janavrbovska
31.12.14,08:28
Prosím, poraďte, v ktorej poisťovni sa dá výhodne poistiť kovoobrábací stroj - fréza. Prípadne, ako si vybrať poisťovňu?
Konkrétne ide o CNC obrábacie centrum HAAS VF-2SS.
Vlado 0908/503 859
buchač
31.12.14,07:40
Prípadne, ako si vybrať poisťovňu?
Vidím, že telefón aj máš .. ;)
Takže nasledovný postup :
1. Otvoríš link http://www.poistovne.sk/10/zoznam-poistovni-poistovnesk.php
2. Klikneš na jednotlivé poisťovne
3. Nájdeš si kontakty
4. Vezmeš telefón a vytočíš príslušné číslo
5. Vznesieš svoju požiadavku a dostaneš odpoveď
6. Ďalšou možnosťou je zaslanie mailu

Osobný kontakt-návštevu pobočiek poisťovní radšej ani nespomínam, nakoľko si sem položil otázku a nedal si ani toľko námahy, že by si si príslušné info na nete vyhľadal ...
janavrbovska
31.12.14,12:26
O tom, že na Slovensku je x poisťovní, viem. Aj to, že každá má nejaké telefónne číslo. Čakám však, že sa na Porade nájde niekto, kto si už poisťoval podobný stroj a poradí konkrétnu poisťovňu, aby som nemusel pracne obvolávať všetky...
buchač
31.12.14,13:38
Dig šun more...

Ja mám času plno...sadnem si v pohodlí za stôl, budem obvolávať a aj poznámky robiť.
Mám paušál, takže v pohode...
Potom Ti šmarím do Wordu... celý elaborát bude mať spracovaný.
Ak by som vedel adresu, tak vytlačím na kriedový papier, nechám zaviazať do pevného obalu a pošlem Ti ...

Príloha v balíku ale bude aj faktúra...;)
janavrbovska
31.12.14,14:53
No super...už si vytiekol?...vidím, že sa na Silvestra skvele odbavuješ na chudákoch, čo potrebujú poradiť...
lubko6394
31.12.14,15:09
Nedá mi neopýtať sa proti čomu chceš ten stroj poistiť ? Ak Ti nepôjde mašina3 mesiace tak akú budeš mať stratu ? A ak Ti ju má nahradiť poisťovňa cena poistky bude exkluzívna a na ňu bude treba zarobiť tiež- zvýšiš sadzbu ? Nemám poistený ani 1 stroj a ani to neplánujem. Pád meteoritu a výbuch sopky nepredpokladám.
buchač
31.12.14,15:17
Ty si taký dilino, až hrôza.......asi Tebe mozog vytiekol,keď nerozmýšľaš.

Takže po poriadku.

Nemyslíš si, že niekto, kto má poistený stroj, tak sa mohli podmienky zmeniť ?
Každá poisťovňa si kladie tie svoje...a kladie aj otázky.
Nemyslíš si, že na otázky agenta si schopný odpovedať len Ty a nik iný ?
--------------------------------------------------

Takže...ja sa neodbavujem, ja sa skôr snažím dokopať jedinca ku rozmýšľaniu...
Odbavovanie v mojom prípade je zvyčajne ťažko stráviteľné...radšej nechci..
-------------------------------------------------

...a sorry......ak má niekto CNC frézu ?
Ten rozhodne nie je chudák...

...citujem :
"..aby som nemusel pracne obvolávať všetky.."


Takže záver je podľa mňa jednoznačný - Nebuď lenivý...!
janavrbovska
31.12.14,16:30
Spoločnosť,ktorej budeme stroj splácať 3 roky, nám do zmluvy dala nasledovnú podmienku: "Zariadenie musí byť poistené proti všetkým rizikám, a to minimálne na čiastku rovnajúcu sa kúpnej cene a musí menovať Predávajúceho ako oprávnenú osobu v príslušnej poistnej zmluve. Kupujúci poskytne Predávajúcemu a Distribútorovi kópie poistných zmlúv". Takže sami presne nevieme, čo všetko sa zvykne pri kúpe na splátky alebo leasingu poisťovať. Preto hľadáme niekoho, ktorý už má s tým skúsenosť.
lubko6394
31.12.14,16:55
Hmm. Ja som Haasa mal tuším poistené priamo v lízingovke, bola to ČSOB. Inak je tuším lízovaný stroj v majetku lízingovky až do splatenia. Takže bubáčiky ostanú im, takže poiska by mala byť najlacnejšia a asi najlepšie taká čo nezaistí pomaly nič. Ja by som jednal s lízingovkou nech si ten stroj poistia sami kde chcú a s ťažkým srdcom by som upravoval splátku o nejaké to Euro
lubko6394
31.12.14,17:05
Dve veci.
1. Vyjasnilo sa že nechce poisťovať on/ona, ale lízingovka.
2.Mať frézu na lízing môže mať aj chudák čo si založí aj strechu nad hlavou, bude makať od svitu do mrku aby stihol zarobiť na splátky. A voľno si dopraje v nedeľu doobeda aby sa na omši pomodlil aby bolo dosť roboty a najmä potrebuje mať to šťastie nedodávať niekomu napojenému trebárs na Váhostav. To nie je tlačiareň na bankovky ale len prostriedok ako mať aký-taký príjem.
marjankaj
31.12.14,17:16
No takýchto mám najradšej. Dajú nejakú otázku, potom skritizujú každého, kto sa snaží poradiť. A nakoniec uvedú úplne iné okolnosti, ktoré si my máme vyveštiť. To už hraničí s debilizmom. A takýchto exotov je tu celý kopec, akoby ich z neba zhadzovali lopatou.:eek:
lubko6394
01.01.15,15:34
Nebuď zlý. Ktosi len položil neúplnú otázku bez podrobností ( aj keď podstatných ). Aj ja som váhal či zareagovať, ale nakoniec som tak spravil a možno aj úspešne. Ale o tom je asi porada. Keby som všetko vedel nepotrebujem sa pýtať :) a ťažké otázky sa obvykle neriešia jednou odpoveďou a bez doplňujúcich otázok..
marjankaj
01.01.15,16:19
OK. v pohode.:) Ale mohli by si odpustiť také poznámky ako táto o 16:53. Snáď si nemyslia, že je tu niekto za odpovede platený.
Mne je to u prdele, ale iní sem už radšej ani nechodia.