topcat987
29.12.14,12:10
Dobrý deň,
v rámci rekonštrukcii bytu sme si zo spiatočky radiátora pustili do podlahy rúrky, ktoré sa potom vracajú do stupačky. Cca 20 metrov. Keď to správca zistil, skoro vyskočil z kože, že vraj nám to dá vysekať, že to nemôžeme a pod. Na mestskom úrade som potom zistil, že na to bolo treba ohlásenie, žiadne povolenie, len ohlásiť. Aby som to mohol dodatočne ohlásiť, potrebujem údajne kurenársky projekt do autorizovaného projektanta. Prosím o radu, bol už niekto v podobnej situácii? Viete poradiť projektanta v okolí BB, ZV? Každá rada dobrá, ďakujem.
command
29.12.14,17:50
Neviem ake mate ratanie tepla v radiátoroch ale ako uvazujes reálne zistovanie spotreby tepla? Vacsinou na radiatoroch su bud citace alebo podobne ale ako spravis ratanie tepla na podlahovke to netusim.
topcat987
30.12.14,06:57
čo sa týka merania spotreby, dvaja nezávislí kúrenári mi potrvrdili, že s tým nie je problém, keďže všetka teplá voda prechádza radiátorom s riadne namontovaným meračom, aj mi to vysvetľovali, že ako to porovnáva teplo v miestnosti s teplom v radiátore, ale presné detaily som si nezapamätal. Podlahovka je vlastne už nameraná meračom na radiátore, z radiátora ide len spiatočka do podlahy a z podlahy naspäť do stupačky. Prívod do radiátora je priamo zo stupačky. Správca si ale toto nenechá vysvetliť a trvá na tom, že je tam zvýšená spotreba. Ja som samozrejme ochotný si za svoju spotrebu tepla riadne zaplatiť, akurát by som chcel obísť náklady na kúrenárskeho projektanta. Preto by som uvítal rady od niekoho, kto sa s podobným problémom stretol v praxi.
command
30.12.14,08:22
mylis sa ze to teplo je uz zaplatené ty mas zaplatené len to teplo ktoré vyda radiator nie podlahovka ty neplatíš za teplo ktoré tebou(radiatorom) prejde ale teplo ktoré vydá radiátor do miestnosti a tým že podlahovka vodu zase ochladí musí sa ďalšia znovu nahrievat. Aj ked mame v byte dvojitý radiátor tak spotreba sa rata uplne inak ako ked je len obycajny radiátor. Bohužial s tamtým ti neviem poradiť. Ale pochybujem že netreba na to projekt, povolenie od bytoveho a pod serepetičky.