jadranka111
28.12.14,13:06
Prajem krásny deň.
Mám uzavretú dohodu od 1.1.2015 do 31.1.2015.
Koncom roka som ukončila pracovný pomer.
Takže sa pýtam, mám sa ísť evidovať na úrad práce ak mám dohodu na celý január, či ešte nemusím ?
Odvody do ZP mi pers. agentúra bude samozrejme odvádzať /za nich a aj z môjho platu/.
Alebo sa mám hlásiť na ZP, že budem robiť na dohodu ? V personálke mi povedali, že sa nemusím ísť evidovať, keďže mám vykrytý celý mesiac a že oni všetko zabezpečenia a zaplatia, aj ma prihlásia do ZP, ale tak pre istotu sa pýtam.
LydaLyda
28.12.14,21:31
Ak si v produktívnom veku, tak z dohody sa odvádza do zdravotnej poisťovne, netreba sa ísť hlásiť na ÚPSVaR, do zdravotnej poisťovne by som určite zaslala kópiu o skončení pracovného pomeru.
veronikasad
28.12.14,22:03
Máš nárok na dávku v nezamestnanosti ? Aký príjem z dohody predpokladáš ?
jadranka111
29.12.14,10:33
nie nárok na podporu nemám, príjem bude zrejme do 100 eur, ide mi hlavne o to, aby bolo na ZP všetko ok, aby som nemala nedoplatky, ale tak tvrdili mi, že ak mám dohodu uzavretú na celý mesiac, tak som celý mesiac vykrytá aj pre ZP /a je jedno aký mám príjem a teda koľko ZP zaplatím/.
jadranka111
29.12.14,10:35
tak predpokladám, že ma zamestnávateľ odhlásil zo ZP a personálka ma zas od 1.1.2015 na ten mesiace nahlási.
veronikasad
29.12.14,10:41
Pokial bude príjem len taký ako píšeš, zaevidovala by som sa na UP, ktorý v prípade, že niektorý deň do práce nenastúpiš za teba uhradí zdr.poistenie. Ak sa nezaeviduješ, budeš sa musieť na tento deň prihlasovať a odhlasovať ako samoplatiteľ
Evidencia na UP by nemala význam, ak by si už teraz vedela, že mesačný príjem prekročí sumu 147€.