minervacar
29.12.14,16:36
Zakladam eshop cez sro a chcem si robit uctovnictvo sam. Priznam sa na nete je vela ale velmi ciastkovych informacii. Potrebujem zakladne info:

preco uctovat?
ako? papier, pc? SW? nechapem ani ako to vyzera, ake to ma template a podobne..
vysledok uctovnictva, knihy atd sa poskytuju s danovym priznanim? ci je to len zaknonom urcena cinnost, pre pripad nahliadnutia DU?

Odporucili by ste mi nejaky kurz alebo staci aj nejaka kniha?
mondes
29.12.14,15:46
Podľa tvojich otázok by som ti odporučila (aj keď nechceš) účtovníčku. Aspoň zo začiatku a k tomu kurz podv. účtovníctva. A určite aj nejaký dobrý program na spracovanie účtovníctva. Uľahčí ti prácu a papierovo by si to nezvládol ani toľko. Už málokto (možno nikto) neúčtuje cez šibeničky. A daňové priznanie sa podáva na DU spolu s prílohami.
Účtovníctvo je veľmi rozsiahle, stále sú nejaké zmeny, preto ti neodporúčam, aby si si to robil sám. Ja robím účto, aj keď len JU, už cca. 3 roky a stále sa mám čo učiť.

A hneď na začiatok si prečítaj toto:

http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html
minervacar
29.12.14,15:56
Dakujem, tu debatu si prejdem. Nechcem uctovnika z pretoze jedinou mojou cinnoustou bude nakup a predaj. Ak sa nemylim, je to len zopar uctovnych operacii, kt. sa potrebujem naucit a opakovat dookola. A rovnako tomu chcem rozumiet a mat to pod kontrolou.
veronikasad
29.12.14,16:39
v úvodnom príspevku píše, že zakladá eshop cez s.r.o
Tweety
29.12.14,16:40
ahá, to som si nevšimla,
avalik
29.12.14,16:54
no ked chces setrit na uctovnikovi, zacni studovat - a nestaci ti len kurz alebo kniha - musis ovladat prislusne zakony a suvisiace predpisy - napr. zakon o dani z prijmov, zakon o uctovnictve, zakon o DPH, postupy uctovania, ... a samozrejme danovy poriadok