gabca21
27.12.14,18:57
Dobrý deň, chcela som sa opýtať ako to je so sviatkami. Na december je fond hodín 160 plus tri sviatky 184h. Mám pracovnú zmluvu na 40hodín týždenne s nerovnomerným rozvrhnutím pracovnej doby. Dva sviatky mi vyšli na moju zmenu. Započítavajú sa sviatky keď vyšli na zmenu? Mne v práci povedali že sa to nezapočítava a že mám málo hodín a musím si ich dorobiť ( aj bez sviatkov mám viac ako 160h.) V zákonníku práce §122 som sa dočítala : U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí... V jednej vete patrí a v druhej nepatrí nerozumiem tomu
Tweety
28.12.14,09:41
Mesačné odmeňovaný má vo svojej mzde už započítaný aj sviatok. T.j. ak teda pre sviatok nepracoval, náhradu nedostane.
avalik
28.12.14,10:00
Patrí mzda, nepatrí náhrada mzdy za sviatok:



U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrímzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí...
kopretinka
28.12.14,10:45
......"ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí... V jednej vete patrí a v druhej nepatrí nerozumiem tomu ......"
vysvetlenie:patrí mu mzda: to znamená,že to máš zaplatené ako bežný prac.deň
náhrada mzdy. to sa vyratúva trochu inak.
takže v tom nie je rozpor,mala by si to mať zaplatené akoby si bola v práci v bežný deň.Žiadne nadrábanie.
gabca21
28.12.14,11:03
Ďakujem, možno sa ešte ozvem :) uvidím čo mi povedia v pondelok v práci
gabca21
28.12.14,11:04
Ďkujem
kopretinka
28.12.14,11:05
no možno to budú také svine ako u nás a prehodia ti tú smenu na obyčajný deň....a budeš to musieť odpracovať....
gabca21
28.12.14,11:06
Ďakujem
Tweety
28.12.14,11:11
Rada som pomohla