovatelnym pipajucim ''zazrakom''-lebo cim je zlozitejsi -tym viac elementov sa moze pokazit,ale to je iba moj ''pragmaticky nazor.:-)
fortunka
27.12.14,12:09
U nas gorenje a elektrolux overene a fungujuce.. 10+ rokov. Gorenje je klasika, jedine nastavenie ma cas pecenia, ma asi aj 15rokov a problem nebol ziadny... Elektrolux je ten hypermoderny a pipajuci, programovatelny.. zvladne vsetko, cisti sa ako nic..ja by som sa skor zamerala prave na tie recenzie a vnutorny rozmer + funkcie ktore vyuzijem. Myslim ze sporaky/rury nepatria prave k tym kazovym spotrebicom, to skor tie "vodové"... :)
Aj ked.. elektrolux nemame kombinovany sporak, tam sme davali zabudovanu ruru + sklokeramicku dosku ;)
Peggynka
27.12.14,12:57
Tiež to idem teraz riešiť pre mamu,ktorej je to jedno :).Kým som ju neupozornila,že sa môže stať,že rúra bude malá a všetky plechy (má ich osem !) môže vyhodiť :D Takže tak...vôbec nejde o značku.Vždy ti treba "šťastie",aby sa spotrebič vydaril a riešiš podľa svojich potrieb.Takže tri parametre (veľkosť rúry,nie teplovzdušnú a nie digitál) by sme mali.Teraz budem chodiť po obchodoch merať šírku a hĺbku rúry :eek: Tak by si mal postupovať pri výbere :)
fortunka
27.12.14,13:16
s co tak pozriet na nete rozmery :))) a potom ist do obchdou na obhliadku ? :))) inak ja odporucam aby mala ta rura aj tie vysuvacie boky vnutri, neviem ako sa to vola.. drzi to plech a netreba ho pri kontrolovani vytahovat von, iba sa vysunie :))) Ja to teraz doma nemam a priserne mi to chyba :P A su k rure vacsinou plechy 2 + rosty :))) Len aby tie kupene doma neboli "malé" :)))) to nepoteší :))) (moju mamu potešilo... poslala som jej všetky moje :P)
Peggynka
27.12.14,13:42
Neuvádza sa vnútorné rozmery - uvádzajú objem v litroch,napr. táto má len 46l http://sporaky.heureka.sk/mora-ks-952-gw/specifikace/#section .Synovi som kúpila 70l,ale to je vstavaná.
Keď máš malé plechy,nevadí,dáš na mriežku,ale veľký nevojde :eek:Dnes už väčšinou dávajú len 1 plech a mriežku.
Tak kúpila tento (v akcii) a už ho aj vyskúšala;veľmi spokojná,veľká rúra,vošli jej aj plechy,ktoré mala.Sú k tomu dva plechy (plytký a hlboký) + mriežka.149,-€ :)
http://www.okay.sk/amica-shm5841w/#nopop
arizona
27.12.14,14:48
Kazda technicka vec sa bud vydari,alebo nevydari,je jedno,akej je znacky. O tom sa uz presviecam desatrocia...

Ja som mala komb.sporak Mora,jeden z drahsich modelov,v nerezovom prevedeni. Po par mesiacoch pouzivania sme museli menit tesniacu gumu okolo dvierok sporaka,takmer dva mesiace sme ju zohanali po okolitych servisoch.
Pri vytiahnuti z linky /bol zabudovany/ sme zistii,ze hrdzavie zvonka,asi bol zly ventilator.
Vo dvierkach vnutri okolo skla stekala pri peceni para,zostavali stekance,samozrejme nedalo sa tam dostat dokladne to umyt. Ked sa pieklo nieco stavnatejsie,tak pod sporakom som mala flaky,od vyzrazanej pary a mastnoty. Skratka,jedna katasrtrofa.
Nehovoriac o nereze,ktory sa nedal poriadne udrziavat,vzdy zostavali cmuhy.

Teraz mam sporak Amica,jeden z najlacnejsich na trhu. Klasicky,biely smaltovy.
Bol kupovany ako docasne riesenie,pokym nedokoncime po stahovani kuchynu. Ale som s nim nadmieru spokojna,takze sa pouziva uz viac ako tri roky,zatial bez problemov.
Jediny problem bol,ako pisu vyssie,ze potreboval uzsie plechy. Prikupili sme par novych a bolo po probleme. Starsie,vacsie vyuzivame aspon na susenie hribov
kozlíček
27.12.14,15:08
no mne ide práve o tú značku.Ináč by som tému nezakladal.Šťastie treba niekedy,to je pravda,ale teraz som chcel skúsenosť.Ako mám postupovať pri výbere mi je dôverne známe.
pavol54
27.12.14,17:12
a zo starým pekáčom(z MORY boli dlhšie ) sa zavrie len tat tak