xfg
30.12.14,10:58
Chcem sa opýtať na možnosť nahrávania na externé zariadenie ( harddisk/USB flash kľúč ) pripojené ku TV, pri optickej káblovej televízii Magio od T-COM.

Mám televízor s vlastnou funkciou nahrávania, ktorá je však neprístupná ( nefunkčná ) pri optickej Magiotelevízii od T-COM.

Keď si chcem nahrávať nejaký TV program, musím si od T-COM zakúpiť set-top-box (Magiobox ) s harddiskom, s obmedzenou kapacitou. Nahrávať sa teda dá len na tento harddisk STB, nie na pripojené externé zariadenie ( HDD/FHD ) ku televízoru.

Chcem sa opýtať, či jestvuje spôsob, akým sa toto obmedzenie dá obísť, teda aby som nemusel kupovať od T-COMu STB s harddiskom - ale len bez neho, a aby som mohol nahrávať na svoj HDD/FHD pripojený ku televízoru.

Ďakujem za odpoveď.
misoft
30.12.14,10:02
misoft
30.12.14,10:05
TV môže nahrávať len to čo prejde cez jeho tuner. Mágio je však kódované, takže STB prijme signál, dekóduje ho a pošle do TV ako obrazový a zvukový signál cez konektor HDMI, alebo SCART (teda nie cez tuner a dekódovanie priamo v TV). Takže sprostredkovaný signál nie je možné nahrávať z TV.
Okrem toho - nahrávanie na STB od T-comu (Magio) je v ich formáte, takže i keby sa dalo z STB nahrávať na ext. HDD, v TV by sa to i tak neprehralo (jedine opäť cez STB).