Danka Cherry Lietavová
30.12.14,14:26
Neviem či už tu padla taká otázka a je tu toho veľa takže sa spýtam. Mala som priateľa, dnes už ex, s ktorým som žila takmer 6 rokov. Kúpil auto ktoré je však písané na mňa, logicky bolo na mňa aj PZP. Avšak, keď som sa s ním rozišla, lebo bol obyčajný o*ebávačný parchant, auto si zobral a viac som o ňom nepočula. Keďže ho poznám, bála som sa, že niečo na aute vyvedie a tak som to riešila na polícii. Od nich na základe vypočutia, mi prišlo rozhodnutie, že vozidlo patrí bývalému. S čím som ja súhlasila, veď ho kúpil. Ale podmienka bola, že auto musí odhlásiť a prihlásiť na seba alebo nového majiteľa (auto bez môjho vedomia a súhlasu medzitým predal, načo samozrejme kúpno-predajná zmluva nieje). Prišiel teda s tým, že ideme auto prehlásiť. Tu nastal problém, totižto on nezaplatil PZP a tým pádom, bolo možné auto prehlásiť až po zaplatení a následnom zrušení PZP na mojom mene. Sľúbil, že to vyplatí a o týždeň príde na prehlásenie vozidla. Samozrejme, neprišiel. Nemám žiadny doklad od vozidla, ani poistky. Nemám vôbec nič. Všetko si pobral. Keďže si chcem kupovať už vlastné auto, išla som pre istotu do poisťovne, či je to vyplatené, aby nenastali problémy, keď si budem chcieť prihlásiť už svoje auto. Milá pani pracovníčka, mi oznámila, že nič nebolo zaplatené, dokonca ani prvá platba ( čo mi tvrdil, že to zaplatil), zmluva je zrušená, ale nedoplatok tam samozrejme je. Auto ani netuším kde sa nachádza, a či vôbec ešte existuje, kedže zmluvu na PZP zrušili auto nemá PZP, čiže ak sa niečo stane, všetko ide na mňa. Som už z toho chlapa zúfala, kade chodí robí mi problémy. Dokonca už mi prišli raz aj papiere, že mám za neho zaplatiť pôžičku, že ma uviedol v zmluve (to sa rýchlo vyriešilo našťastie), robí si čo chce, zneužíva moje meno a údaje bez súhlasu. Pani mi nevedela pomôcť, ako to vyriešiť. Že ho mám len nejako prinútiť aby to zaplatil, ale on sa mi vyhýba, telefón neberie a tvári sa že neexistuje, polícii sa tiež úspešne vyhýba a keď aj.. tak prisľúbi hory doly aby ho pustili a ide preč a takto dokola. Poradí mi niekto prosím, ako to vyriešiť? Nezaplatenú sumu som radšej ani nechcela vedieť, na políciu pôjdem, znovu... len chcem vedieť čo mám uviesť do trestného oznámenia, myslím predmet, lebo krádež vozidla to podľa polície nieje. Poradí mi niekto prosím?
Mila123
30.12.14,13:33
aké máš doklady, že on je majiteľom auta?
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,13:39
Žiadne, rozhodla tak polícia na základe výsluchu mňa a jeho, povedal že auto zaplatil, ja som to potvrdila. Nato mi prišlo rozhodnutie od nich, že trestné stíhanie bolo ukončené, pretože majiteľom auta je on.
Tweety
30.12.14,13:50
A na koho chceš podať TO a za čo? Veď píšeš, že MV je jeho, teda nič neodzudzil, zobral si len svoj majetok. Ak je PZP na Teba, zaplať ho a peniaze vymáhaj potom v súdnom konaní.
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,14:17
Práve o to tu ide, či sa mi oplatí ísť na políciu alebo ako vlastne postupovať. A čo na súdom konaní spravím? PZP je na mňa, ja to zaplatím. Bodka. Ich nebude zaujímať, že on si zobral auto, papiere od poistky. A keby som sa o to nezaujímala, tak ešte XY rokov mi nič nepríde, až potom keď sa tam nazbiera suma ktorá by stála za vymáhanie., prípadne pri uzatváraní novej PZP. Jedná sa mi o to, že keď aj pôjdem s tým na súd, tak za 1.) bude trvať mesiace kým sa dostaví na súd, ak vôbec. za 2.) pochybujem, že vyhrám. Jedine že by malo nejaký vplyv to, že majiteľ vozidla je on.Ja to chcem len riešiť, lebo auto nepoistil ani nič, kľudne ma môže zato naháňať OÚ s pokutou. To je na tom to najzaujímavejšie, podľa všetkých a všetkého je vozidlo jeho. Ale keď dakoho zabije, alebo sa niečo stane, zavrú mňa.
Tweety
30.12.14,14:20
prečo by ťa mali zatvárať?, MV je jeho, ak spôsobí škodu, bude niesť zodpovednosť, ty zaplať akurát dlh na poistnom, ktoré je na tvoje meno
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,14:25
Tak mi to vysvetlila aj pani v poisťovni, že ak niečo, tak naháňať budú mňa a keď vozidlo nemá PZP môžu mi dať aj pokutu z Obvodného úradu. No dobre, keď to zaplatím, ako to potom mám vymáhať cez súd? Mám na mysli skutkovú podstatu.
misoft
30.12.14,15:48
Nuž v tom prípade podaj na ex- TO pre neoprávnený majetkový prospech - on užíval, predal, ale PZP neplatil.
draik
30.12.14,15:49
Keďže ste boli zapísaná ako držiteľka vozidla, máte povinnosť mať dohodnuté PZP a zaň aj platiť.
misoft
30.12.14,16:10
A keď sa dlh vyrovná, zrušiť PZP (i keď teraz je už neskoro, pretože vozidlo má iný majiteľ, možno i iné čísla). Ale zrušením PZP už potom bude vozidlo prepísané na iného a pre teba to zhasne.
bubkoch
30.12.14,17:02
misoft ty tu opat perliš ... co prispevok to nezmysel :-D
to ako si myslel ze zrusenim PZP bude auto uz prepisane na ineho ?
boze moj, aspon si nastuduj zakladne postupy ...
auto nemoze byt prihlasene na ineho, ked ho predtym drzitel neodhlasil ...
a zrusenie PZP jej vobec nepomoze, pretoze ako drzitel ma stale povinnost uzavriet nove PZP ONA ... ak ho neuzavrie a auto je bez PZP, tak ONA ma velky pruser
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,18:19
no.. konečne niekto správne pochopil v čom spočíva môj problém. Ja nemám ako uzavrieť novú PZP, lebo: nemám auto, nemám papiere, nemám nič. Auta sa on dávno zbavil, neprehlásilm vykašľal sa. A teraz neviem čo s tým. Ja to platiť nechcem a nebudem, už dosť peňazí mi odplávalo len tak, lebo som MUSELA za neho platiť. A keď to už aj zaplatím, neviem ako peniaze dostanem nazad od neho.
bubkoch
30.12.14,18:27
danka: asi jedine normalne riesenie pre teba je:
ist na policiu, nahlasit STRATU velkeho TP a nechat si vystavit novy velky TP.
nasledne mozes auto odhlasit na byvaleho priatela (=majitela) ... a problem s prihlasenim auta a uzavretim PZP na neho je na jeho strane
dnom odhlasenia uz nebudes mat s autom nic spolocne
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,18:41
odhlásiť sa to nedá, práve pre toto, že to nieje zaplatené tá poistka, aj na polícii dostal podmienku, že auto musí prehlásiť na terajšieho majiteľa, ON mi vzal papiere s tým, že on to zaplatí a auto sa prehlási, nestalo sa tak. Podľa mňa, jediné čo mi ostáva, je zobrať rozhodnutie o TO a ísť na políciu zistiť čo s tým ďalej. Predsa nejaký zákon na to musí byť, ja to už nemám z čoho zaplatiť, som kvôli nemu na mizine.OKrem toho, nový TP znamená, uzavrieť novú PZP, čiže ďalšia platba za ďalšiu poistku, za auto ktoré možno už ani neexistuje. Pani v poisťovni mi povedala, že auto je nepojazdné.
bubkoch
30.12.14,18:48
urob co som napisal a nespekuluj lebo spekulujes nezmysly ...

odhlasit sa to neda nie pre dlzne poistne ale preto ze nemas velky TP
policiu pri odhlaseni vobec nezaujima ci mas alebo nemas dlzne poistne, a tiez novy TP vobec neznamena ze musis uzavriet novu PZP ...

uvedom si ze aj teraz, v case kedy nemas v ruke velky TP, porusujes zakon tym ze nemas uzavrete PZP na auto ktoreho si drzitelom ... cize cim skor si vybavis novy TP, tym skor auto odhlasis a tym kratsia bude tvoja doba bez PZP ...

a nakoniec, ked "Podľa mňa, jediné čo mi ostáva, je zobrať rozhodnutie o TO a ísť na políciu zistiť čo s tým ďalej.", naco nas tu potom obtazujes svojim problemom, ked nie si schopna ani ochotna pocuvat a chapat rady ktore tu odzneli ?
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,18:58
Schopná aj ochotná som, ale zatiaľ nič rozumné tu nepadlo, až teraz. Viem že dlžné poistné nebráni prehláseniu, avšak vtedy bránilo: chceli sme auto prehlásiť, na to bolo treba zrušiť PZP, tá sa dala zrušiť až potom, keď sa vyplatí pohľadávka. V poisťovni by sa to dalo vybaviť na prepis tak, že sa dá vybaviť jednodňová PZP. No, koniec koncov.. ja porušujem zákon? Nieje to trochu smiešne, že majiteľom je on, ale zákon porušujem ja? No, ale zaujíma ma, že keď teda budem postupovať takto, čo bude nasledovať keď auto odhlásim?
misoft
30.12.14,19:00
Už asi nič. Bude to problém niekoho iného a nie tvoj....
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,19:06
Ok, tým pádom sa aspoň zbavím auta. A ako sa zbavím dlžnej poistky? Keby som to aj zaplatila, ako dosiahnem aby mi ich vrátil on? On si vezme auto, užíva a platím ja? To nejde.
misoft
30.12.14,19:08
Dlh zaplatíš, potom budeš súdne vymáhať.
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,19:16
Dá sa to? Na základe čoho ?
bubkoch
30.12.14,19:20
dlzne poistne zaplatis, je to tvoj dlh, nemas preco ho od kohokolvek vymahat
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,19:24
Zo zákona by to nešlo.Bezdôvodne sa obohatiť znamená plniť za toho čo podľa práva mal plniť sám.
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,19:25
Mám platiť za niečo čo nemám?
bubkoch
30.12.14,19:30
ano, mas ...
uz tu odznelo viackrat, TY si drzitelom, TY mas v zmysle zakona POVINNOST uzavriet a platit PZP ...
a to bez ohladu na to ci autom jazdis alebo nie ...
takze je to TVOJ dlh, nie priatelov ... TY ho mas povinnost zaplatit a nemas ziaden zakonny dovod ho od nikoho vymahat
Žabinka
30.12.14,19:37
píšeš že poistná zmluva je zrušená pre neplatenie.. čiže je tam len nejaký nedoplatok za určité zvyšné obdobie, to nebude tragédia.. urob čo ti poradil bubkoch.. nájdi si najlacnejšiu poisťovňu, uzavri nové PZP so štvrťročným platením.. choď na dopravný inšpektorát, vyplníš čestné prehlásenie o strate plus malú žiadosť o vystavenie nového OEV plus súčasne auto odhlásiš na bývalého (musíš vedieť kompletné údaje plus RČ) , zaplatíš príslušný poplatok.. a pošleš mu odhlásené OEV.. nezabudni si urobiť kópiu na zrušenie novej poistky.. ale toto všetko platí len ak si stále držiteľ ty.. lebo cez známosti to mohol prepísať už dávno.. takže si to zisti na dopravnom inšpektoráte podľa VIN alebo ŠPZ..
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,19:52
Ja tomu rozumiem. Nechcem tu hrať ranenú srnku. Jedná sa mi o tú nespravodlivosť, že on je majiteľ, on si robí čo chce a platiť musím ja. Bránite ho, že on chudiatko nič neurobil, len si zobral čo bolo jeho, v poriadku. Tak keď je auto jeho, tak si mal aj poistku zaplatiť, či je na moje meno alebo nie, v evidencii je na mňa, ale majiteľom je aj tak on, ako je potom možné že keď je aj poistka na mňa, nedá sa aj poistka určiť jemu, o to mi tu celý čas ide. Nemusí mi tu nik hovoriť, že som bola hlúpa a keď mal dlhy miesto pomoci, som sa mala radšej na to vykašľať. Plakať je už neskoro, miesto toho hľadám riešenie. Jedná sa mi o to, že on si zmizne aj s autom, ale behať po úradoch, poisťovniach, vyrovnávať dlhy musím ja, miesto toho že keď už sa búcha po hrudi že je to jeho, tak si to mal zobrať aj s dlhmi.
bubkoch
30.12.14,19:59
ano mas pravdu. co chces este pocut ?? to vsetko co si napisala uz opakujes aspon 5-ty krat ...
porada nie je na to aby sme si tu vsetci s tebou poplakali a polutovali ta ...
rady a vysvetlenie si dostala, zariad sa ako chces ...
Žabinka
30.12.14,19:59
ak to chceš vyriešiť v tvoj prospech, tak budeš po tých úradoch musieť behať ty a nečakať kým tak urobí on.. je to len a len pre tvoje dobro.. a popri tom si môžeš naňho ponadávať..
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,20:10
To áno, tragédia to nieje, zrejme ani veľká suma, lebo našťastie mi ešte nenavýšili o nejaké úroky a pod. (ešte idem do poisťovne kvôli celkovej sume), v posiťovn mi ochotne povedala, že keby som to chcela odhlásiť, dá sa vybaviť jednodňová poistka, ktorá sa následne dá zrušiť. Skúsim si overiť ešte, čo ako, VIN mám z rozhodnutia z PO, lebo inak nemám vôbec žiadne papiere. Takže aspoň to.. no a čo sa týka dlhu na PZP, nemám teda žiadnu nádej aby sa mi vrátili peniaze? Mám sa teda zmieriť s tým že ma využil a musím platiť.
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,20:14
ver mi, že niesom človek, ktorý v živote niekomu praje niečo zlé.. ale jeho posielam denne do horúcich pekiel. A zároveň si búcham hlavu, prečo mi ju nik nerozbil keď som sa s ním dala dokopy. Okrem iného, nečakám na nič, keby áno.. dnes by som mala už minimálne 3 exekúcie na krku a súdy, a žila by som zrejme na ulici.. len o tej PZP som sa dozvedela náhodne, že ma napadlo sa ísť spýtať.
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,20:20
bubkoch.. ako povieš, kľudne mi nalož, ja znesiem, zrejme si potrebuješ tiež pocvičiť ego. Chcela som vedieť či nieje viac možností, Žabinka to vedela napísať normálne, ak ťa nebavili moje komentáre, mal si sa na to vykašľať, tiež mi opakuješ 5-ty krát o čom je porada a neriešila som to.
bubkoch
30.12.14,20:45
si tu nova, preto to chapem a nebudem tvoje nemiestne komentare komentovat ...
chcel som ti len naznacit, ze toto nie je pokec a ze opakovanim otazok a placom o nespravoidlivosti len zahlcujes odpovede balastom, v ktorom sa vecne odpovede stratia (na otazky sa zvykne odkazovat ked niekto zada podobnu alebo rovnaku)
Danka Cherry Lietavová
30.12.14,20:56
No dobre, vďaka za pomoc.. všetkým.
dmc
31.12.14,06:28
pokial bola poistna zmluva zrusena z dovodu nezaplatenia poistneho - pri opetovnom uzatvoreni poistnej zmluvy musi byt poistka uzavreta v tej istej poistovni kde bola zrusena z dvodu neplatenia. Hovadina - viem - ale to je realita.