TADO
03.05.06,11:16
Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!
mimuška
03.05.06,09:29
svokra ho má tiež - vyskúšali už hádam všetky osvečené rady -vytápajú ho,do dier zapichujú skl.flaše a búchajú do nich, len jed neskúsili
krtko odoláva
susedia majú mačku a krtka nemajú :-)
Silvia XX
03.05.06,09:33
No a my máme psa a záhrada rozrytá 2krát - raz od krtka a raz od psa.
rosemary
03.05.06,11:41
Máme narobené také "udelátka" z plastových fliaš. Narežú sa po obvode krídelka a na kovovú tyčku sa navlečú hore dnom. Keď sa do flašiek oprie vietor flaška rotuje ako veterník, no a buchoce a krtko sa, že vraj bojí. Od tej doby, čo tie flašky máme krtko je väčšinou u susedou.
rada
04.05.06,05:41
:mee: Ja mám dobrú skusenosť s cibuľou. Do fľaše 1,5 l dám pokrájanú celú cibuľu, naplním vodou a nechám cez noc stáť. Potom túto vodu nalejem tam kde má krtko svoje miesta. A krtko si zbalí batôžtek a ide tam kde mu dajú pokoj.:D :D :D
ZuzanaA
04.05.06,06:00
Ja síce nemám osobnú skúsenosť, ale moji známi (keď im ostrihám psa) dávajú do dier jeho srsť a vraj to pomáha :D Takže nemusíte práve strihať psa, (ak to nie je vhodné) ale stačí ho poriadne vyčesať a srsti bude určite dosť.
Marianna01
04.05.06,16:57
My sme kúpili "krtkostop" - nejaké kamienky, ktoré čosi vylučujú, len čo sa dostanú do kontaktu s pôdnou vlhkosťou. Len sú nebezpečné, pri dotyku s vodou vraj vybuchujú! Keďže máme deti, od aplikácie sme ustúpili :o . Ktovie, možno to pomáha. A nebolo to drahé, len nejakých 50,- Sk
Viera123
04.05.06,17:07
Nám pomáha taká červená rastlinka, (odfotím ju cez víkend a prilepím sem na Poradu, lebo netuším, ako sa volá) vždy z nej necháme na jeseň, aby sa rozmnožila, aby jej bolo viac a aby bola rovnomerne "posadená" po záhrade. Je to účinné proti nájazdom krtkov...
Len tento rok nám, žiaľ, asi vymrzla a máme návštevu po celom trávniku... :rolleyes: Ale našťastie, rodičia jej majú na záhrade hojne, takže musíme popresádzať.
Elena Navrátilová
04.05.06,18:03
Nám pomáha taká červená rastlinka, (odfotím ju cez víkend a prilepím sem na Poradu, lebo netuším, ako sa volá) vždy z nej necháme na jeseň, aby sa rozmnožila, aby jej bolo viac a aby bola rovnomerne "posadená" po záhrade. Je to účinné proti nájazdom krtkov...
Len tento rok nám, žiaľ, asi vymrzla a máme návštevu po celom trávniku... :rolleyes: Ale našťastie, rodičia jej majú na záhrade hojne, takže musíme popresádzať.
Vierka neverím že ti vymrzla. Ona je veľmi odolná.
Viera123
04.05.06,18:31
Vierka neverím že ti vymrzla. Ona je veľmi odolná.
Tak neviem, ale proste zmizla, niet jej tam... Ešte, že je kde po ňu ísť... A tebe, resp. "tv. krtkom" pomáha pri sťahovaní?:)
lenkak
04.05.06,18:36
Moji rodičia tiež majú tú červenú rastlinku na krtkov už dosť rokov, ešte ani jeden rok im nevykapala. Vždy jej bolo dosť (hlavne na chodníkoch).
Zita5
04.05.06,18:39
Tak neviem, ale proste zmizla, niet jej tam... Ešte, že je kde po ňu ísť... A tebe, resp. "tv. krtkom" pomáha pri sťahovaní?:)

Vierka my sme ju tento rok zasadili , som zvedavá či to pomôže.Tiež som počula , že je účinná , no však uvidíme :)
Marianna01
05.05.06,13:42
Tak neviem, ale proste zmizla, niet jej tam... :)

Možno ju zožrali krtkovia... :p:D
Elena Navrátilová
05.05.06,13:59
Tak neviem, ale proste zmizla, niet jej tam... Ešte, že je kde po ňu ísť... A tebe, resp. "tv. krtkom" pomáha pri sťahovaní?:)
Vierka my sme mali tú bylinu po celej záhrade, takže teraz sme radi, že ju už nemáme. Po celej záhradkárskej osade sa v určitom časovom období jej nemohli záhradkári zbaviť. Teraz ju u nikoho nevidno. Krtkov áno, aj vtedy aj teraz. Asi máme dobrých červíkov. xi xi:p
Viera123
05.05.06,14:15
Vierka my sme mali tú bylinu po celej záhrade, takže teraz sme radi, že ju už nemáme. Po celej záhradkárskej osade sa v určitom časovom období jej nemohli záhradkári zbaviť. Teraz ju u nikoho nevidno. Krtkov áno, aj vtedy aj teraz. Asi máme dobrých červíkov. xi xi:p
Hm... neviem, my, pokiaľ sme ju mali, bol pokoj, sem - tam sa možno objavili krtkovi, ale to bolo v prípade, že rastlina bola na opačnej časti záhrady...
Ale verím, že sa jej vaši záhradkári nevedeli zbaviť, veľmi ľahko semená vietor odfúka.. Treba ju vyzbierať skôr, ako semená dozrejú.
TADO
10.05.06,09:48
Všetkým ktorí sa zapojili do diskusie o Krtkovi Ďakujem!!!
Všimnite si, že už píšem o tom zvieratku s veľkým "K".
Moje pokusy a aj Vaše rady hravo zvláda a my sa zrejme naučíme s ním žiť - len neviem čo s čerstvo narytou pôdou - tak si robím "superkrtinec". Dúfam, že keď ho nájde, tak sa zľakne obrkrta...

Ešte raz vďaka. TADO
rede
26.05.06,12:11
Tie plastové fľaše vôbec nefungujú, mám čerstvého suseda - chalupára z Blavy, urobil si krásny trávnik, páči sa aj krtkom, tak ho často navštevujú. Sused je z toho nešťastný, začal bojovať proti krtkom ekologicky, kúpil si aj taký prístroj, ktorý by ich mal odplašiť, potom použil plastové fľaše. Chodí na chalupu každý týždeň, chudák bude prekvapený, keď zistí, že asi 15 cm od fľaši má zase krtinec a to si pred 2 týždňami nasial novú trávičku. Už manželovi spomínal, že sa na to vykašle a začne používať chemikálie, lebo takto bojoval už vyše 2 rokov.
pavel9
26.05.06,13:34
Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!

Hm, neviem čo si mám o Vás myslieť.
Krtko ako živočích, nevie že vami obrábanú pôdu znehodnocuje hľadaním si potravy. Predpokladám, že máte v záhrade množstvo hmyzu, dážďoviek. Ak Vám tak vadí súčasť prírody, ktorou je krtko , určite sa snažte ho dostať z vašej záhradky humánnym spôsobom.zabíjanie nie je riešenie.Krtko vás práve zbavuje rôznych škodcov. Potom sa nečudujte, že sa Vám premnožia v záhrade aj tieto živočíchy, lebo systematicky ste sa snažiíte vyhubiť ich predátora.:mad:
mikkes1
08.05.07,16:42
už prezradí konečne niekto ako sa volá ten čarovný kvet červenej farby ktorý vraj krtka odpudí....
Budem Vám povdačný naj na mikkes1@azet.sk dakujem
vierkad123
23.05.07,05:28
Ja som čítala, že je dobrý naftalín dať do dier. skúste, neviem či je to pravda, ja záhradku nemám,
ZEvina
23.05.07,10:52
Mojí milí zlatí,
došiel mi na návštevu záhrady krtko. Vie niekto ako sa dá krtko vyplašiť, prípadne mu tak otráviť návštevu, aby som mohol to oranisko zas skrášliť?

PS: aj svokra sa dá ľahšie presvedčiť ako on... Budem vďačný za každú radu!

TADO, nechcem Ti brať ilúzie, ale krtko na NÁVŠTEVU nechodí. On sa hneď nasťahuje aj s celou rodinou. Jeden čas som si aj ja myslela, že už odchádza, keď sme kúpili solárny odpudzovač, ale oni sa presťahovali len kúsok ďalej. Okrem sadistických zásahov som už vyskúšala všetko, ale zatiaľ krtko silno vyhráva. Eva
širi
23.05.07,11:11
proti krtkom na zakladanie trávnika existujú nejaké ochr. siete,a tiež som čítala, že je účinné zahrabať zdochnutú surovú rybu obalenú v droždí....neviem, treba vyskúšať;)
jintrax
29.05.07,18:02
Mohol by mi niekto povedat ako sa vola ta cervena rastlina? majkimolnar@post.sk nasho rodineho krtka mam uz plne zuby:mad:
tiny77
29.05.07,19:15
Mohol by mi niekto povedat ako sa vola ta cervena rastlina? majkimolnar@post.sk nasho rodineho krtka mam uz plne zuby:mad:

netusim ako sa vola, ale krtkovia ju maju na haku.
ALDA
30.05.07,15:17
My sme krtka vyhnali takto: železná týčka, na nej fľaša plastová v ktorej sú urobené dvierka-otvorené. Máme ich na chalupe asi 5 ks a krtko úplne zmyzol. :)
tiny77
31.05.07,07:57
My sme krtka vyhnali takto: železná týčka, na nej fľaša plastová v ktorej sú urobené dvierka-otvorené. Máme ich na chalupe asi 5 ks a krtko úplne zmyzol. :)
trochu blizsie to definuj :confused: to ako tyc je zapichnuta v zemi a plastova flasa s dvierkami ma vytvarat hluk pri vetre, ktory krtkovi vadi a tym padom zmizne? :rolleyes: :eek: co ak je krtko okrem toho ze nevidi, este aj nepocujuci?
alebo to si krtko nebodaj nastupi do tych dveri a bude cakat ako vo vytahu alebo co :D :D :D mimotemy robim si zarty, ja viem. uz idem prec.:cool:
ALDA
31.05.07,08:27
trochu blizsie to definuj :confused: to ako tyc je zapichnuta v zemi a plastova flasa s dvierkami ma vytvarat hluk pri vetre, ktory krtkovi vadi a tym padom zmizne? :rolleyes: :eek: co ak je krtko okrem toho ze nevidi, este aj nepocujuci?
alebo to si krtko nebodaj nastupi do tych dveri a bude cakat ako vo vytahu alebo co :D :D :D mimotemy robim si zarty, ja viem. uz idem prec.:cool:

Písala som o tom preto, lebo to zabralo. Postup: tyč zastrčíš do zeme, na plastovej fľaši v strede urobíš dvierka-necháš voľne otvorené, zatvorenú ju nasadíš na tú tyč./na dne urobíš dieru, aby sa dala nasadiť/:D
Asi ten hluk vetra, ktorý tá fľaša vyvoláva ho odplašil. Či je hluchý, alebo nie neviem, ale hlavne, že od nás utiekol a aj od dvoch susedov.:D
wagner
05.06.07,17:47
Dnes som objavila v Tescu nejaký prípravok, ktorý vraj vyháňa krtka zo záhrady. Podľa návodu to vyzeralo zaujímavé. Keďže takého podnájomníka našťastie nemám, tak som to nekúpila. Skúste sa na to pozrieť. Možno pomôže aj za cenu že sa naťahuje len do susedov.
220870
05.06.07,20:03
Ja som tým smradom pustil do dier trochu propán butánu a zmizli tak ako sa zjavili.100% účinok.
fristil
06.06.07,18:19
svokra ho má tiež - vyskúšali už hádam všetky osvečené rady -vytápajú ho,do dier zapichujú skl.flaše a búchajú do nich, len jed neskúsili
krtko odoláva
susedia majú mačku a krtka nemajú :-)
Ja som mal tiež krtka v záhrade a môj priateľ mi poradil. Neveril som jeho rade, ale i tak som ju vyskúšal. Zabrala.
Ostrihané vlasy od holiča napchať do dier. Od toho času nebol asi rok. Teraz sa objavil zase. Musím zájsť k holičovi.
Ježko
07.06.07,05:27
:confused: My sme si mysleli tiež, že máme podnájomníka krtka, ale sú to hraboše...šarapatia jedná radosť...podhrýzajú čo sa dá, už padla za obeť krásna päťročná čerešňa...zelenina...kríčky...Ako sa dá brániť proti ním...Poraďte mi...ďakujem...:eek:
heja3
07.06.07,06:08
wagner
07.06.07,17:03
Ježko na tom prípravku čo som objavila v Tescu na krtkov bolo písané, že to pomáha aj na hrabošov. Skús sa na to pozrieť. Inak doporučujem mačky - aj mne strážia záhradu mačky od susedov a nemám tam žiadnu myš ani hraboša. Dier od hrabošov a myší bolo veľa, ale zatiaľ som žiadneho nevidela. Na hrabošov dostaneš aj bežne v predajni také červené kúsky návnad, tiež pomáhajú. Vyskúšaj, neviem ako sa to volá, ale kŕmila som s tým myši aj ja. Viem že tam bolo písané, že je to aj na hrabošov.
dubinak
12.06.07,17:15
Skúsim tie Vaše rady poraďáci.Ja som kúpil solárny odpudzovač krtkov a krtko si veselo ryje okolo odpudzovača.Zbytočne vyhodené peniaze.Prajem veľa uspechov.
mriezka
20.07.07,05:01
:) Krtko neznáša pachy. Ak do diery dostaneš niečo, čo má veľmi ostrý pach, tak ho to odplaší. Okrem toho má veľmi citlivý rypák. Ak mu dáš do protismeru otrnený konárik z malinčia, alebo chlpy zo psa, resp. bársčo, čo môže mať nepríjemný dopad na jeho ňufák, tak skôr, či neskôr odíde. Ale ak niečo strčíš do diery, tak tú dieru nevytápaj, lebo tak si vyryje inú. Ale musíš byť vytrvalý... buď to vzdá on, alebo Ty. Veľa šťastia!
mriezka
20.07.07,05:05
:confused: My sme si mysleli tiež, že máme podnájomníka krtka, ale sú to hraboše...šarapatia jedná radosť...podhrýzajú čo sa dá, už padla za obeť krásna päťročná čerešňa...zelenina...kríčky...Ako sa dá brániť proti ním...Poraďte mi...ďakujem...:eek:
:) Mačka!
rekib
08.08.07,15:10
vyskusali sme vela - krtko je stastny....
- solarno-piskaci : vysledok bol, ze rano som hned vedla neho nasiel novy kopcek
- handry napustene petrolejom - okrem toho , ze sa nam flasa vyliala aj doma ! vysledok : len smrad ... a dalsie kopceky
- dymovnice proti krtkom ... smrad...minus dalsie 1000 SK
- voda ... PRD
- macka na zahrade - ma kratke labky
- pasca na krtkov (nemoze z nej von )- u suseda to vraj zabralo ! chytil sa !
tina1
08.08.07,19:39
Krtko sa rad zdrziava tam kde sa viac polieva, pretoze sa tam drzia cerviky, takze ma tam viac obzivy. Ked sa mi zacnu tvorit kopceky v zahrade, ja na kazdom urobim dierku a tak ich vyzeniem k susedom. Zatial sa mi to vzdy osvedcilo.
ALDA
09.08.07,11:54
Písala som o tom preto, lebo to zabralo. Postup: tyč zastrčíš do zeme, na plastovej fľaši v strede urobíš dvierka-necháš voľne otvorené, zatvorenú ju nasadíš na tú tyč./na dne urobíš dieru, aby sa dala nasadiť/:D
Asi ten hluk vetra, ktorý tá fľaša vyvoláva ho odplašil. Či je hluchý, alebo nie neviem, ale hlavne, že od nás utiekol a aj od dvoch susedov.:D

Krtka už dávno nemáme.:---
berry
09.08.07,12:07
No nám ta fľaša vôbec nezabrala. Jedným zo spôsobov je tá mačka (samozrejme nie nejaká leniva) Niekto tu napísal, že má kratke labky, ale veď ona si naňho počka kým nevylezie. Naša mačka nám nosí kadečo. Od vtákov cez hraboše až po krtkov a myši.
Alebo stačí naňho zapoľovať. Ževraj o pol dvanástej na obed začínajú ryť. (Môj otec tak chytil už niekoľkých) A potom ho seknuť s motykou, rýľom, alebo ja neviem akým ešte záhradným náradim.
Najlepšie je ho chytiť, lebo iba keď ho odpudiš, tak prejde k susedovi a ten ho zas odpudí k tebe.
220870
12.08.07,17:04
Propán- bután 100% účinok. Mačka to dokonala.
ekopo
12.08.07,17:19
pomôže aj C4
mackx
21.08.07,17:14
Krtko? Skúšal som všetko možné od petárd cez dymovnice, kadejaké fľašky a paličky zasunuté do zeme a všelijaké odpudzovacie repelenty. Výsledok? Nič. Vlastne áno: krtko sa presunul o kúsok ďalej a záhrada vyzerala ako tankodróm. Veď sa niet čomu diviť. Skúšali ste húkať na fľaši? Pod správnym uhlom a tlakom to vydá húkanie, ale ako by to urobil vietor to naozaj
neviem...dymovnice krtka nemohli prekvapiť, lebo v rámci prípravy civilnej obrany nafasoval masku a asi sa dobre bavil...púšťal som mu aj elektrinu do zeme, vyplašil som okrem baníkov a krtka všetko živé, ale krtko čakal so skúšačkou, kedy to vypnem a vzápätí sa aktivizoval a odmenil ma novými kôpkami, vlastne kopami. Tak teda čo s ním? Neverím výrobkom, predávaným v reklamách, ale kúpil som v TV Products solárny odpudzovač tejto hávede za 499.- SK a som spokojný. Už na druhý deň krtko emigroval na neznáme miesto a moja záhrada cca 25 x 20 m je bez nevítaných nájomníkov, či návštevníkov. Môžem naozaj vrelo odporučiť, naozaj to funguje!!! Mnoho úspechov.
LATRYNA
11.09.07,08:32
Mali sme nie jedného, ale viacerých krtkov! Pomoc je jednoduchá, stačí na výfuk auta nastoknúť hadicu z vysávača, druhú stranu strčiť do krtinca, naštartovať auto a nechať ho bežať cca 20-3O min. Od tej doby čo sme toto urobili, nevieme, čo je to krtko v záhrade!!!!
mackx
14.09.07,18:29
Milí poraďáci, ten kto si kúpi solárny odpudzovač, nech si aj prečíta návod na použitie, pretože môj švagor tiež kúpil a sťažoval sa mi, že krtko veselo funguje ďalej. Keď som sa ho spýtal, či mu ten prístroj piští, povedal, že nie a bol veľmi prekvapkaný, že ten môj áno. Kúzlo spočíva v tom, že tam vnútri je taká krytka, ktorú treba vybrať, lebo inak ten odpudzovač naozaj nefunguje. Tá krytka tam totiž funguje, ako vypínač. Veľa úspechov v boji. A ešte jeden poznatok: dobre funguje aj sírový knôt, ktorý sa používa vo vinárstve na sírenie sudov. Len ho treba zložiť na polovicu, vložiť doň zapálenú prskavku a takto vsunúť do krtkovej diery, inak ten knôt samotný po zasypaní diery zhasne. Tá síra, ktorá sa uvoľní z toho papierika, je doslova a do písmena peklo a nielen pre krtka.
mirpo
03.10.07,17:44
Ten solárny odpudzovač sme kúpili aj my, asi pred 2 mesiacmi. Náš milí krtko sa od nás odsťahoval.... k susedom :D :D :D
Sused sa teraz len čuduje, prečo my už krtince nemáme. No neviem či prezradím. Čo ak sa zase nasťahuje k nám?:confused:
Palko
15.09.09,05:08
Ťažka rada ,rozhodol som sa kúpiť solárny odpudzovač v postschope lebo bol cenovo najvýhodnejší. Keď prišiel balík tak som to hneď skúšal. Výrobok som musel reklamovať (keď kupujete cez internet si treba niečo vytrpieť) a po oprave som začal skúšať. Sprvoti som si myslel že som kúpil dobre ale postupom času a zrejme aj KRTI si na zvuky zvyknú a sú tam kde boli. Dokonca 1m od odpudzovača ten sk..vi syn KRT začal riť.:D Prepáčte za výrazy ale toto zviera ma doslovne vytáča a nezáleží mi že je chránené.Takže záverom možno povedať že kúpa bola vyhodené peniaze a účinnosť je skoro nulová.Komerčný úspech je postavený na neznalosti kupujúceho ktorý vyskúšal už všetko len toto nie.Takže bojujem ďalej a zároveň trpím.:(
Borský
25.09.09,19:06
Tak s tým psom to vyskúšam..pokial tam nemusí ísť celý pes a pomôže to..budem rád
sway
25.09.09,19:18
Ťažka rada ,rozhodol som sa kúpiť solárny odpudzovač v postschope lebo bol cenovo najvýhodnejší. Keď prišiel balík tak som to hneď skúšal. Výrobok som musel reklamovať (keď kupujete cez internet si treba niečo vytrpieť) a po oprave som začal skúšať. Sprvoti som si myslel že som kúpil dobre ale postupom času a zrejme aj KRTI si na zvuky zvyknú a sú tam kde boli. Dokonca 1m od odpudzovača ten sk..vi syn KRT začal riť.:D Prepáčte za výrazy ale toto zviera ma doslovne vytáča a nezáleží mi že je chránené.Takže záverom možno povedať že kúpa bola vyhodené peniaze a účinnosť je skoro nulová.Komerčný úspech je postavený na neznalosti kupujúceho ktorý vyskúšal už všetko len toto nie.Takže bojujem ďalej a zároveň trpím.:(

krásna skúsenosť - pridám svoju so solárnym odpudzovačom:
Krtko ostal my sme skoro ušli... vydával také zvuky, že budili nie len nás, ale aj susedov... na nervy... teda tiež neodporúčam!;)
Valcake
01.10.09,23:38
Zdravím, ozaj zaujímavé, každý má iné skúsenosti so solárnym odpudzovačom. Ja nedám na to dopustiť. Okolo nás káždý má krtkov, len my nie. / Teda tento rok, ale dúfam, že takto to bude aj budúci/ No neviem, či na zimu ho mám vybrať zo zeme a vypnúť, alebo má zostať v zemi ? :confused:
jazzy
02.10.09,11:05
Z vlastnej skúsenosti: naftalín. Ale ten klasický smradľavý, predávajú ho v takých tubách. Jednu tabletku vopchám do diery čo najhlbšie, prípadne za 2-3 dni zopakujem. Zatiaľ to fungovalo vždy. A naša mačka občas donesie krtka od suseda alebo z lesa.
Machana
08.10.09,09:03
Ahojte spolubojovníci! Aj s môjho trávnika sa behom pár dní stal "tankodrom". Tak som vyhlásila vojnu. Dlho vyhrával krtko,ale asi dva týždne to vyzerá,že som našla spôsob,ako na neho. Tu je: Pripraviť si SAVO, papierové vreckovky,dlhší pevný drôt,alebo ohybnú paličku.Každý krtinec opatrne rukou odhrnúť a tak nájsť dieru. Papierovú vreckovku pokrčiť do guličky a nalieť na ňu SAVO. Potom opatrne guličku vsunúť do diery drôtom,alebo paličkou,pozor nie kolmo,ale šikmo,tak ako ide diera. Potom dieru zahrnúť zemou. Zdá sa,že to zabralo a krtkovi Savo nevonia. Tak veľa zdaru a napíšte, či to zabralo aj u vás.
wabi
08.10.09,13:37
Treba vyskúšať zariadenie cvrček II. Mám overené informácie že funguje spolahlivo práve idem zakúpiť do Čiech lebo na Slovensko neposielajú... Ak niekto chce zakúpim aj pre neho.
Silvernola
08.10.09,15:02
Treba vyskúšať zariadenie cvrček II. Mám overené informácie že funguje spolahlivo práve idem zakúpiť do Čiech lebo na Slovensko neposielajú... Ak niekto chce zakúpim aj pre neho.
Môžeš poskytnúť o ňom viac info?
Valcake
08.10.09,22:36
sway
10.10.09,20:45
ra.cermak
11.10.09,18:50
také jsme už vyzkoušely petardy takové speciální vykuřovače uřízlou petlahev tu zdárně vyhrabával nic a pak došel inzerát na solární vibrační rušič a zabralo to ale né ten za 250 kč stál okolo 460 kč ale nevydává zvuk jak ten levnej ale on vibruje po určité době a opravdu zabralo to :D
vulxy
11.10.09,19:00
niekde som cital ze stare(moze byt aj nove) radio samozrejme zapnute zakopat do stredu zahrady,vraj zarucene sa krtko stahuje ale nemam to odskusane takze s rezervou:)
bewik
24.05.10,13:01
My sme tiez kupili solarny plasic krtkov, dali sme ich do zahrady pre istotu dva, ale zatial bez uspechu. V navode vsak bolo napisane, ze prvou reakciou krtka moze byt zvysena aktivita, takze krtince budu pribudat, ale po takych troch tyzdnoch vraj zdupka. Zostavaju mi teda dva tyzdne a 4 dni, tak uvidime...
a_je_to
24.05.10,13:18
Bože ! To čo také hrozné vám to zvieratko robí ??? A kde už má ísť, keď jeho domovom sú pôdy pod trávnikom ? Krtinec na trávniku je svojím spôsobom dekorácia, nie živelná pohroma. Zoberte hrabličky, rozhrabte, alebo upracte krtince .... a buďte radi, že ho tam máte ! On si iba čistí chodby, aby mu do nich napadali larvy, ktorými kŕmi svoje mláďatá. Tešte sa z neho, neškodí vaším rastlinám, vykynoží veľké množstvo pandráv chrústa, kováčika .... ktoré robia oveľa väčšiu škodu.
VieraHu
24.05.10,13:54
Bože ! To čo také hrozné vám to zvieratko robí ??? A kde už má ísť, keď jeho domovom sú pôdy pod trávnikom ? Krtinec na trávniku je svojím spôsobom dekorácia, nie živelná pohroma. Zoberte hrabličky, rozhrabte, alebo upracte krtince .... a buďte radi, že ho tam máte ! On si iba čistí chodby, aby mu do nich napadali larvy, ktorými kŕmi svoje mláďatá. Tešte sa z neho, neškodí vaším rastlinám, vykynoží veľké množstvo pandráv chrústa, kováčika .... ktoré robia oveľa väčšiu škodu.
Akože neškodí rastlinkám, keď sú nie v rade, ako boli vysadené, ale hore korienkami na krtínci ? A ešte sa mám tešiť ?
arizona
24.05.10,14:21
Tiež mi bolo dva roky dozadu na zaplakanie, ked som každé ráno v záhrade nachádzala niekoľko nových krtincov.
Vyskúšala som všetko možné, nič nepomáhalo, krtince pribúdali ďalej.
Tak ma napadlo, že v prírode zviera rešpektuje pachy "väščieho dravca".
Tak sme "bobky" nášho psa+vyzbierané chlpy z búdy dali zopár krát do dier pod krtincami.
Pomohlo, krtkovia ušli niekde inde. Odvtedy máme od krtkov pokoj...;):):---
lavanda
26.05.10,15:50
My sme tiez kupili solarny plasic krtkov, dali sme ich do zahrady pre istotu dva, ale zatial bez uspechu. V navode vsak bolo napisane, ze prvou reakciou krtka moze byt zvysena aktivita, takze krtince budu pribudat, ale po takych troch tyzdnoch vraj zdupka. Zostavaju mi teda dva tyzdne a 4 dni, tak uvidime...

No, my ich tam máme 6 či 7, už tretí rok, aj pivové fľaše sme zakopali do zeme, aj plastové fľaše mám na tyčiach a kolíkoch, aby vo vetre buchotali, ale krty sme nevypudili. Dvoch sa nám podarilo odchytiť a odviezli sme ich do lesa, ale ktovie, koľko ich tam ešte je:rolleyes:. Asi sú hluché...
ela77
27.05.10,10:22
Tiež mi bolo dva roky dozadu na zaplakanie, ked som každé ráno v záhrade nachádzala niekoľko nových krtincov.
Vyskúšala som všetko možné, nič nepomáhalo, krtince pribúdali ďalej.
Tak ma napadlo, že v prírode zviera rešpektuje pachy "väščieho dravca".
Tak sme "bobky" nášho psa+vyzbierané chlpy z búdy dali zopár krát do dier pod krtincami.
Pomohlo, krtkovia ušli niekde inde. Odvtedy máme od krtkov pokoj...;):):---

u nás nezabralo ani toto a z nášho pudla je srsti po strihaní dosť, ale asi nezapácha. A to čo teraz predvádzajú krtkovia po tých dažďoch tak sa mi až oči prevrátili, keď som včera odišla a vrátila sa domov po 3 hodinách tak tých krtincov bolo 6, to musí mať už bager dolu aby to zvládal. Našťastie je to miesto, ktoré nechávam na presadenie melónov. Len neviem ako sa bude chovať ďalej. Keď skončí v trávniku tak ma asi porazí. To potom asi siahneme po radikálnejšom útoku. Počula som aj také rady (žial ochráncovia by ma asi nepochválili), že naštartovať auto a pustiť im tam plyn z výfuku. Doteraz som ho tolerovala, ale po včerajšku mám pocit, že ich je viac i keď sa o krtkovi píše, že je samotár a neznesie konkurenciu v revíry.
sybila3
27.05.10,10:48
nám na krtov stačia mačky, tento týždeň zabili dvoch krtov a doniesli ukázať.
ela77
29.05.10,17:47
nám na krtov stačia mačky, tento týždeň zabili dvoch krtov a doniesli ukázať.

Nám síce do záhrady chodia mačky obecné tiež, na krtkov sa vykašlú aj na myši, ale zato si tam zarandia, lebo náš psík je dnu hlavne v noci a ráno keď mi krtek nenaruší trávnik, tak musím zobrať rýľ a musím podkopávať trávnik od mačacích výkalov, ktoré sa nedajú zobrať sáčkom ako psie, lebo je to mäkké zapáchajúce.. Ide ma poraziť.(už som o tom písala),
milláčikk
30.05.10,07:11
Nám síce do záhrady chodia mačky obecné tiež, na krtkov sa vykašlú aj na myši, ale zato si tam zarandia, lebo náš psík je dnu hlavne v noci a ráno keď mi krtek nenaruší trávnik, tak musím zobrať rýľ a musím podkopávať trávnik od mačacích výkalov, ktoré sa nedajú zobrať sáčkom ako psie, lebo je to mäkké zapáchajúce.. Ide ma poraziť.(už som o tom písala),

A to sa vôbec netešíš, že aspoň nemusíš trávnik hnojiť :D ??

Ps
Skús im tam dať 1/4 m2 piesku - možno ľahšie zahrabú.
ela77
30.05.10,07:58
A to sa vôbec netešíš, že aspoň nemusíš trávnik hnojiť :D ??

Ps
Skús im tam dať 1/4 m2 piesku - možno ľahšie zahrabú.

3 m od trávnika je pozostatok pieskoviska, oproti trávniku je úžitková záhrada, kde by to tiež mohli zahrabať, ale oni práve na trávnik. Už som to tu raz písala, nechápem to, lebo ja z detstva poznám mačky, keď si najskôr vyhrabali jamku a potom to za sebou pekne pozahrabavali, ešte dnes si ju viem živo predstaviť ako dôslednej prihrabávala hlinu.
milláčikk
30.05.10,08:10
3 m od trávnika je pozostatok pieskoviska, oproti trávniku je úžitková záhrada, kde by to tiež mohli zahrabať, ale oni práve na trávnik. Už som to tu raz písala, nechápem to, lebo ja z detstva poznám mačky, keď si najskôr vyhrabali jamku a potom to za sebou pekne pozahrabavali, ešte dnes si ju viem živo predstaviť ako dôslednej prihrabávala hlinu.

Poznám mačky inak.Kedysi sme robili koreninovú papriku - pooberali a dali na plachtu na povalu na 3-4 týždne zavädnúť.
No a z plachty som ju rukami hrabal do koša.
A keď som "poriadne" zahrabol, občas som sa aj nespisovne na adresu mačiek vyjadril :D:D:D:D.
220870
02.06.10,03:34
Ako som vybabral s ktrmi.Vrele odporúčam.:mee::DNevie niekto poradiť ako sa sadí ryža?
milláčikk
02.06.10,09:27
Ako som vybabral s ktrmi.Vrele odporúčam.:mee::DNevie niekto poradiť ako sa sadí ryža?

Prídeš aj k nám ?

PS
Ale prines pasce na hryzca vodného :D:D:D:D:D .
Nika
23.06.10,18:58
durike1
05.07.10,09:56
Ja som dnes natrafil na veľkú dieru v zemi a pri nej sa tam niečo veľmi hýbalo keďže mám skúsenosti s medvedíkmi obyčajnými skúsil som tú hlinu z vrchu načať a keď som sa dostal ku hlavnej diere nalial som tam vodu so saponátom čo používam aj na tie medvedíky a chvíľu na to vybehol krtko čo som nezažil a aj keď suseda nebola nadšená lebo vraj nás zbaví medvedíkov , ale podla mňa mať ďalšieho podrývača na záhrade nepotrebujem tak skuste aj vy tu jarovú vodu
arizona
05.08.10,13:30
Oliwa
05.08.10,18:48
Je to mimotemy, nie je to mimotemy ?:
Predčasom si Skrúcaný v telke pri krájaní "krtkovej torty" zarecitoval básničku vraj zo školy - citujem:
"Prekrásny je život krtka,
cez deň spí a v noci... tiež". :D:) koniec citátu

Zo života: vlani si susedia dali položiť kobercový trávnik. Na druhý deň sa im na ňom objavil originál kopček od krtka. Zrejme im ho firma dodala ako bonus - asi mali akciu...:D:D:D "krtko zdarma".
palimt
19.10.10,08:57
na slovensku som na krtka nic nezohnal.priatelka pracuje v zahranici a odtial doniesla pasce ktore funguju.najradsej mam prispevky typu :co Vam ten krtko urobil,ved sa stara o prevzdusnenie podu a rozne veci.ak si zaplatim za travnik 500eur a o dva tyzdne sa rano zobudim a najdem na novom travniku 3kopky,tak to neni bohvieco.skusal som kadeco a nic nepomohlo.az tieto pasce.
lavanda
19.10.10,13:23
na slovensku som na krtka nic nezohnal.priatelka pracuje v zahranici a odtial doniesla pasce ktore funguju.najradsej mam prispevky typu :co Vam ten krtko urobil,ved sa stara o prevzdusnenie podu a rozne veci.ak si zaplatim za travnik 500eur a o dva tyzdne sa rano zobudim a najdem na novom travniku 3kopky,tak to neni bohvieco.skusal som kadeco a nic nepomohlo.az tieto pasce.

Aké? Prezraď, prosím. U mňa je to asi "nekonečný príbeh", a to máme aj solárne odpudzovače, aj hvízdajúce pivové fľaše , aj také trúbkovité pasce v zemi, aj plnú záhradu plastových fliaš, ktoré pri vetre buchocú o kovové tyčky, na ktorých sú nastoknuté - naše krty sú asi hluché:confused::confused::confused:...
palimt
20.10.10,08:06
Aké? Prezraď, prosím. U mňa je to asi "nekonečný príbeh", a to máme aj solárne odpudzovače, aj hvízdajúce pivové fľaše , aj také trúbkovité pasce v zemi, aj plnú záhradu plastových fliaš, ktoré pri vetre buchocú o kovové tyčky, na ktorých sú nastoknuté - naše krty sú asi hluché:confused::confused::confused:...

je to taka kovova pasca,ktora sa natiahne a vlozi priamo do dier.tam kde mas kopcek musis odkopat asi 10cm zeme.zistis,ze su tam dve diery ktore idu pod povrchom,cize treba natiahnut dve pasce a dat do jednej aj druhej,lebo nevies z ktorej strany pride.niekedy sa stane,ze ju vlozim zle a obide ju,ale asi z 10tich pokusov bolo 6 uspesnych.
lavanda
20.10.10,10:47
je to taka kovova pasca,ktora sa natiahne a vlozi priamo do dier.tam kde mas kopcek musis odkopat asi 10cm zeme.zistis,ze su tam dve diery ktore idu pod povrchom,cize treba natiahnut dve pasce a dat do jednej aj druhej,lebo nevies z ktorej strany pride.niekedy sa stane,ze ju vlozim zle a obide ju,ale asi z 10tich pokusov bolo 6 uspesnych.

Nemáš foto? Alebo link na internete? Neviem si to predstaviť - vyzerá to ako pasca na myši? My sme dávali aj takéto, http://www.hyperdom.eu/components/com_virtuemart/shop_image/product/221107st.jpg
ale nechytili sa, obišli ich, alebo čo:rolleyes:. A som už riadne napálená, mierumilovnú ekologickú fázu mám už za sebou (odchyt a púšťanie v lese - to sme fakt robili:o), teraz už žiadam ich hlavu:mad:.
Oliwa
21.10.10,06:39
Aké? Prezraď, prosím. U mňa je to asi "nekonečný príbeh", a to máme aj solárne odpudzovače, aj hvízdajúce pivové fľaše , aj také trúbkovité pasce v zemi, aj plnú záhradu plastových fliaš, ktoré pri vetre buchocú o kovové tyčky, na ktorých sú nastoknuté - naše krty sú asi hluché:confused::confused::confused:...
To teda musí u Vás v záhrade vyzerať... ;):D:(
Ale neber to v zlom... Tiež sme mali kedysi tú česť s krtkom. Tohto roku mali/majú susedia o starosť postarané. Majú rožný dom. Iný sused si kládol kobercový trávnik a zvyšok /nejakých 9 m2/ im ponúkol. Tak si ho pekne položili práve do rohu pozemku ku vchodu, nech všetci okoloidúci ľudia vidia... A aj vidia - na tej malej ploche 35 /slovom tridsaťpäť/ krtincov - sused ich počítal... :eek::eek::eek:
Keby sa presťahoval vraj hocikde inde do záhrady, "zmierili" by sa s tým, ale práve na tom "najreprezentatívnejšom" kúsku trávnika... ;) Krtko možno chce ísť ďalej, no z toho kúta sa nevie dostať - všade betónové múry, stĺpy v zemi, pod cestou infraštruktúra - tak sa tam len motá a motá...
My sme mali tiež návštevu - ale zostali po ňom len dva také polkopčeky...
Presne na hranici pozemku, kde si iný sused robil plot - osadil stĺpiky, naspodok zasunul tie betónové platne a natiahol pletivo. A presne pri tej platni tie polkopčeky sú... Muž hovorí, že si krtko asi narazil hlavu, skúsil to ešte raz a potom išiel radšej ďalej... :D:D:D
palimt
21.10.10,07:11
Nemáš foto? Alebo link na internete? Neviem si to predstaviť - vyzerá to ako pasca na myši? My sme dávali aj takéto,
ale nechytili sa, obišli ich, alebo čo:rolleyes:. A som už riadne napálená, mierumilovnú ekologickú fázu mám už za sebou (odchyt a púšťanie v lese - to sme fakt robili:o), teraz už žiadam ich hlavu:mad:.

tuto mam doma tiez.ale nefungovala.tato je uplne nieco ine.na internete som nenasiel nic.priatelka to kupuje v nejakom obchode.stoji to okolo 10eur.doma to odfotim a poslem foto
palimt
22.10.10,07:42
takze tu je ten obrazok
lavanda
22.10.10,19:24
takze tu je ten obrazok

Fúha, vôbec mi nefunguje predstavivosť, čo s tým robiť:o:o:o. Ale pozriem sa v obchode, dnes som prišla na chalupu a tam ďalšie krtince v trávniku! Ďakujem za informáciu a prajem život bez krtov:).
deerslayer
01.03.11,18:28
Prašivý sviniar...ani vo februári nespí...
Milas265
01.03.11,18:45
Čo má diamantové drapáky? Veď u nás je ešte zamrznuté ...Odkedy hnojím
priemyselnými hnojivami,tak odišiel k susedovi :D
To Oliwa:
Správne má byť:
Prekrásny je život krtka,
cez deň spí.....atak ďalej...
kamoska1
01.03.11,20:15
My sme nemali v zahrade takych 14 rokov krta.Ale na jeseň sa k nám nasťahoval,ale ten stihol za zimu narobiť galibu.Veľmi sa mu tam musí páčiť,prešiel mi aj cez skleník,ktorý ma zaklady.Asi tam máme moc červíkov,tak sa má čím živiť sviniar jeden.:mee:
BXLmiami
02.03.11,06:16
Prašivý sviniar...ani vo februári nespí...
Podobne to vyzerá u nás,akurát s tým rozdielom,že mňa to nerozčuľuje.Nech si vrta,čo už.
Oliwa
02.03.11,11:03
Podobne to vyzerá u nás,akurát s tým rozdielom,že mňa to nerozčuľuje.Nech si vrta,čo už.
Krtince na trávniku sú - príroda... :)
Krtince v úžitkovej záhrade sú - škoda... :(
Si predstav, že všeličo zaseješ a zasadíš /čo dnes tiež nie je zadarmo/,
a do ráno to je všetko "vyorané"... :mad:
Ten susedov vlaňajší krtko prešiel k nám - doteraz mi nevadil, ale ak sa neodsťahuje dobrovoľne, tiež asi prestanem byť pacifista....:rolleyes:
jurkomts
02.03.11,12:36
Ja si krtka na záhrade moc nevšímam, ale keď mi cca. 2 roky do zadu rozril vychádzajúcu mrkvu a petržlen, dosť ma vytočil. Odporúčam takú humánnu pascu, je to obačajná 20 cm dlhá plastová rúrka, na koncoch sú osadené klapky ktoré krtka do vnútra pustia, ale von už nie. Rúrku vložíte do jeho chodbičky (vodorovne) a on do nej v pohode vleze. Kontrolovať ju treba aspoň dvakrát denné, on si tie svoje chodby čistí a pritom môže zahrnúť aj pascu. ak sa chytí, najdete ho tam ako funí a je celý spotený. Ja som takto chytil dva kusy, a jedného na pascu ako v príspevku vyššie. Tých prvých dvoch som pustil na pole (200 m od záhrady)a ten tretí dostal smrtelnú masáž (od pasce). rúrková pasca stojí cca. 3 €, videl so ju aj v Hornbachu.
Ja mám presne túto http://www.trebor.sk/Default.aspx?CatID=13&productid=4130
Valcake
02.03.11,13:27
http://image069.mylivepage.com/chunk69/1145701/3310/Krtek.jpg

...no veď,:rolleyes: keby likvidoval len tam kde ja si myslím:---neviem čím to je, ale nikdy sme nemali, až toho roku som si všimla... Ako to bude vyzerať v lete????
Oliwa
02.03.11,13:30
Minule bol u nás známy a rozprával svoj príbeh s krtkom. Keď vlani zasial nový trávnik cca 10 m2 a po vzídení mu ho krtko skrz-naskrz rozryl, pričom ostatnú záhradu si ani nevšimol :D, došla mu trpezlivosť... :mad:

Po vyskúšaní všetkých "osvedčených" receptov krtko odolával. Až raz... Kdesi vraj počul, že krtko vylieza každú nepárnu hodinu. :eek: Keďže je stolár a dielňu má doma, jedného dňa náhodou zbadal z okna, ako sa rovno pred ním nadvihuje krtinec. Pozrel na hodiny a bolo 13.00! :eek:Kým vybehol po nejaké náradie, krtko samozrejme zmizol. O 15.00 :D sa situácia zopakovala - ale tentoraz neúspešne pre krtka. Kamarát-stolár vybehol aj s pripraveným rýľom či motykou a milého krta inzultoval... :mad:

Keby som to nepočula na vlastné uši, neuverím. Tak Vám to dávam do pozornosti, skúste a ak to fakt funguje, budem to musieť vyskúšať aj ja!
Lebo tie Himaláje, čo nám od jesene pribudli v záhrade, sa mi vôbec nepáčia...
Len neviem, ako to vyriešiť - keď o takom čase som v práci... žeby som presedlala na prácu doma? :):):) Lebo dovolenku kvôli krtkovi si teda brať nemienim!
kamoska1
02.03.11,17:20
jurkomts:
Hneď tú pascu čo si zverejnil,začnem zháňať.Rozhodím siete v BA a v Hornbachu mi ju musia kúpiť.
rrtrash
07.03.11,09:07
RE: #17
len nie chemiu, to je najhorsie riesenie
pomoze toto - sklenene flase zakopat do 2/3 do zeme hrdlom nahor, do hrdla flase fuka vietor a huci, cim plasi krtkov
rrtrash
07.03.11,09:15
Čo má diamantové drapáky? Veď u nás je ešte zamrznuté ...Odkedy hnojím
priemyselnými hnojivami,tak odišiel k susedovi :D

odkedy hnojis priemyselnymi hnojivami, aj tvoje zdravie pozvolna odchadza k susedovi :confused:, zatial nic neboli ale zbiera sa po troche
arizona
07.03.11,10:43
RE: #17
len nie chemiu, to je najhorsie riesenie
pomoze toto - sklenene flase zakopat do 2/3 do zeme hrdlom nahor, do hrdla flase fuka vietor a huci, cim plasi krtkov
...nepomaha :mee::rolleyes:
Mala som snad 20 flasiek po zahrade, krtince si urobili aj tak :D
Katy a R
07.03.11,19:03
...nepomaha :mee::rolleyes:
Mala som snad 20 flasiek po zahrade, krtince si urobili aj tak :D

.. môj muž tiež vlani "aranžoval" fľaše ... a houby pomohlo:D:D
Musím mu povedať o tých nepárnych hodinách ... Len aby potom celé dni nestriehol .. ako kocúr na myš :D:D

Zdá sa mi, že pomáha taká tmavočervená-bordová rastlinka (určite poznáte) - možno ich odpudzuje, ale veľmi rýcho sa rozrastá :mee::mad: takže tiež to nie je ktoviečo..;)
arizona
07.03.11,19:11
Ani ta zelina nepomaha, skusala som asi 3 roky po sebe .-(((
Valcake
07.03.11,23:30
http://www.kutil.sk/resize/domain/kutil/files/krtkoplas.jpg?w=640&h=480[SIZE=2]
Je to možno neuveriteľné, ale mne tento odpudzovač krásne fungoval dovtedy, pokiaľ si suseda nekúpila tri. Potom sa krty zbláznili a všetky utekali ozlomkrky všade, kde to pískalo menej...
slnečná kvetina
08.03.11,07:38
Minule bol u nás známy a rozprával svoj príbeh s krtkom. Keď vlani zasial nový trávnik cca 10 m2 a po vzídení mu ho krtko skrz-naskrz rozryl, pričom ostatnú záhradu si ani nevšimol :D, došla mu trpezlivosť... :mad:

Po vyskúšaní všetkých "osvedčených" receptov krtko odolával. Až raz... Kdesi vraj počul, že krtko vylieza každú nepárnu hodinu. :eek: Keďže je stolár a dielňu má doma, jedného dňa náhodou zbadal z okna, ako sa rovno pred ním nadvihuje krtinec. Pozrel na hodiny a bolo 13.00! :eek:Kým vybehol po nejaké náradie, krtko samozrejme zmizol. O 15.00 :D sa situácia zopakovala - ale tentoraz neúspešne pre krtka. Kamarát-stolár vybehol aj s pripraveným rýľom či motykou a milého krta inzultoval... :mad:

Keby som to nepočula na vlastné uši, neuverím. Tak Vám to dávam do pozornosti, skúste a ak to fakt funguje, budem to musieť vyskúšať aj ja!
Lebo tie Himaláje, čo nám od jesene pribudli v záhrade, sa mi vôbec nepáčia...
Len neviem, ako to vyriešiť - keď o takom čase som v práci... žeby som presedlala na prácu doma? :):):) Lebo dovolenku kvôli krtkovi si teda brať nemienim!
Tento mesiac budú posúvať čas, to bude potom " p r ú s e r "
Oliwa
08.03.11,07:57
http://www.kutil.sk/resize/domain/kutil/files/krtkoplas.jpg?w=640&h=480[SIZE=2]
Je to možno neuveriteľné, ale mne tento odpudzovač krásne fungoval dovtedy, pokiaľ si suseda nekúpila tri. Potom sa krty zbláznili a všetky utekali ozlomkrky všade, kde to pískalo menej...
Kúp si ešte 3 aby si si vylepšila skóre so susedou 4:3 - a čakaj, čo na to krtkovci... :):):)
Oliwa
08.03.11,08:01
Tento mesiac budú posúvať čas, to bude potom " p r ú s e r "
Po slovensky "prieser"... :D:D:D
Tak v tom prípade by bolo treba pre istotu striehnuť asi každú hodinu...:---:---:---
Ale kto už si môže dovoliť taký luxus - iba ak nejaký dôchodca...:rolleyes:
Milas265
10.03.11,14:20
odkedy hnojis priemyselnymi hnojivami, aj tvoje zdravie pozvolna odchadza k susedovi :confused:, zatial nic neboli ale zbiera sa po troche

Šak...zdravý by som nechcel zomrieť...:D A vy s kým bankujete???pardon
s čím hnojíte?? Ja nemám kravku,čo by mi nakakala organické,tak musím minerálne,iné ani nekúpite a keď tak to nakakané v granulách je drahé a
aj tak tam určite pridávajú minerálne...aj výrobky,čo sa hrdia nápisom BIO
je určite útok na vrecká ...kto by im veril? Ja nie...:D
legolas
11.03.11,06:22
..jeden môj známy strieľa krtkov pištoľou, počká si nad krtincom a keď sa zemina dvíha tak tam strelí.., a darí sa mu to...
beba13
11.03.11,09:41
aj u nás jeden chytrák tak striela krtkov,ale má nato čas,..... takže asi aj já budem musieť kúpiť pištol:D
BXLmiami
11.03.11,09:47
Myslím,že krtko je zákonom chránený,nie?
legolas
11.03.11,10:09
Myslím,že krtko je zákonom chránený,nie?

Podľa vyhlášky Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky

z 9. januára 2003, ktorou sa vykonáva zákon č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny, krtko nie je chránené zviera pod hrozbou pokuty. Pokiaľ Vám škodí na majetku, alebo ohrozuje vaše zdravie (v prípade vytknutia členku vo Vašej záhrade alebo trávniku) môžete ho zlikvidovať a zabitie nie je žiadny priestupok.

Len jeho plošné a hromadné zabíjanie, ktoré by mohlo viesť k jeho existencii je zakázané.
Oliwa
11.03.11,14:20
..jeden môj známy strieľa krtkov pištoľou, počká si nad krtincom a keď sa zemina dvíha tak tam strelí.., a darí sa mu to...
Darí sa mu - čo? Trafiť krtinec alebo krtka? :D
No kvôli krtkovi si zbrojný pas robiť nebudem :) ... a ani do basy nepôjdem kvôli držaniu zbrane na čierno...
Ale takto likvidovať krtkov sa mi nepáči... aj keď sa to môže na prvý pohľad javiť ako veľmi praktické - netreba mu chudákovi kopať hrob...:mee:
To mi skôr pripomína mafiánske praktiky... :cool: Nie je ten Tvoj známy nejaký boss?! :eek:
Gapo
11.03.11,16:25
Nie som si istý či ho trafí, pretože zem sa hýbať môže, ale stačí 1cm vedľa a lapaj zdrhne.
Kým som mal búchačku, tiež som to skúsil raz, nebol som úspešný.
legolas
12.03.11,07:08
Nie som si istý či ho trafí, pretože zem sa hýbať môže, ale stačí 1cm vedľa a lapaj zdrhne.
Kým som mal búchačku, tiež som to skúsil raz, nebol som úspešný.

..no vidíš? asi preto ju už nemáš, lebo nevieš triafať..:):)
Gapo
12.03.11,08:49
Hahaha dobrééé, aj keď viem z ktorej strany ten lump tlačí tú zem, nevidíš ho a tak netrafíš a strelivo je dosť nákladné. (9mm), no a aby náhodou neprišlo aj podobnému ako v DNV, je lepšie ju nemať, lebo jeden nikdy nevííííí..;):D
accpro
12.03.11,09:35
Ak to tu uz niekto predomnou pisal, tak sa ospravedlnujem za duplicitu. Uz niekolko rokov riesim problem pomocou pasce, ktoru som si toho casu objednal z UK a druhu sadu z USA. Su to vlastne klieste, ktore sa "natiahnu", vlozia sa do chodbicky krtka a ten by sa mal pri dalsom prechode chytit do pasce. Vlozenim pasce napr. travnik neposkodzujete, lebo sa vklada do krtinca. Skuste google a moletrap.
Hrdzoska
17.03.11,14:32
Ja mám túto pascu, ale krtko mi tam vždy natlačí zem a tým pádom pasca cvakne ale je plná zeme takže krtka som ešte nechytila.
accpro
18.03.11,14:17
Ja mám túto pascu, ale krtko mi tam vždy natlačí zem a tým pádom pasca cvakne ale je plná zeme takže krtka som ešte nechytila.
Pred pacsou a za nou treba nechat volny priestor, kam sa dostane zem, ktoru tlaci pred sebou, prehrabe sa cez nu a mal by sa do pasce chytit. U mna to doteraz fungovalo.
Hrdzoska
19.03.11,13:12
ďakujem, vyskúšam
kamoska1
20.03.11,17:29
ďakujem, vyskúšam

Pozri si toto video,budeš vedieť o vkladaní pasce viac.

http://www.youtube.com/watch?v=ceCnAlhXJTU
jimi46
13.04.11,14:41
Zdravím, ozaj zaujímavé, každý má iné skúsenosti so solárnym odpudzovačom. Ja nedám na to dopustiť. Okolo nás káždý má krtkov, len my nie. / Teda tento rok, ale dúfam, že takto to bude aj budúci/ No neviem, či na zimu ho mám vybrať zo zeme a vypnúť, alebo má zostať v zemi ? :confused:
Ahoj,mam takisto problem s krtkom,chystam sa zalozit novy travnik,len neviem ci mam verit tomu solarnemu odpudzovacu.Mozem vediet konkretny typ toho odpudzovaca?Je ich na nete vela typov tak neviem do ktoreho investovat.Dakujem
Oliwa
18.04.11,08:47
Tak vážení, sezóna začala... :mad:
Otvorím dnes okno, rozhliadnem sa po záhrade, že aký pekný deň, keď mi vtom pohľad zablúdil k susedom... na hustom kobercovom trávniku sa motalo čosi tmavé... najskôr som si myslela, že nejaké vtáča hľadá dážďovku, potom je že to asi myš, ale keď som zostrila zrak - čumela som ako puk... Nikde žiadny kopček, a na trávniku krtko... evidentne mal problém s orientáciou a chcel sa dostať do podzemia, ale s tým hustým trávnikom mal problém. Dokonca stratil rovnováhu a prevalil sa nabok, tak som podľa nôh zbadala, že je to ozaj krtko... Chcela som zalarmovať susedu alebo aspoň ich psa /majú štyroch, ale len takých okrasných - spálňových a v oblečku, len jeden bol normálny a vonku, ale už aj ten pri tých troch zlenivel :)/, ale v tom som počula výkriky: Mamí, mamí, mamí... to vyše 30-ročná suseda zúfalo volala na svoju mamu, aby jej utekala na pomoc... Krtko sa zrejme pokúšal cez terasu, ktorá je na úrovni trávnika, dostať do kuchyne... tak preto toľko kriku. Skončil v krhle. In memoriam... :(

Ale nebolo ešte všetkým krtkom koniec. Spravila som si kávu a išla spokojná k počítaču dúfajúc, že škodca, ktorý vlani stihol rozryť štyri záhrady /našu nevynímajúc a nehľadiac na odpudzovače všetkého druhu/, je kaput. Otvorím strešné okno, idem sa pokochať pohľadom z vtáčej perspektívy, keď v tom v našej!!!:eek: záhrade zbadám, ako sa čosi hýbe... Na prvý pohľad to zhora vyzeralo na nejaké vtáča, čo si zvykne v prachu zeme čistiť perie... Ale keď to začalo liezť, neverila som vlastným očiam... Krtko sa pokúšal podhrabať pod betónový plot k susedovi, ktorý má polovicu záhrady vysypanú štrkom - na parkovanie pre autá... Zbehla som dolu /v rámci možností, ak sa to tak dá nazvať/, čo mi sily stačili a utekala na miesto činu. Neviem, akou rýchlosťou si robí krtko diery, ale že tam predchvíľou bol, o tom svedčila trasa jeho pohybu /žiadny kopček neexistoval/ a diera, ktorú sa snažil zamaskovať. Tak som mu tam chtiac-nechtiac naliala 3 krhle vody /viac sa "nezmestilo"/. A čo ma prekvapilo, bol ten pach, čo bolo na mieste činu cítiť - ako po myši... neviem síce, ako páchne myš, ale to bolo prvé, čo mi napadlo...

Takže vážení, buďte v strehu... Ja mám tieto zážitky len "vďaka" tomu, že som momentálne na PN, inak by som bola v práci a nič netušila... Ale poviem Vám, už sa dnes normálne bojím otvoriť ďalšie okno... :D:D:D
hubatá
18.04.11,08:58
Už aj krtkovia sa zmyšili ...... koniec sveta !
BXLmiami
18.04.11,09:18
Ja som sa tiež cez weekend s krtkom preťahovala.Rozryl pôdu tak som tam zasadila cesnak a o pol hodinu prídem a zase kopček aj s cesnakom:)
Mne ale krtko šetrí peniaze,tá jeho perfektne rozryľovaná zemina je lepšia ako pôda z obchodu.Takže krtince ruším vždy vtedy,ked niečo sadím.:)
Oliwa
18.04.11,09:27
Jasnačka, keby začal rýľovať na jeseň, je to O.K. Ale nie na jar, alebo v lete, keď je všetko posadené a on to začne nadvihovať... :mad:
A už vôbec nechápem, načo robí tie krtince :rolleyes: - načo lezie von, veď aj tak nič nevidí, však pod zemou nech si robí, čo chce - ale aspoň tak pol metra pod povrchom...
Alebo keby sa zdržiaval na poliach - tam má väčšie "pole pôsobnosti" a nie lezie do upravených záhrad či trávnikov... :mad:
Som síce svojou podstatou pacifista, ale odtál-potál... :D
Oliwa
18.04.11,09:48
http://youtu.be/VujkPFdGgxQ

Mne sa páči ten komentár... :) že môj zlatý, si skončil v tejto záhrade... môžeš sa hanbiť - a tuším sa ten krtko aj hanbí - však si schováva ňufák v tej krabici... :D
miklosh
15.08.11,07:41
miso.kapitalista
18.08.11,20:11
práve som chcel napísať aby ste nazačali s radami typu čakanie v noci pri krtinci s lopatou, vytapaním. sklenené fľaše a pod. kofotiny,..ludia spamatajte sa,.. je to užitočný tvor, ale chápem, ak ho nechcete mať na zahrade tak si kupte za smiešné peniaze tie ultrazvukové či vybračné prístroje, lebo krtko nemá rad hluk,..alebo stačí cely tyžden kosiť,. alebo dať na noc popašný prístroj do krtinca, takú sirénku, alebo mačku si požičajte, šťena,. alebo siete proti krtkom,..- su drahe tak iba po obvode ich dajte,...a to su rady jednoduché a ekologické hlavne!!! je to užitočný tvor tak sa nespravajte ako dementi a nevypalujte, nevyplavujte,. nedavajte sklenené fľase, otravy a neviem čoho ste chopní ešte
KEJKA
21.08.11,17:00
no ja teraz bojujem s krtkom, bo mi vyhrabáva krtince po celej záhrade. Popri susedom plote, a najnovšie mám krtince aj na plánovanej spevnenej ploche, ktorú sme zasyali drveným kameňom.
Takže odkryjem dieru ale vkladám fľaše hrdlom dnu-tak sa mi to osvedťilo.
Akurat že on si potvora robí nové chodníčky.......
KEJKA
22.08.11,18:26
a dalsie krtince...... plus sa skoro schoval do jedneho pohara, tak som nové poháre dala predsa len dnom dole.
miroslava.keckesova
04.06.12,20:59
tu flasu krtko hravo vyhtlaci so zeminou, ktoru cisti z chodbiciek, asi 5 krat to uz urobil chalanisko